علائمی که نشان می دهند بدن شما به مصرف کربوهیدرات بیشتری احتیاج دارد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، به کربوهیدرات ها به ناحق توهین شده و غالباً مورد سوء تفاهم قرار می گیرند، به همین دلیل شایعات زیادی در خصوص مصرف کربوهیدرات ها به طور کاملاً جعلی وجود دارد.

علائمی که نشان می دهند بدن شما به مصرف کربوهیدرات بیشتری احتیاج دارد

در حالی که رژیم های کم کربوهیدرات مانند رژیم های غذایی کتو به طور فزاینده ای به اثبات رسیده اند که در کاهش وزن به شما یاری می نمایند، این بدان معنی نیست که خوردن کربوهیدرات شما را چاق می نماید یا اینکه آنها از کاهش وزن جلوگیری می نمایند.

اما مطمئناً همه کربوهیدراتها با هم برابر نیستند. آنهایی که از قندها و آردهای تصفیه شده حاصل می شوند می توانند سطح قند خون را کاهش داده و باعث کاهش وزن شوند. با این حال، کربوهیدرات های پیچیده شامل غلات کامل و سبزیجات برای سلامتی و شکم صاف لازم هستند. علاوه بر این، هنگامی که شما به اندازه کافی کربوهیدرات مصرف نمی کنید (حدود 225 گرم در روز)، شما ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید و بله، این حتی برای افرادی که رژیم کتو می گیرند نیز صادق است.

یکی از جدی ترین موارد سلامتی که افراد در خصوص رژیم غذایی کتو تجربه می نمایند، کمبود فیبر است. بدون مصرف مناسب فیبر، می توانید موارد زیادی را تجربه کنید، از اختلال دستگاه گوارش گرفته تا عدم تعادل روده و گرسنگی مداوم. کربوهیدرات ها تنها راه طبیعی برای مصرف فیبر هستند.

می توانید هر گرم کربوهیدرات غذایی را که می خورید حساب کنید تا ببینید که در واقع احتیاج به چه میزان مصرف دارید. (به کسانی که رژیم های غذایی کتو می گیرند نیز این کار توصیه می گردد.)

علائم نشان دهنده کمبود کربوهیدرات

1. دچار سردردهای بد می شوید

ایزابل اسمیت، متخصص تغذیه می گوید: کربوهیدرات ها به هیچ گونه پردازش اضافی برای ساختن گلوکز احتیاج ندارند، بنابراین آنها سطح قند خون را کاملاً ثابت نگه می دارند. با این حال، هنگامی که شما به اندازه کافی کربوهیدرات (یا به طور کلی مواد غذایی) نمی خورید، سطح قند خون می تواند تغییر یابد و باعث سردرد گردد. در حالی که هر چند وقت یکبار سردرد دریافت طبیعی است اما داشتن آنها هر روز پس از آغاز برنامه کاهش وزن کم کربوهیدرات علامتی است که احتمالاً چیزهای زیادی را از خود دور نموده اید. بعضی از محصولات غنی از کربوهیدرات مانند سیب، گلابی و هویج را برای نگه داشتن وزن خود در حالی که سر درد را کنترل می کنید، ترکیب کنید.

2. شما اغلب سرما می کنید

ممکن است دمای بدن شما نرمال باشد اما دندان هایتان از لرز به هم بخورند و این احتمالاً علامت آن است که چیزی ایراد دارد. کسی جورک متخصص تغذیه ثبت شده می گوید: رژیم های غذایی کم کربوهیدرات شما را در معرض ایجاد کم کاری تیروئید قرار می دهند که می تواند دمای منظم داخلی بدن را سخت کند.

3. دهان شما واقعا بوی بدی می دهد

بدن پس از آغاز رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای دریافت انرژی خود به چربی ذخیره شده روی می آورد. اگرچه این ممکن است به شما یاری کند که شکم تان کوچک تر گردد اما می تواند نفس شما را بد بو کند. اسمیت می گوید: هنگامی که کربوهیدرات کافی نمی خورید، بدن چربی و پروتئین را به عنوان سوخت می سوزاند. این کار با فرآیندی به نام کتوز انجام می گردد. متأسفانه، استفاده از پروتئین و چربی برای سوخت می تواند باعث بوی بد گردد. اگرچه افزودن کربوهیدرات بیشتر به رژیم غذایی شما می تواند یاری کند اما بهتر است مقدار آب آشامیدنی خود را نیز دو برابر کنید. کارشناسان می گویند این ترفند ساده یک درمان فوری است.

4. شما دستگاه گوارش نامنظمی دارید

هنگامی که ماکارونی، نان و سایر غلات را حذف می کنید، غالباً فیبرها را نیز از بین می برید که در صورت عدم دریافت مواد مغذی از مواد غذایی دیگر مانند میوه و سبزیجات، می تواند مشکل ساز باشد. این می تواند به مسائل دستگاه گوارش، از جمله نفخ شکم و یبوست منجر گردد. برای بازگشت به جهت درست، جورک پیشنهاد می نماید که روزانه 28 گرم فیبر از سبزیجات غیر نشاسته ای کم کربوهیدرات، مانند کلم بروکلی، کلم، اسفناج و مارچوبه مصرف کنید.

5. شما به سختی می توانید ورزش کنید

اسمیت می گوید: کربوهیدرات ها اولین منبع استفاده برای انرژی توسط بدن هستند، بنابراین هنگامی که ذخیره های ماهیچه ای کربوهیدرات ها کم است، می تواند باعث گردد بعضی از افراد احساس بی حالی داشته باشند و توانایی تحمل یک تمرین پر فشار را نداشته باشند. قبل از تمرین، تعداد کربوهیدرات خود را شماره گیری کنید تا از انرژی کافی برای از بین بردن چربی بهره ببرید. و بعد از آن هم همین کار را انجام دهید. این اطمینان حاصل خواهد نمود که شما انرژی از دست رفته را دوباره پر می کنید، بنابراین می توانید فردا دوباره به سالن بدنسازی سر بزنید. برای آماده نگه داشتن بدن از میان وعده های بعد از تمرین با ترکیب مناسب مواد مغذی بهره ببرید.

6. شما دیگر وزن کم نمی کنید

در ابتدای رژیم به سرعت چربی از دست می دادید اما حالا می بینید که دوام نداشته است، درست است؟ جورک می گوید: رژیم کم کربوهیدرات باعث کاهش وزن می گردد زیرا اگر به طور ناگهانی کربوهیدرات کمتری بخورید، کبد سعی می نماید با فراوری قند جبران کند. هنگامی که سطح قند خون بالا می رود، لوزالمعده انسولین ترشح می نماید که هورمون نگهدارنده چربی است بنابراین شما به جای از دست دادن آن، چربی را ذخیره می کنید. بنابراین اساساً برعکس آنچه شما می خواهید اتفاق می افتد. جورک می گوید: کربوهیدرات بیشتری نسبت به مقدار معمول، به اندازه یک نان را کاهش ندهید.

7. شما همواره گرسنه هستید

اغلب کربوهیدرات های سالم غنی از فیبر پر نماینده شکم هستند بنابراین اگر آن را با سایر مواد مغذی پر نماینده جبران نکنید، ممکن است متوجه شوید که شکم شما دائماً سر و صدا دارد. افرادی که در برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات قرار دارند، دائماً گرسنه هستند زیرا به جای اینکه آنها را با چربی های سالم جایگزین نمایند، فقط کربوهیدراتها را کنار می گذارند! جورک هشدار می دهد: رژیم غذایی کم کربوهیدرات کم چربی، نوعی فاجعه است.

8. شما همواره حواس پرتی را تجربه می کنید

دقیقاً مانند بدن، مغز شما نیز از کربوهیدرات برای انرژی استفاده می نماید. اسمیت شرح می دهد هنگامی که مغز سوخت مورد احتیاج خود را دریافت نمی نماید، ممکن است کمی احساس حواس پرتی کند. یک مطالعه کوچک در دانشگاه Tufts نشان داد که زنان در رژیم کم کربوهیدرات نسبت به همتایان خود که از یک برنامه کم کالری و متعادل مواد مغذی پیروی می نمایند، در تست های حافظه نمره بدتری کسب کردند. با این حال، هنگامی که گروه کم کربوهیدرات دوباره آغاز به خوردن کربوهیدرات کردند، مغز آنها به سرعت به حالت عادی بازگشت.

9. شما روحیه ای دمدمی و تحریک پذیر دارید

اسمیت شرح می دهد: هنگامی که افراد کربوهیدرات مصرفی خود را کاهش می دهند - به خصوص در ابتدا - این می تواند آنها را واقعا دمدمی و بد اخلاق کند. بیشتر به این دلیل که کالری زیادی دریافت نمی نمایند و قند خون آنها پایین است. کربوهیدرات ها برای فراوری سروتونین بدن لازمند که یک ماده شیمیایی است که احساس خوبی در مغز فراوری می نماید. کربوهیدرات کمتر = لبخند کمتر. اضافه کردن کربوهیدرات های بیشتر به وعده غذایی شما باید روحیه شما را تقویت کند، همانطور که خوردن این غذاها به شرایط بد انتها می دهند و نگران نباشید، بیشتر آنها می توانند درست در یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات هم قرار بگیرند.

منبع:

eatthis

منبع: هفت گنج
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 895

به "علائمی که نشان می دهند بدن شما به مصرف کربوهیدرات بیشتری احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائمی که نشان می دهند بدن شما به مصرف کربوهیدرات بیشتری احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید