آلودگی های انسانی، ساختار زیر زمین را هم تحت تاثیر قرار می دهد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، پژوهشگران آمریکایی باور دارند که آلودگی های ناشی از فعالیت انسان، علاوه بر سطح زمین می تواند به زیر زمین نیز راه یابد و ساختار این مکان ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

آلودگی های انسانی، ساختار زیر زمین را هم تحت تاثیر قرار می دهد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فیز، شاید تصور بسیاری از افراد این باشد که مکان هایی مانند غارها که زیر زمین قرار دارند، از آلودگی های انسانی مصون مانده اند اما پژوهشی که در دانشگاه جنوب فلوریدا (USF) اجرا شده، نشان می دهد که حتی در زیر زمین نیز جوامع میکروبی ناشی از آلودگی شکل می گیرند که ترکیبات و عملکردهای متفاوتی دارند.

این پژوهش نشان می دهد که آب های سطحی نواحی شهری و کشاورزی، هنگام جریان یافتن و پیش از ورود به زیر زمین، آلودگی های باکتریایی را با خود جمع می نمایند.

هدف این پژوهش، تشخیص پیامدهای ناشی از راه یافتن جریان های سطح زمین به زیر زمین است. دکتر مدیسون دیویس (Madison Davis)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: اثر بلند مدت ورود آلودگی های باکتریایی سطح زمین به منابع آب زیرزمینی، هنوز به خوبی شناخته نشده است.

پژوهشگران طی این آنالیز دریافتند که جامعه میکروبی فصل خشک، تحت سلطه باکتری های اکسیدنماینده گوگرد واقع شده است و این موضوع، به خاطر توانایی آنها در استفاده از اکسیژن موجود در غار است. باکتری های اکسیدنماینده گوگرد پس از یک بارش سنگین، جای خود را به باکتری هایی مانند اشریشیا کلی (E.coli) و باکتری های مدفوع می دهند که از سطح زمین به زیر زمین راه یافته اند و ناشی از آلودگی های انسانی هستند.

به گفته پژوهشگران، باکتری های اکسیدنماینده گوگرد، بیش از 90 درصد جامعه میکروبی را طی فصل خشک تشکیل می دهند و پس از بارش های سنگین، آلودگی های انسانی جای آنها را می گیرند.

این پژوهش، تاثیر جریان های سطحی را بر ساختار جامعه میکروبی و همچنین ساختار مکان های زیر زمین نشان می دهد و در مجله PLoS One به چاپ رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 724

به "آلودگی های انسانی، ساختار زیر زمین را هم تحت تاثیر قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی های انسانی، ساختار زیر زمین را هم تحت تاثیر قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید