ممنوعیت صادرات خامه و وضع عوارض برای صادرات لبنیات

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است نسبت به معین عوارض برای صادرات شیر خشک و محصولات لبنی اقدام کند.

ممنوعیت صادرات خامه و وضع عوارض برای صادرات لبنیات

محمدرضا کلامی گفت: مدت ها است کره از فهرست دریافت ارز 4200 تومانی واردات خارج شده است، اما با توجه به اینکه ذخایر کره وارداتی با این ارز در کشور وجود داشت، نظارت کافی و کامل بر توزیع این ذخایر با قیمت های متعارف و متناسب با ارز 4200 تومانی صورت گرفت.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: حالا با انتها ذخایر کره با ارز 4200 تومانی، تأثیر تغییر ارز مبنای واردات بر بازار روشن شده است، البته ستاد تنظیم بازار سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است به فوریت نسبت به تعیین عوارض صادراتی برای شیر خشک و محصولات لبنی اقدام کند.

به گفته او با تصویب ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت مکلف شد به فوریت ممنوعیت صادرات خامه را نیز به مرحله اجرا بگذارد.

کلامی افزود: این تصمیم با توجه به تأثیرپذیری بازار شیر و لبنیات کشور از تقاضای صادرات شیر خشک و خامه اتخاذ شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مکلف است نسبت به تعیین سقف قیمت کره داخلی اقدام و گزارش آن را جهت طی مراحل تصویب به کارگروه تنظیم بازار ارسال کند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا خبر ممنوعیت ورود کره به کشور واقعیت دارد یا خیر؟ گفت: واردات کره به کشور ممنوع نیست و این تغییرات قیمتی، همان طور که اشاره شد تحت تأثیر تغییر ارز مبنای واردات از 4200 تومانی به ارز نیمایی است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 915

به "ممنوعیت صادرات خامه و وضع عوارض برای صادرات لبنیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت صادرات خامه و وضع عوارض برای صادرات لبنیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید