راهنمای استفاده از تاکسی در هند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، حمل و نقل در هند

کشور هند سیستم حمل و نقلی خوبی دارد که در رشد مالی آن بسیار موثر هستند. شما می توانید برای تردد در این کشور از موارد متفاوتی بهره ببرید و متوجه خواهید شد که طیف وسیعی از قیمت ها در انتظارتان است. حمل و نقل در هند از ریکشاها و سه چرخه ها گرفته تا قطارهای فوق العاده مجلل و تاکسی همه انتخاب هایی هستند که این کشور برای مردم و گردشگران فراهم نموده است. در ادامه ما همه چیز را برای استفاده و هزینه تاکسی در هند برایتان جمع آوری نموده ایم. همراه خبرنگاران باشید:

راهنمای استفاده از تاکسی در هند

اطلاعات کلی و هزینه تاکسی در هند

در هند بسیاری از تاکسی ها، مخصوصا آن هایی که در دهلی و بمبئی هستند، به رنگ مشکی و زرد هستند. معمولا نیمه پایینی تاکسی ها مشکی و نیمه بالایی را به رنگ زرد خواهید دید. در کلکته بیشتر تاکسی ها زرد هستند که در وسط ماشین یک خط آبی مشاهده خواهید کرد. تاکسی های خصوصی رنگ های خاصی دارند که مورد تایید دولت هستند.

تاکسی ها و سایر وسایل نقلیه تجاری دارای پلاک زرد هستند، بنابراین هزینه های مالیات و عوارضی در بزرگراه ها برای آن ها آسان تر است. دهلی تنها شهری در هند است که تاکسی هایی دارد که گاز طبیعی فشرده استفاده می نمایند. برای گرفتن تاکسی، معمولا فقط در خیابان ها صبر کنید یا به مکان هایی با علامت تاکسی می توانید بروید. در هند تاکسی به همین نام خوانده می گردد.

تاکسی مشترک

در شهرهایی که تاکسی ها معمولا گران هستند، افراد از تاکسی مشترک (Shared Taxis) استفاده می نمایند. این ها، تاکسی های عادی هستند که بیش از یک مسافر را سوار می نمایند. مثل تاکسی های خطی در ایران، هزینه تاکسی در هند در این صورت کم تر می گردد و شما می توانید در وسط جهت پیاده شوید. علاوه بر تاکسی های این چنینی، ریکشاها نیز از این سیستم استفاده می نمایند. اگر بخواهید این تاکسی ها را دربست بگیرید بایید هزینه 4 نفر را بپردازید.

معمولا در بیشتر شهرهای بزرگ مانند بمبئی، تاکسی مشترک را در ساعات اوج ترافیک مشاهده می کنید و در ساعات خلوت تر، آن ها مانند تاکسی های معمولی کار می نمایند.

چگونگی کار این تاکسی ها به این صورت است که مقصد کلی روی شیشه جلو نشان داده می گردد، مسافران اگر جهتشان به آن مقصد بخورند سوار تاکسی می شوند و منتظر می مانند که تاکسی پر گردد. زمانی که تاکسی پر شد، راننده حرکت می نماید و به سمت مقصد می رود. قیمت های جهتها معین شده است و معمولا از هزینه ای که تاکسیمتر نشان می دهد، مقرون به صرفه تر می باشد. زمان رسیدن به مقصد به وسیله این تاکسی ها نسبت به اتوبوس کم تر است.

محبوبیت تاکسی های مشترک به دلایل زیر می باشد:

  • زمان انتظار پایین
  • سرعت بالاتر نسبت به وسایل نقلیه دیگر
  • راحتی
  • دور بودن از ازدحام مردم در ساعات اوج ترافیک مخصوصا در وسایل نقلیه ای مثل اتوبوس و قطار

بیشتر تاکسی ها در هند، کولر ندارند اما تاکسی های خصوصی معمولا این ویژگی را دارند که بیشتر به نام Cool Cab شناخته می شوند. A/C نیز که به معنی کولر یا تهویه هوا می باشد، نشانه خوبی است که اگر در هر وسیله حمل و نقلی آن را دیدید، نشانه داشتن کولر است. تاکسی های تازه سفید هستند. با توجه به شهر/استان، تاکسی ها می توانند به صورت آزاد کار نمایند و یا در ایستگاه های معین شده باشند. در شهرهایی مثل بنگلور، تاکسی ها باید از ایستگاه تاکسی گرفته شوند، در حالی که در شهرهای مانند کلکته و بمبئی، می توان در هر کجای خیابان تاکسی گرفت.

معمولا باید هزینه ای بابت چمدان نیز به راننده بپردازید. در هند شرکت های تاکسی رانی بین المللی نیز مانند Uber کار می نمایند. هزینه و نوع تاکسی ها در شهرهای مختلف بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. مثلا در دهلی 5 نوع تاکسی وجود دارد:

  • ریکشا: مقرون به صرفه ترین نوع تاکسی
  • تاکسی های معمولی
  • تاکسی های رادیویی
  • تاکسی های سفید
  • تاکسی های توریستی

در مناطقی مثل نویدا و گورگائون، ریکشایی نخواهید دید. در کلکته تاکسی های هستند که به بدون درخواست رد (No Refusal) معروف هستند. آن ها به هیچ مسافری نه نمی گویند. البته آن ها به ندرت از تاکسیمتر استفاده می نمایند و مانند دیگر جاها باید برای قیمت چانه بزنید.

تاکسی موتور سیکلت

موتورسیکلت هایی نیز در هند و مخصوصا در شهر گوا می بینید که تاکسی هستند. هزینه تاکسی در هند برای این مورد بسیار کمتر از تاکسی های معمولی می باشد. در گوا این تاکسی ها به وسیله مردان راهنمایی می شوند و به این راننده ها Pilot می گویند. این تاکسی ها را می توانید از رنگ زرد و مشکی شان شناسایی کنید. هزینه را نیز در این تاکسی ها باید در ابتدا پرداخت کنید.

تاکسی در بمبئی

تاکسی های زرد و مشکی بمبئی یک جزو جداناپذیر شهر هستند و در بسیاری از فیلم های هندی آن ها را دیده اید.

تاکسی هایی که از تاکسیمتر استفاده می نمایند جهتهایی بین باندرا و چورچگیت در خط غربی دارند و بین سیون تا چاتراپتی شیواجی در خط مرکزی فعالیت دارند.

ریکشاها بیرون از محوطه سیون و باندرا (Sion و Bandra) اجازه فعالیت ندارند.

با اینحال بین باندرا و بایاندار (Bhayandar)، تاکسی و ریکشا فعالیت دارند که از تاکسیمتر استفاده می نمایند و هزینه آن ها نسبت به مسافت متغیر است.

در بمبئی حدود 55 هزار تاکسی وجود دارد.

در قانون هند، زمانی که شما سوار تاکسی می شوید، راننده باید شما را صرف نظر از مسافت و زمان، به مقصد برساند. اگر راننده ای از این کار صرف نظر کرد می توانید با شماره پلیس (100) تماس بگیرید و نام و شماره گواهی راننده را به او بدهید. معمولا اگر به راننده بگویید که به پلیس زنگ خواهید زد، او درخواست شما را به راحتی می پذیرد.

تاکسی در دهلی

تاکسی های رادیویی که با سوخت CNG کار می نمایند، در این شهر دیده می شوند.

وزارت گردشگری دهلی و شرکت های خصوصی بیشتر تاکسی های دهلی را دارا هستند. هزینه تاکسی در هند با توجه به این که تاکسی های آنلاین به تازگی پیشرفت نموده است و نوع متفاوت آن ها متغیر است.

هزینه تاکسی در هند

در جدول زیر می توانید به طور کلی هزینه های حدودی تاکسی را در بعضی از شهرها مشاهده کنید. در نظر بگیرید که این هزینه ها کاملا حدودی در نظر گرفته شده و می تواند متغیر باشد.

برای اینکه اطلاعات بهتر و دقیق تری در این مورد کسب کنید می توانید به وبسایت زیر مراجعه کنید و بعد از معین کردن دقیق مبدا و مقصد، هزینه های دقیق تری را متوجه شوید:

www.taxiautofare.com

هزینه های تاکسی در هند به توضیح زیر است:

منبع: الی گشت
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1674

به "راهنمای استفاده از تاکسی در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای استفاده از تاکسی در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید