قابل توجه کسانی که کارت سوخت ندارند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، بر اساس آخرین آمار ارائه شده از شرایط کارتهای سوخت، در حال حاضر 600 هزار کارت سوخت در باجه های معطل پست قرار گرفته است که با توجه به سهمیه بندی بنزین به نظر می رسد به زودی مشخص تکلیف خواهد شد.

قابل توجه کسانی که کارت سوخت ندارند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، زمستان سال گذشته، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام نمود که بازگشت کارت سوخت جدی است و از مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت خواست که برای دریافت کارت سوخت المثنی اقدام نمایند. در نهایت استفاده از کارت سوخت اجباری شد و عرضه بنزین در صندلی های سراسر ایران از 22 مردادماه سال جاری صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر شد. با این وجود تا اول شهریور گشایش خاصی در این رابطه صورت نگرفت؛ چراکه کارت سوخت صندلی داران در اختیار تمام متقاضیان قرار داشت و هر فردی تا هر میزانی که تمایل داشت می توانست سوخت گیری کند.

اما از اول شهریورماه به بعد میزان سوخت گیری با کارت آزاد صندلی ها در کل کشور در هر بار سوخت گیری، از 60 لیتر به 30 لیتر کاهش یافت و در مرحله بعدی از 16 مهرماه، بار دیگر سهمیه کارت سوخت صندلی داران به 20 لیتر در هر بار سوختگیری کاهش پیدا کرد. بالاخره بامداد آدینه 24 آبان، بنزین سهمیه بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه ای (60 لیتر ماهانه برای خودروهای شخصی) در هر لیتر 1500 تومان و به صورت آزاد 3000 تومان معین شد. با این وجود هنوز افرادی پیروز به دریافت کارت سوخت خود نشده اند.

این درحالی است که مسوولان مرتبط بارها اعلام نمودند که وزارت نفت برای تمام افراد کارت سوخت تهیه نموده است و افرادی که کارت سوخت خود را تهیه ننموده اند، ضروری است با مراجعه به سایت WWW.niopdc.ir و وارد کردن پلاک و کد پستی، باجه پستی را که کارت سوختشان در آنجاست، پیدا نمایند.

در این باره امیر وکیل زاده - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی - اظهار کرد: افراد در گذشته باید مراحل متعددی را طی می کردند تا بتوانند کارت سوخت خود را پیدا نمایند، اما اکنون به راحتی با ورود به سایت مذکور و در دست داشتن مدارک مثبته کارت خود را تحویل بگیرند.

در خواست المثنی کارت هوشمند سوخت

طبق اعلام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، صدور کارت سوخت هوشمند المثنی فقط به وسیله دفاتر پلیس +10 مقدور است، زیرا افرادی سودجو با هدف دستیابی به اطلاعات شخصی و کارت بانکی و کلاهبرداری از هموطنان و سوء استفاده های احتمالی اقدام به ایجاد سایت های غیرمجاز نموده اند. بنابراین کسانی که کارت سوخت ندارند و تاکنون نیز درخواست صدورکارت سوخت ننموده اند، می توانند خود یا وکیل قانونی شان با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو و وسیله نقلیه به مراکز پلیس+10مراجعه نمایند. حذف رمز کارت سوخت نیز در این دفاتر قابل انجام است.

مدارک هویتی مالک برای درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت نیز به توضیح زیر است: برای اشخاص حقیقی، یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه احتیاج است. برای اشخاص حقوقی نیز معرفی نامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه نماینده احتیاج است. دارندگان وکالتنامه معتبر قانونی از مالک نیز می توانند با ارائه مدارک شناسایی معتبر شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه نسبت به اخذ خدمات مورد احتیاج اقدام نمایند.

در خصوص خودروهای لیزینگی (خودروهای اجاره به شرط تملیک)، اسناد و مدارک در اختیار استفاده نماینده خودرو شامل کارت خودرو ملاک عمل است. مدارک شناسایی وسیله نقلیه نیز شامل کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا بنچاق محضری به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر می گردد.

برای تکمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس +10 واریز مبلغ 10 هزار تومان در پایانه­ های pos بانک ملت مستقر در این دفاتر و اخذ رسید ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی از کاربر، مراحلی است که باید طی گردد.

کسانی که در سایت دولت همراه ثبت نام نموده اند، احتیاجی به ارائه درخواست المثنی ندارند. کارت سوخت این اشخاص به وسیله اداره پست به آدرسی که اعلام نموده اند ارسال می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 258

به "قابل توجه کسانی که کارت سوخت ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابل توجه کسانی که کارت سوخت ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید