نمکی: توزیع تجهیزات پزشکی باید نظم پیدا کند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر بهداشت گفت: توزیع تجهیزات پزشکی باید نظم پیدا کند تا بتوانیم به صورت لحظه ای چرخه توزیع این اقلام را به مانند توزیع دارو، رصد کنیم.

نمکی: توزیع تجهیزات پزشکی باید نظم پیدا کند

به گزارش گروه اجتماعی مجله سینمایی گوگوریو، سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: توزیع تجهیزات پزشکی باید نظم پیدا کند تا بتوانیم به صورت لحظه ای چرخه توزیع این اقلام را به مانند توزیع دارو، رصد کنیم.

وی ادامه داد: در این جهت باید ضمن استفاده از پتانسیل های قبلی، سنتی و اصناف، از روش های مدرن و قابل اعتمادتری در قالب یک شبکه جامع و فراگیر بهره مند شویم.

به گفته نمکی، برای اینکه جهت ورود کالا های تجهیزات پزشکی تقلبی، فاقد اصالت و قاچاق به زنجیره توزیع سد گردد، احتیاج به زیرساخت های کارآمد داریم؛ یکی از آن ها این است که زنجیره توزیع باید ساختار پیدا کند و ورودی ها و خروجی های آن شفاف و قابل رهگیری باشد. باید به مانند دارو بدانیم که اقلام تجهیزات پزشکی، در هر لحظه در کدام بخش از زنجیره توزیع قرار دارند. این کار بزرگی است که نظام سلامت کشورمان را از بسیاری از معضلات در امان خواهد داشت.

وی تأکید کرد: با نظام مند کردن شبکه توزیع تجهیزات پزشکی و در کنار آن بهره برداری از کد های جدید در سامانه تیتک و شناسه دار شدن تجهیزات پزشکی، می توانیم گام موثری در مدیریت توزیع تجهیزات پزشکی برداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 487

به "نمکی: توزیع تجهیزات پزشکی باید نظم پیدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: توزیع تجهیزات پزشکی باید نظم پیدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید