اخبار سیاسی

مذاکرات صلح بین الافغانی در قطر؛ بیم ها و امیدها

خبرنگاران، گروه بین الملل: فرهاد همتی: پایان پس از ماه ها کشمکش، مذاکرات صلح میان تیم های مذاکره نماینده دولت کابل و طالبان امروز شنبه در دوحه پایتخت قطر شروع شد. نشست بین الافغانی دوحه در نوع خودش نخستین نشستی است که در قطر برگزار می گردد. حضور شماری...

1 مهر 1399

هایکو ماس: سیاست آمریکا با رفتن ترامپ هم تغییر نمی کند

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به کشورش و اتحادیه اروپا در خصوص یک توهم هشدار داد و گفت در صورت شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، سیاست خارجی ایالات متحده تغییری نخواهد کرد.

28 شهریور 1399

ترکیه درباره لیبی به مصر هشدار داد

آنکارا روز چهارشنبه با بیان اینکه با مسکو برای تداوم فشار جهت آتش بس در لیبی به توافق رسیده اما خواهان خروج نیروهای ارتش ملی از پایگاه های اصلی است، در مورد هرگونه استقرار نیروهای مصری در لیبی هشدار داد.

26 شهریور 1399

مجلس نمایندگان آمریکا، به لغو ممنوعیت سفر مسلمانان رای داد

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا به لغو ممنوعیت سفر برای کشورهای آفریقایی و آسیایی که دونالد ترامپ وضع نموده بود، رأی دادند. این قانون با نام نه به ممنوعیت، روز چهارشنبه با 233 رأی موافق نسبت به 183 رأی مخالف، به تصویب رسید.

26 شهریور 1399

جزئیاتی از آخرین شرایط سلامتی امیر کویت

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه الخلیج الجدید، شرایط مبهم سلامتی امیر کویت طی روزهای اخیر موجب شده است تا حدس ها پیرامون شخصیت هایی که ممکن است پس از درگذشت وی به عنوان جانشین او منصوب شوند، افزایش یابد. امیر 91 ساله کویت اخیراً در بیمارستان بستری...

24 شهریور 1399

تحریم های جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه روسیه

نمایندگان آمریکایی شب گذشته تحریم های جدیدی را علیه پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 وضع کردند.

23 شهریور 1399

تحرکات نظامی آمریکا اطراف سواحل ونزوئلا

فارس نوشت: نیروی دریایی آمریکا ازعملیات یک فروند ناوشکن موشک انداز خود اطراف سواحل ونزوئلا اطلاع داد.

23 شهریور 1399

رنگ پاسپورت ها و تفاوت آنها

احتمالا تا به حال به پاسپورت های رنگارنگی که در دستان مسافران هواپیما قرار گرفته، توجه نموده باشید. پاسپورت هایی که هر کدام با رنگ خاصشان یک معنا و مفهومی جداگانه دارد. به راستی رنگ جلد پاسپورت ها به چه معناست و اصلا چه تفاوتی بین رنگ پاسپورت ها وجود دارد؟...

21 شهریور 1399

در پی ترور الهاشمی، الکاظمی یک مقام ارشد امنیتی عراق را برکنار کرد

رسانه ها گزارش دادند که نخست وزیر عراق در پی ترور هشام الهاشمی تحلیلگر برجسته رسانه و کارشناس امور امنیتی این کشور، یک مسئول بلندپایه امنیتی در بغداد پایتخت عراق را برکنار کرد.

16 شهریور 1399

زمان شروع سال تحصیلی جدید بعضی دانشگاه ها اعلام شد ، واکنش وزیرعلوم به درخواست اساتید حق التدریس

برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

10 شهریور 1399

دولت تحریمی، دست و پا بسته است

بررسی عملکرد 7 ساله دولت های یازدهم و دوازدهم نشان می دهد که تحریم اثر زیادی بر فعالیت آن گذاشته است؛ درهیچ دولتی تحریم ها به این شکل سختگیرانه و با فشار مضاعف همراه نبوده است. در مدتی که توافق برجام امضا شد اتفاق های مثبتی در اقتصاد ایران شکل گرفت و همه...

10 شهریور 1399

برنامه همکاری 25 ساله ایران و چین؛ گشایش ارزی در راه است؟

خبرنگاران- ایران و چین در حال کار بر روی یک برنامه همکاری بلندمدت هستند که می تواند مناسبات مالی ایران و چین را به طور چشمگیری ارتقا دهد. بعضی منابع رسانه ای می گویند این برنامه، شامل فروش نفت و بازگرداندن بخشی از پول های نفتی به ایران می گردد.

9 شهریور 1399

پرونده فساد در فوتبال سال 96 به قوه قضاییه ارسال شد

نماینده مجلس گفت: مجلس در این مورد اقداماتش را آغاز کرده است و با صلابت و اقتدار به این قضیه رسیدگی خواهد کرد. در اینجا باید یک تشکری از قوه قضاییه، دادستانی کل کشور و همچنین بازرسی کل کشور داشته باشیم.

7 شهریور 1399

متقاضیان وام ودیعه از شمول وام خانه اولی خارج می شوند؟ ، ارسال پیامک برای مالکان واحدهای خالی

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مالک یک هزار واحد مسکونی خالی که پیشتر اعلام شده بود، یک بانک خصوصی - دولتی است.

5 شهریور 1399

خبرنگاران ششم تیر ماه با مهمترین اخبار کرونا در استان ها

استانها- خبرنگاران - بیش از چهار ماه از حضور بی دعوت ویروس کرونا در کشور می گذرد و با وجود همه اقدامات درمانی و پیشگیرانه هنوز سایه آن بر بسیاری از فعالیت ها سنگینی می کند، با وجود سخت بودن این بیماری و گستره شیوع این ویروس ، نسخه در خانه ماندن و رعایت...

3 شهریور 1399

توئیت چینی ظریف پس از مصاحبه با وانگ یی

وزیر امور خارجه کشورمان پس از رایزنی با همتای چینی خود توئیتی را در مورد نتایج آن منتشر کرد.

1 شهریور 1399

تماس تلفنی معنادار شاه سعودی با سلطان عمان

یک روز بعد از تغییرات در کابینه عمان و کنار گذاشتن یوسف بن علوی وزیر خارجه این کشور، شاه سعودی امروز با سلطان عمان تلفنی گفت وگو کرد.

1 شهریور 1399

زرشناس: ترامپ زنگ خطری که افول آمریکا را نوید داد

نظریه پرداز حوزه بین الملل اعتراضات جامعه آمریکا را نتیجه نسخه مخرب لیبرال دموکراسی در این کشور عنوان نمود و روی کار آمدن ترامپ را نتیجه افول آمریکا بعنوان یک عنصر هژمونیک دانست.

1 شهریور 1399

خوشحالی ریاض از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام

ایسنا نوشت: شورای وزیران سعودی با طرح ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران از قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی حمایت کرد.

31 مرداد 1399

خطر حذف از بازار برق بیخ گوش ایران، فقط نیمی از طلب 1 میلیارد دلاری از عراق وصول شد

خبرنگاران: نایب رییس هیات مدیره سندیکای برق دریافت پول برق از عراق و طلب یک میلیارد دلاری از این کشور را یکی از چالش های جمهوری اسلامی ایران دانست و شرح داد: نیمی از این طلب وصول شد و نیمی دیگر قرار است در آینده پرداخت شود.

29 مرداد 1399
تعداد: (208)