چراغ کم سوی محرم گردشگران خارجی در پی باز نشدن مرزهای کشور

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، ایسنا/ این خبر پیرامون گلایه از چراغ کم سوی محرم گردشگران خارجی در پی باز نشدن مرزهای کشور برای شما نگارش شد.

چراغ کم سوی محرم گردشگران خارجی در پی باز نشدن مرزهای کشور

محمد مهدی رجایی فرد، مسئول کمیته گردشگری معنوی مذهبی یزد ضمن بیان اینکه برای دومین سال پیاپی نمی توانیم رسالت خود را در مورد آشناسازی گردشگران خارجی با فرهنگ محرم و مقابله با ایران هراسی و اسلام ستیزی به جا بیاوریم، اظهار کرد: با توجه به اینکه در این کمیته عمده فعالیت ها مختص گردشگران خارجی بود، سال جاری هم با ممانعت از ورود گردشگران نمیتوانیم رسالت خود را در این زمینه بجا بیاوریم.

وی با بیان اینکه سال گذشته با فراوری محتوای بسیار خوبی که در حوزه گردشگری مجازی از ماه ها قبل به وسیله اعضای کمیته انجام شد، گفت: سال قبل بواسطه گردشگری مجازی، نمایش خوبی از برنامه های محرم را برای گردشگران شاهد بودیم به امید این که با ورود گردشگران بتوانیم فرهنگی غنی خود را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه ویروس منحوس کرونا اجازه فعالیت مجدد را نداده، توضیح داد: سال جاری هم ناگزیر به فعالیت مجازی هستیم و فعالیت حضوری جدی نخواهیم داشت اما شایان ذکر است که چندین گروه خارجی که دو دوز واکسن خود را تزریق نموده و آماده ورود به کشور و شرکت در مراسم های مذهبی ما خصوصا تاسوعا و عاشورا بودند اما این مهم، از ما بواسطه سیاست های غلط دریغ شده است.

رجایی فرد با بیان اینکه سیاست های غلط وزارت بهداشت و درمان مانع ورود گردشگران خارجی به کشور شده، گفت: آنها صرفا اجازه ورود گردشگران خارجی درمانی و بیمار را به کشور می دهند، چرا که برایشان درآمدزاست.

مسئول کمیته گردشگری معنوی مذهبی یزد توضیح داد: متولیان بهداشت و درمان از این طریق منتفع می شوند و گردشگران درمانی را که امروز در شهرهای مختلف ما حضور دارند و جالب است که در خانه های مسافر غیرمجاز حاضر می شوند و شیوع بحث بیماری را هم به این طریق داریم اما گردشگران فرهنگی که با رعایت پروتکل ها به کشور می آیندو در مکانهای اقامتی مورد تایید اقامت می نمایند، اجازه حضور ندارند.

وی از وزارت گردشگری خواهان پیگیری ورود گردشگران خارجی به کشور شد و گفت: انواع گردشگری در تمام نقاط جهان بصورت تدریجی آغاز شده و ما هم باید به آن روی بیاوریم و فعالان صنعت گردشگری هم باید واکسینه شوند.

این فعال فرهنگی با تاکید بر اینکه هر جا که بواسطه اشتباهات آمار کرونا ارتقا میابد، انگشت اتهام به سمت گردشگری است، گفت: این مسئله هم متاسفانه همچنان وجود دارد و علاوه بر اینکه کار خود را از دست داده ایم و سکوت نموده ایم، باید متهم به گناهان ننموده هم باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1458

به "چراغ کم سوی محرم گردشگران خارجی در پی باز نشدن مرزهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ کم سوی محرم گردشگران خارجی در پی باز نشدن مرزهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید