قسامه تکلیف پرونده قتل را تعیین کرد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، مرد جوانی که متهم است دوستش را به خاطر اختلاف اقتصادی با شلیک گلوله به قتل رسانده، باید منتظر تصمیم اولیای دم برای اجرای مراسم قسامه بماند.

قسامه تکلیف پرونده قتل را تعیین کرد

به گزارش شرق، مردی یک سال قبل با مأموران پلیس تماس گرفت و گفت یکی از اقوامش با شلیک گلوله به قتل رسیده است. این مرد گفت: همراه پسرعمه ام رامین بیرون بودیم، او به من گفت با یکی از دوستانش واقع شده است. من و رامین به همراه فرزند خردسال رامین بیرون رفتیم.

در اتوبان آزادگان منتظر دوست رامین بودیم، وقتی مردی با پژو 207 آمد، یکباره با اسلحه به سمت ما حمله کرد و با رامین درگیر شد. من شوکه شده بودم، اصلا فکر نمی کردم مسئله درگیری باشد. او یکباره به رامین شلیک کرد و بعد متواری شد. به محض رخ دادن این اتفاق، من با پلیس و اورژانس تماس گرفتم و داشتیم رامین را به بیمارستان می بردیم که در راه جانش را از دست داد.

مأموران بعد از گفته های این مرد، پلاک خودروی پژو را به دست آوردند و مالک آن را شناسایی کردند. مرد جوان که حامد نام دارد، بازداشت شد. او به قتل اعتراف کرد، اما مدعی شد شلیک غیرعمدی بود و قصدی برای قتل نداشت.

متهم گفت: من و رامین با هم اختلاف اقتصادی داشتیم. چند بار با رامین صحبت نموده و از او خواسته بودم پول را بدهد و مشکل را حل بکند، اما رامین قبول نمی کرد. تا اینکه روز حادثه قرار شد در اتوبان آزادگان همدیگر را ببینیم. من هم قبول کردم. وقتی به اتوبان رسیدم، رامین یک دفعه با سنگ به سمت من حمله کرد. او با سنگ پرانی شیشه ماشینم را شکست و بعد هم اسلحه کشید. من تعجب کردم چطور جلوی فرزندش چنین رفتاری می نماید.

متهم در ادامه گفت: بعد از اینکه این رخ داد، من با رامین درگیر شدم و خواستم اسلحه را از او بگیرم که گلوله ای شلیک شد و به پهلوی او برخورد کرد. بعد از گفته های متهم و با صدور قرار بازداشت، او راهی زندان شد و کیفرخواست نیز علیه متهم صادر شد. متهم در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت. در جلسه رسیدگی، اولیای دم درخواست قصاص کردند. وقتی نوبت به متهم رسید، او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: اسلحه متعلق به من نبود، متعلق به خود رامین بود.

او روی من اسلحه کشید و خواست من را بکشد. من قصد داشتم سلاح را از او بگیرم. می خواستم کاری کنم که شلیک نکند و در کش وقوسی که با هم داشتیم و من سعی می کردم لوله اسلحه به سمت پایین باشد تا کسی آسیب نبیند، یک باره گلوله شلیک و رامین زخمی شد. در این هنگام پسردایی رامین گفت: من در آن صحنه بودم؛ سلاح متعلق به حامد بود.

من در دست رامین هیچ سلاحی ندیدم. حامد بود که به سمت ما حمله کرد. او با سلاح آمد و می خواست رامین را بزند. من از کارهایشان شوکه شده بودم، سعی کردم به رامین یاری کنم، اما کل حادثه در چند ثانیه رخ داد و تیر شلیک شد. بعد هم من دنبال حامد نرفتم و سعی کردم پسرعمه ام را نجات دهم. اگر او قصدی برای قتل نداشت، می ماند و به من یاری می کرد تا شاید بتوانیم رامین را نجات دهیم. او دید که بچه رامین در ماشین است.

بعد از گفته های شاهد پرونده و با توجه به مدارکی که در پرونده بود، دادگاه قتل را از موارد لوث تشخیص داد و تصمیم گرفت مراسم قسامه برگزار گردد

بر اساس تصمیم دادگاه، خانواده رامین باید 50 نفر از اقوام نسبی خود را به دادگاه معرفی نمایند که حاضر باشند قسم بخورند اطمینان دارند حامد به عمد با شلیک گلوله به رامین، او را به قتل رسانده است. در صورتی که خانواده رامین نتوانند 50 نفر را به دادگاه معرفی نمایند، قسم بر عهده متهم خواهد بود و این بار او باید قسم بخورد که به عمد شلیک ننموده و قصدی برای کشتن مقتول نداشته است. دادگاه برای برگزاری مراسم قسامه به خانواده رامین مدتی فرصت داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 832

به "قسامه تکلیف پرونده قتل را تعیین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسامه تکلیف پرونده قتل را تعیین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید