طراحی گرافیکی و چاپ

وزیر ارشاد به ملاقات ایران درودی رفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل ایران درودی با این هنرمند پیشکسوت نقاشی ملاقات و تبادل نظر کرد.

28 مهر 1399

اعتبار خانه کتاب در ادغام موسسات فرهنگی باید حفظ گردد

مسجدجامعی گفت: فکر می کردم خانه کتاب را باید حفظ کرد، ولی حال که ادغام رخ داده است، خواهشم از مدیران جدیدی این است که سابقه خانه کتاب را حفظ نمایند.

19 تیر 1399

آلودگی های انسانی، ساختار زیر زمین را هم تحت تاثیر قرار می دهد

پژوهشگران آمریکایی باور دارند که آلودگی های ناشی از فعالیت انسان، علاوه بر سطح زمین می تواند به زیر زمین نیز راه یابد و ساختار این مکان ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

17 تیر 1399

کانون دانش آموختگان دانشگاه تهران ثبت رسمی شد

کانون دانش آموختگان دانشگاه تهران، با طی مراحل قانونی در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسمی رسید.

14 تیر 1399

کلاهبرداری موسسات ویرایش نیتیو از محققان تازه کار

انسان همیشه تمایل دارد گذشته(ها) را از جهاتی بهتر تصور کند. در نظر عده ای، قدیم ها زندگی راحت تر بود؛ بعضی ها می گویند آدم ها در گذشته صادق تر بودند؛ بسیاری هم همیشه دوست دارند به دوران کودکی خود بازگردند!

5 تیر 1399

خبرنگاران شجاعی طباطبایی: ملاحت و طنز در کارتون پیغام را ماندگار می نماید

تهران-خبرنگاران- هنرمند کاریکاتوریست عرصه هنرهای تجسمی، هنر کارتون را زبانی جهانی اعلام کرد که برای عموم قابل فهم است و می تواند با چاشنی طنز پیغام و اطلاعات را همراه با ملاحت عنوان کند تا تاثیر آن در ذهن مخاطب ماندگار گردد.

17 خرداد 1399

چه کسی جایزه مریم میرزاخانی را دریافت کرد؟

روز دوشنبه، 4 نوامبر بنیاد جایزه دستاورد علمی (Breakthrough Prize) بیان نمود: جایزه بزرگ ریاضیات موسوم به مرزهای نوین (New Frontiers Prize) به افتخار ریاضیدان فقید مریم میرزاخانی نام گذاری شده است.

22 اردیبهشت 1399

آزادسازی کامل استان ادلب، امری برگشت ناپذیر

رئیس کمیته امور بین الملل مجلس سوریه تأکید کرد که ارتش این کشور که بطور قانونی و در سرزمین خود در حال مبارزه با تروریست هایی که در ادلب پنهان شده اند، به عملیات نظامی تا آزادی کامل این استان ادامه خواهد داد.

21 فروردین 1399

روزانه 7.5 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش می گردد

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر فانی ظهر امروز در اصفهان و در نود و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش این استان با تاکید بر اینکه توسعه مشارکت مردم، دانش آموزان و والدین آنها لازمه اجرای سیاست های آموزش و پرورش کشور است، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش...

17 فروردین 1399

30 سالگی غمگین ترین، 80 سالگی شادترین، 75 سال به بعد دورانِ رشدِ حقیقیِ ذهنی

یافته ها از 60 کشور جهان نشان می دهد که افراد نهایتِ شادی را در سن 82 سالگی تجربه می کنند. افراد با افزایش سن شادتر می شوند. ما می دانیم که این قضیه مبنای عصب-شیمیایی دارد؛ شیمیِ اعصاب با افزایش سن تغییر می کند.

14 فروردین 1399

بودجه 92 در مرحله تایپ و چاپ است، دولت بودجه دو دوازدهم را هم ارائه دهد

خبرنگاران : عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طبق اعلام دولت، آنالیز بودجه سال 92 به اتمام رسیده است و بودجه هم اکنون در مرحله تایپ و چاپ است.

26 اسفند 1398

ویزای الکترونیکی کامبوج برای ایرانیان

با توجه به قوانین جدیدی که وزارت خارجه کامبوج برای اتباع ایرانی وضع نموده است، از این پس تمامی شهروندان ایران میتوانند بدون مراجعه به سفارتخانه، ویزای الکترونیکی کامبوج را براحتی دریافت نمایند. از این رو سفارت ایران در ویتنام چندی پیش اظهار داشت که...

23 دی 1398

جاذبه های دیدنی و گردشگری نوشهر Nowshahr

نوشهر یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. شهر نوشهر مرکز شهرستان نوشهر در استان مازندران است. شهر نوشهر پس از چالوس و تنکابن سومین شهر پرجمعیت غرب مازندران محسوب می شود.شهرستان نوشهر یکی از مهم ترین مقاصد استان مازندران است دارای منابع طبیعی و آثار...

2 دی 1398

باید ساعت آموزشی و کتب درسی را کاهش دهیم، مدارس غیردولتی نابرابری ها را تشدید می کند

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای رهایی از بار آموزش زدگی، کاهش ساعات آموزشی و کتب درسی را باید در دستور کار خود قرار دهیم، گفت: 12 هزار و 900 ساعت آموزش از اول ابتدایی تا پایه دوازدهم داریم، در حالی که میانگین جهانی 8...

1 دی 1398

ایران مرکز ثقل راهبرد جدید مقابله با سلاح های کشتار جمعی پنتاگون

خبرنگاران: در سند مرور وضعیت دفاعی چهارساله پنتاگون، به صورت دقیق و شاخص از ایران در کنار بازیگران منطقه ای دیگری همچون کره شمالی و بازیگران جهانی یعنی چین و روسیه، به عنوان بازیگران تهدید کننده منافع آمریکا از منظر دفاعی تعریف شده اند.

29 آذر 1398