اخبار اقتصادی

اعطا: کاش به جای اصناف ادارات تهران تعطیل می شد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: به نظر می رسد بهتر بود به جای اصناف ادارات تهران تعطیل می شدند، زیرا در ادارات رفت و آمد بیشتری صورت می گیرد.

9 خرداد 1399

کرونا صنعت گردشگری را 7 سال عقب کشید

سازمان دنیای گردشگری سازمان ملل (UNWTO) در جدیدترین گزارش خود با اشاره به محدودیت های اجتناب ناپذیر سفر در سراسر دنیا به سبب شیوع ویروس کرونا، پیش بینی کرد که میزان سفرهای بین المللی در سال 2020 با مقایسه با آمار سال گذشته 20 تا 30 درصد نزول خواهد داشت که در...

8 خرداد 1399

همه پرسی یونان آینده را شکل خواهد داد

خبرنگاران: رئیس کمیسیون اروپا تاکید نمود که وی می خواهد به یونان برای باقی ماندن در منطقه یورو یاری کند ولی منتظر نتیجه همه پرسی روز یکشنبه خواهد بود.

5 خرداد 1399

تعداد مبتلایان به کرونا در پاکستان به 2689 نفر رسید

وزارت بهداشت پاکستان گفت: 2 هزار و 689 نفر در ایالت های مختلف به کرونا مبتلا شده اند و تا به امروز 40 نفر جان خود را از دست داده اند.

4 خرداد 1399

از ماسک دزدی آمریکایی ها تا ابتکار عمل ایتالیا در بیمارستان ها

با افزایش شیوع ویروس کرونا کوشش کشورهای مختلف جهان برای تامین تجهیزاتی بهداشتی بیمارستان ها و همچنین افزایش یافته است.

3 خرداد 1399

دعوت سفیر ایران در قرقیزستان برای مقابله جهانی با تحریم های یکجانبه آمریکا

سفیر ایران در قرقیزستان در مقاله ای با اشاره به تحریم های یک جانبه آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی در شرایط کنونی این موضوع را اشکال جدید تروریسم خواند و از جامع بین المللی خواست تا در برابر این گونه اقدامات مقابله کنند.

3 خرداد 1399

دامنه شیوع کرونا؛ مشخص کننده پیامدهای این بحران

خبرنگاران/هرمزگان تحلیلگر جغرافیای سیاسی و استاد دانشگاه گفت: به طورکلی کرونا با توجه به تردیدها و تغییراتی که در تعاریف تهدید، امنیت، امنیت ملی، استقلال، ناسیونالیسم، دین داری و کارکرد دین، علم و تکنولوژی و قدرت طبیعت به وجود آورد اثرات غیرقابل انکاری...

2 خرداد 1399

رسوم نوروزی گناباد و بهار کرونایی

شهروندان گنابادی در موسم نوروز که جلوه های هزار رنگ بهاری رخ می کند سال نوی دیگری را شروع کردند و هم گام با دیگر ایرانیان اما با رسوم خاص این منطقه به استقبال بهار رفتند.

31 اردیبهشت 1399

ملکی: خام فروشی نفت همان کلیه فروشی است، جهش فراوریِ دانش بنیان راه نجات اقتصاد کشور

معاون اسبق نخبگان ریاست جمهوری گفت: فراوریات دانش بنیان به قدری مهم است که فراوری سه گرم داروی نوترکیب بیش از سیصد بشکه نفت ارزش اقتصادی دارد، این ترکیب که در آن از ارزش افزوده خلاقیت و مغز استفاده می گردد عالی ترین سطح فراوری است.

29 اردیبهشت 1399

برگزاری جلسه ستاد مقابله باکرونا در البرز، از تجهیز سالن های دوهزارنفری تا راه اندازی فروشگاه اینترنتی

جلسه ستاد مقابله باکرونا با حضور اعضا و رؤسای کمیته های ستاد در سالن شهدای دولت برگزار گشت.

28 اردیبهشت 1399

طراحی سامانه های نوین دارویی برای درمان سرطان با نانوکامپوزیت های طبیعی در کشور

پژوهشگر برتر و معاون پژوهشی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران از طراحی سامانه های نوین دارویی برای درمان سرطان با نانوکامپوزیت های طبیعی در کشور خبر داد.

24 اردیبهشت 1399

آیا خانه من ارزش بازسازی دارد؟

بازسازی سازی خانه و آپارتمان های قدیمی ساز یا چند سال ساخت، از جمله کارهایی است که به دلایل گوناگون، این روزها بیش از همواره مورد توجه قرار گرفته است. بازسازی خانه های قدیمی یاری می نماید تا با هزینه ای کمتر از تخریب و نوسازی، خانه ای مدرن، زیبا و کارا...

24 اردیبهشت 1399

نشت 9 هزار بشکه نفت از خط لوله کانادایی

معادل بیش از 9 هزار بشکه نفت از خط لوله کی استون در داکوتای شمالی نشت نموده که دومین نشتی قابل توجه این خط لوله در دو سال اخیر است.

23 اردیبهشت 1399

سئول: در حال بررسی ارائه کمک بشردوستانه به ایران هستیم

وزارت خارجه کره جنوبی از رایزنی این کشور با آمریکا و دیگر کشورها برای ارائه کمک های انسان محبت آمیز به ایران جهت مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

22 اردیبهشت 1399

هوش مصنوعی باید تصمیمات خود را توضیح بدهد!

برخی از شرکت های فعال در حوزه هوش مصنوعی برای پیشگیری از تعصب و غرض ورزی احتمالی این فناوری، باور دارند که هوش مصنوعی باید برای تصمیمات خود، دلایل قانع کننده و به دور از تبعیض داشته باشد.

20 اردیبهشت 1399

کشف پیکر بی جان یک کارگردان در لهستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، مارسین ورونا کارگردان فیلم ترسناک شیطان که اولین اکران جهانی اش را در جشنواره فیلم تورنتو تجربه کرد، آدینه شب در هتلی در لهستان مرده پیدا شد. او 42 سال داشت.

18 اردیبهشت 1399

فیلم، ماسک در فرانسه نایاب شد

شبکه خبری العربیه در گزارشی به بحران کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده در فرانسه اشاره نمود که طی آن فروش ماسک به مردم در داروخانه ها ممنوع اعلام شده است.

15 اردیبهشت 1399

اندیشکده، ضربه کرونا به اقتصاد ایتالیا می تواند به بحران اقتصادی جهان منجر گردد

یک اندیشکده آمریکایی با اشاره به مسائل کنونی مالی ایتالیا در منطقه یورو، پیش بینی کرد که تشدید بدهی های دولت این کشور پس از شیوع ویروس کرونا، می تواند برای اقتصاد جهان و اروپا مشکل آفرین باشد.

9 اردیبهشت 1399

فاصله 1.7 میلیارد تومانی ارزان ترین و گران ترین آپارتمان در پایتخت

خبرنگاران: آنالیز میدانی قیمت آپارتمان در پایتخت نشان می دهد ارزان ترین واحد مسکونی در عبدل آباد با قیمت هر مترمربع 1.3 میلیون تومان و گران ترین واحد مسکونی در ولنجک با قیمت هرمترمربع 18.3 میلیون تومان واقع شده است.

9 اردیبهشت 1399

خبرنگاران خیران و بازاریان تالش به مقابله با کرونا برخاستند

آستارا - خبرنگاران - جمعی از خیران و بازاریان نیکوکار تالش با راه اندازی گروه تهیه و توزیع تجهیزات پزشکی و اقلام بهداشتی، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا وارد میدان شدند.

8 اردیبهشت 1399
تعداد: (164)