از سرگیری صدور ویزا فردا اعلام می گردد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر میراث فرهنگی گفت: فردا در یک جلسه با حضور وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت به طور رسمی موضوع صدور ویزا گردشگری خارجی را اعلام خواهیم کرد.

از سرگیری صدور ویزا فردا اعلام می گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، سید عزت الله ضرغامی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق که با همراهی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد، در جمع خبرنگاران گفت: در مورد توریستی در آینده نزدیک به صورت وسیع اعلام خواهم کرد، در حوزه های مختلف کارهای خوبی دارد انجام می گردد. اول باید این مریضی را که دارد نفسش قطع می گردد احیا کرد. به عنوان مثال مصوبه ای را دیروز از ستاد ملی کرونا گرفتیم که بسیار مهم است. بر اساس این مصوبه وام هایی که مراکز توریستی دریافت کردند و به خاطر کرونا در پرداخت آن دچار مشکل هستند دیروز مصوب شد تا آخر سال استمهال شد و در مورد مالیات نیز با موافقت ستاد ملی کرونا قرار شد تا یک تاریخی مفاصاحساب مالیاتی آن ها به تأخیر بیفتد.

ضرغامی ادامه داد: فردا در یک جلسه با حضور وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت به طور رسمی موضوع صدور ویزا توریستی خارجی را اعلام خواهیم کرد. آئین نامه را در این باره تنظیم کردیم. این آئین نامه به صورت دقیق در معاونت توریستی تهیه شده است. امیدواریم بتوانیم با حفظ همه پروتکل ها تعطیلی 20 ماهه ورود توریست خارجی را که برای مجموعه عوامل توریستی، مراکز اقامتی، تورگردان ها و آژانس ها مهم است، اجرایی کنیم.

وی گفت: خوشبختانه در حوزه های مختلفی که احتیاج امروز وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی است در این نمایشگاه کارهای مرتبط صورت گرفته، من امروز در این بازدید دیدم که بعضی از حلقه های مفقوده ای که داریم در این نمایشگاه وجود دارد. خوشبختانه نیروهای جوان، خلاق و با انگیزه، دانشمند و خستگی ناپذیر بسیار خوب در این نمایشگاه حضور دارند و در این حوزه ها فعالیت می نمایند. آشنایی من امروز با این بخش و نیز آشنایی همکاران و معاونان من بسیار می تواند در ادامه فعالیت هایی که ما در وزارت خانه داریم مؤثر باشد.

او ادامه داد: ما داشته های فراوانی داریم اما این داشته ها را نمی توانیم درست عرضه کنیم. تسهیل در عرضه و در کنار آن تقویت تقاضا خصوصاً در حوزه صنایع دستی بسیار مهم است. این ها از جمله مسائل ما است. به طور تعیین استفاده از فناوری های نو و زیرساخت هایی در این حوزه وجود دارد و هرکسی در هر کجای کشور فعالیت می نماید دغدغه ارتباط با مشتری و مخاطب خود را نباید نداشته باشد.

مهندس ضرغامی اضافه نمود: ما اگر بتوانیم این مسائل را حل کنیم خیلی از مسائل ما رفع می گردد، بخش داخلی مهم است و بخش صادرات نیز اهمیت فراوانی دارد. اکنون فضای مجازی این ارتباط جهانی را فراهم نموده و همه جای جهان افراد می توانند به محصولات و داشته های ما از دورترین نقاط کشور حتی در روستاها و بوم گردی ها دسترسی پیدا نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی، اظهار کرد: خوشبختانه من امروز با شرکت هایی آشنا شدم که همه جوان و با انگیزه هستند. من از نزدیک که با این ها آشنا شدم متوجه شدم بعضی از مواردی که دنبال آن هستم که راه اندازی کنم در کشور موجود است و باید همان ها را تجمیع کرد و با توجه به ظرفیت هایی که در خانه های خلاق در سراسر کشور ایجاد شده باید بتوانیم مأموریت های وزارتخانه را به شکل بهتری جلو ببریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1559

به "از سرگیری صدور ویزا فردا اعلام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرگیری صدور ویزا فردا اعلام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید