سلطانی فر: پروژهای نیمه تمام ورزش را تا خاتمه دولت دوازدهم تمام کنید

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تهران (پانا) - وزیر ورزش و جوانان در دستوری ویژه از مدیران ورزش و روسای فدراسیون های ورزشی خواست تا سرانجام دولت دوازدهم پروژه های نیمه تمام ورزشی کشور را تمام نمایند.

سلطانی فر: پروژهای نیمه تمام ورزش را تا خاتمه دولت دوازدهم تمام کنید

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در ملاقات نوروزی با روسای فدراسیون های ورزشی با تبریک سال جدید گفت: امیدواریم سال 1400 سال سرانجام تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران و ریشه کنی کرونا در سراسر دنیا باشد.

وی اضافه نمود: در امسال 2 انتخابات مهم را پیش رو داریم. فارغ از اینکه چه جناح و تفکری پیروز گردد، مهم آن است که حضور و مشارکت گسترده مردم، پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم تر می سازد.

سلطانی فر در ادامه با اشاره به اتفاقات پیش روی جامعه ورزش گفت: تا به امروز سهمیه های متعدد، عناوین خوب و مدال های ارزشمندی به دست آمده است.

وی توضیح داد: جامعه ورزش چند آوردگاه عظیم پیش رو دارد که مهمترین و حساس ترین آنها بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو است. امیدواریم در این مسابقات شاهد درخشش ورزشکاران کشورمان باشیم و سهمیه ها در رویدادهای پیش رو افزایش یابد.

دلایل AFC برای میزبان نشدن ایران در مقدماتی جام دنیای و لیگ قهرمانان

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مرحله مقدماتی جام دنیای و لیگ قهرمانان آسیا گفت: موضع گیری های سیاسی و تحریم ها، فراز و نشیب هایی را درخصوص محل برگزاری این رقابت ها ایجاد کرد. به طور مثال AFC طی نامه ای، فراهم نشدن شرایط لازم درباره مسائل بازرگانی، لجستیکی و حق پخش را از دلایل عدم میزبانی کشورمان دانسته است.

وی تاکید نمود: تجربه نشان داده تیم ملی فوتبال کشورمان حتی اگر در شرایط سخت هم قرار گرفته باشد، با تعصب و غیرتی مثال زدنی کوشش می نماید و نتایج و دستاوردهای خوبی را به ارمغان می آورد و امیدوارم با کوشش مجموعه مدیران ورزش کشور، اعضای تیم و دعای خیر مردم به نتیجه مطلوب برسیم.

سلطانی فر در ادامه با اشاره به تغییرات سیاسی آمریکا و فرایندی که طی ماه های اخیر انجام شده است، تاکید نمود: نشانه های خوبی به دست آمده و امیدواریم شاهد حل مسائل مرتبط با تحریم ها و بازگشت طرفین به برجام باشیم که نتیجه آن کاهش فشارهای معیشتی و مالی به کشور و مردم مان خواهد بود.

وی اضافه نمود: در سه سال گذشته با جنگ مالی گسترده ای روبرو بودیم. آمریکایی ها با همه ابزارها سعی کردند عرصه را تنگ نمایند، مردم سختی کشیدند اما امیدواریم فرایند پیش رو در برطرف تحریم ها شرایط بهتر مالی و رفاهی را فراهم سازد.

تمامی ورزشکاران المپیکی برابر کرونا واکسینه می شوند

وزیر ورزش و جوانان در مورد شرایط جامعه ورزش در دوران شیوع ویروس کرونا گفت: طی هماهنگی که با وزارت بهداشت صورت گرفت، تمامی ورزشکاران و کادر فنی که سهمیه المپیک را کسب نموده اند و یا به دنبال کسب سهمیه هستند واکسینه می شوند.

وی توضیح داد: سال گذشته ویروس منحوس کرونا شرایط را برای ورزشکاران سخت کرد اما با این وجود 14 فدارسیون انتخابات خود را انجام دادند و لیگ 21 فدراسیون نیز با هماهنگی وزارت بهداشت و معاونین ذی ربط برگزار گردید، انتخابات فدراسیون فوتبال از مهمترین این رویدادها بود. اساسنامه فدراسیون فوتبال بعد از 14 سال بلاتکلیفی در این دوره با تایید فیفا به تصویب رسید و شاهد انتخاباتی بدون حاشیه در سال 1399 بودیم.

سلطانی فر با اشاره به محل جدید فدراسیون های ورزشی گفت: با هماهنگی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، زمین هایی در مجموعه آزادی در نظر گرفته شده و انتظار داریم فدراسیون ها عملیات اجرایی خود را در شروع نمایند که توسعه زیر ساخت ها موجب اعتلای ورزش کشور می گردد.

وی تاکید نمود: در عرصه زیرساخت ها دستاوردهای خوبی در دولت تدبیر و امید داشتیم و ورزشگاه ها و مجموعه های عظیم و مناسبی در استان ها و شهرهای مختلف کشور احداث و افتتاح شده است. خانه های ورزش روستایی و زمین های چمن مصنوعی با رشد چشمگیری نسبت به ابتدای سال 92 در سراسر کشور ایجاد شده و به بهره برداری رسیده است.

وزیر ورزش با تقدیر از کوشش مدیران و مسوولان ورزش کشور گفت: اگر کارنامه قابل قبولی در ورزش وجود دارد و دستاوردهای خوبی در دولت تدبیر و امید به دست آمده، مرهون کوشش مدیران ستادی، روسای فدراسیون ها، مدیران استانی و تک تک همکارانمان در وزارت ورزش و جوانان بوده است.

سلطانی فر با تاکید بر آرامش و همدلی به وجود آمده در مجموعه مدیریتی ورزش گفت: کوشش کردیم آرامش، همدلی و همگرایی در تمام سطوح مدیریتی ایجاد گردد. هماهنگی بین مدیران کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک، ستادی، استانی و فدراسیون ها در این دوره بی نظیر بوده و موفقیت های کسب شده نتیجه همین همدلی و هم افزایی بوجود آمده است.

وی اضافه نمود: از دیگر دستاوردهای وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید جوانگرایی در بین مدیران است. کادر مدیریتی آینده کشور در این دوره شناسایی شدند و رشد یافتند. اکنون خیال مان راحت است که تا 2 دهه آینده این مدیران جوان تامین نماینده آینده کشور در حوزه های ورزش و جوانان هستند.

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: کوشش می کنیم در چند ماه آینده با تخصیص منابع ،امکانات و حمایت ها، تعامل و همکاری بیشتر میان ورزشکاران، روسای فدراسیون ها، مربیان و دست اندرکاران، کاروان ورزش کشورمان در بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو، افتخار آفرینی بیشتری برای ورزش کشور به دست آید. به خصوص که بخش قابل توجه اعتبارات فدراسیون های المپیکی در چند ماه آینده تخصیص می یابد و آیین نامه پاداش قهرمانان نیز اصلاح می گردد تا انگیزه خوبی برای ورزشکاران کشورمان باشد، البته تمامی پاداش های قهرمانان تا سرانجام سال 98 نیز پرداخت شده است.

مراحل خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال از طرف وزارت ورزش به اتمام رسیده است

سلطانی فر درباره خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: این دو مجموعه ورزشی در چهار و نیم سال گذشته بدون حتی یک ریال اعتبار دولتی، با اتخاذ تصمیمات درست و فعالیت کارگزاران خبره توانستند به خوبی جذب سرمایه نمایند و بخش عمده بدهی های خود را پرداخت نمایند. مراحل خصوصی سازی سرخابی ها از طرف وزارت ورزش و جوانان به اتمام رسیده و حالا سازمان خصوصی سازی باید مراحل سرانجامی را انجام دهد. امیدواریم تا سرانجام دولت دوازدهم، فرایند رسمی خصوصی سازی شروع گردد.

وزیر ورزش و جوانان در سرانجام گفت: می بایست تمامی پروژه های نیمه تمام تا سرانجام فعالیت دولت تکمیل گردد و کارنامه واقعی کوشش ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید را در حوزه ورزش و جوانان ارائه دهیم. این دستاوردها مرهون کوشش جامعه ورزش و جوانان است که با کسب افتخارات و موفقیت ها در رویدادهای امسال توامان خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1251

به "سلطانی فر: پروژهای نیمه تمام ورزش را تا خاتمه دولت دوازدهم تمام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: پروژهای نیمه تمام ورزش را تا خاتمه دولت دوازدهم تمام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید