رژیم غذایی گولو چیست؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رژیم غذایی گولو یک رژیم لاغری است. افرادی که از رژیم گولو استفاده می نمایند تشویق می شوند کالری را به 1300 تا 1500 در روز محدود نمایند و از غذاهای کامل مغذی استفاده نمایند و در عین حال از غذاهای فرآوری شده اجتناب نمایند و 15 دقیقه ورزش روزانه را به سبک زندگی خود اضافه نمایند.

رژیم غذایی گولو چیست؟

در این مقاله، در خصوص مزایای رژیم گولو و نحوه عملکرد رژیم، از جمله آنچه باید انتظار داشته باشید، چه چیزی بخورید و از چه چیزهایی اجتناب کنید، خواهید آموخت.

فواید

طبق داده های وب سایت Golo، مزایای کاهش وزن مورد انتظار در افراد چاق می تواند شامل کاهش وزن میانه 9 کیلوگرمی در 90 روز اول و میانگین کاهش وزن 22 کیلوگرمی در طول یک سال باشد.

با این حال، مطالعات بالینی آنالیز شده در خصوص رژیم غذایی گولو وجود ندارد. دو مطالعه تحقیقاتی که بیشتر مورد استناد قرار گرفته اند شامل یک مطالعه آزمایشی به وسیله سازنده است که دارونما یا گروه کنترل نداشت. یک گروه دارونما برای نتیجه گیری دقیق درباره مؤثر بودن یا نبودن مداخلات خاص لازم است. آزمایش شخص ثالث نیز یک روش استاندارد برای جلوگیری از تضاد منافع در طراحی و نتایج مطالعه است.

یک مطالعه منتشر شده در سال 2019 نشان می دهد که میانگین کاهش وزن حدود 1 پوند در هفته در افراد چاق است. شرکت نمایندگانی که از دستورالعمل های رژیم گولو پیروی می کردند، میانگین کاهش وزن، به عنوان مثال، 6 کیلوگرم در 13 هفته (در مقایسه با گروه دارونما که به طور میانه 3 کیلوگرم از دست دادند) مشاهده کردند.

با این حال، به علت حجم نمونه کوچک (68 شرکت نماینده) و عدم پیگیری شرکت نمایندگان پس از 13 هفته، نتیجه گیری از اثربخشی رژیم غذایی گولو سخت است.

چگونه کار می نماید

وب سایت شرکت ادعا می نماید که این رژیم با توجه به مقاومت به انسولین کار می نماید. آنها ادعا می نمایند که مقاومت به انسولین ریشه اصلی چالش کاهش وزن است. برنامه متابولیک رژیم گولو برای کاهش وزن در افراد چاق کار می نماید زیرا به محدودیت کالری، تغییر رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی (15 دقیقه در روز) احتیاج دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید، همراه با مدیریت استرس و خواب کافی، چنین تغییراتی در شیوه زندگی برای معکوس کردن مقاومت به انسولین مفید است. توصیه های غذایی شامل خوردن غذاهای کامل که سطح انسولین سالم را پشتیبانی می نمایند، اجتناب از غذاهای بسیار فرآوری شده و مصرف مکمل های Release است. علاوه بر این، 15 دقیقه فعالیت بدنی در روز توصیه می گردد.

مدت زمان

این شرکت می گوید این یک رژیم غذایی نیست، بلکه یک سبک زندگی است. به این ترتیب، می توانید انتظار داشته باشید که این تغییرات طولانی مدت باشد. با این حال، سایت آنها بعلاوه ادعا می نماید که برنامه آنها 30 روز برای سلامتی بهتر را ارائه می دهد که آنها می گویند شامل خواب بهتر و به طور کلی منظره بهتر از زندگی است.

مدت زمان معمول توصیفات برای رژیم گولو از سه ماه تا دو سال متغیر است اما زمان آغاز و توقف مشخصی برای رژیم گولو وجود ندارد.

وب سایت شرکت می گوید که مردم معمولاً Release را برای سه تا شش ماه مصرف می نمایند، اگرچه آنها بعلاوه بیان می نمایند که برای استفاده طولانی مدت بی خطر است و شما می توانید آن را تا زمانی که بخواهید یا تا زمانی که به وزن یا اهداف سلامتی خود برسید مصرف کنید. سپس، می توانید مصرف را به طور کامل قطع کنید یا در صورت تمایل به مصرف Release با دوز کاهش یافته ادامه دهید.

چه بخوریم

رژیم گولو اجازه می دهد تا غذاهای کامل حاوی مواد مغذی مصرف گردد اما غذاهای بسیار فرآوری شده را منع می نماید.

به گفته این وب سایت، غذاهای سازگار در تنظیم سطح انسولین، ارتقای سلامت قلب و نقش مهمی در کنترل وزن نقش مشترک دارند.

از سوی دیگر، غذاهای ناسازگار، تنظیم سطح قند خون را برای بدن شما چالش برانگیزتر می نماید. وب سایت Golo نشان می دهد که میان وعده ممکن است با استرس خوردن یا خوردن احساسی مرتبط باشد که می تواند باعث اختلال در تنظیم انسولین نیز گردد.

غذاهای سازگار و غیر ناسازگار در رژیم گولو

غذاهای سازگار

 • محصولات لبنی پرچرب (کره، شیر کامل، پنیر و ماست یونانی) و چربی های غیراشباع
 • غلات، از جمله نان و ماکارونی
 • تخم مرغ، ماهی، گوشت گاو و مرغ
 • میوه ها، آجیل و سبزیجات

غذاهای ناسازگار

 • محصولات جایگزین وعده های غذایی (بارها، شیک ها و غیره)
 • غذاهای بسیار فرآوری شده از هر نوع
 • چربی های اشباع شده از غذاهای فرآوری شده
 • به زور کلی میان وعده ها

ترکیبات مکمل Release

مکمل های رهاسازی یا Release حاوی 10 ماده اصلی شامل هفت عصاره گیاهی و سه ماده معدنی ضروری هستند.

به گفته سازندگان، رهاسازی به تعادل هورمون ها و بهبود کارایی متابولیک یاری می کند.

به گزارش Golo وب سایت شرکت، در اینجا بیش از 200 مطالعه تجربی مستقل منتشر شده وجود دارد که از ایمنی و کارایی مواد در Release حمایت می نماید.

 • زینک
 • منیزیم
 • کروم
 • عصاره برگ موز
 • رودیولا رزا
 • عصاره بربرین
 • عصاره سالاسیا
 • عصاره گاردنیا
 • اینوزیتول
 • عصاره سیب

با این حال، شواهد کافی از مطالعات دقیق صورت گرفته بر روی انسان وجود ندارد تا ادعاهای سلامتی برای بعضی از این مکمل ها، از جمله رودیولا و بربرین یا گلدن سیل داشته باشد.

زمان بندی توصیه شده

افرادی که رژیم گولو دارند، وعده های غذایی منظمی را از برنامه غذایی گولو می خورند و با هر وعده غذایی یک کپسول برای مجموع سه کپسول در روز مصرف می نمایند.

اصلاحات

می توانید با پیروی از توصیه های غذایی و فعالیت بدنی اما از خرید مکمل خودداری کنید، رژیم گولو را ارزان تر کنید. خوردن غذاهای کامل، پرهیز از غذاهای فرآوری شده و افزایش فعالیت بدنی تا حدودی در اهداف کلی سلامتی شما تفاوت ایجاد می نماید. اگر هنوز هم می خواهید ببینید که آیا این مکمل می تواند به کاهش وزن بیشتر یاری کند، می توانید دوز کمتری مصرف کنید اما به طور منطقی انتظار کاهش نتایج را نیز داشته باشید.

ملاحظات

موارد زیر نکاتی است که باید هنگام در نظر گرفتن رژیم گولو در نظر داشته باشید.

توصیه های USDA MyPlate

توصیه های غذایی سازگار و غیرسازگار مشابه توصیه های MyPlate USDA است که پیشنهاد می کند مصرف میوه ها و سبزیجات بیشتر، انواع کربوهیدرات ها اما بیشتر غلات کامل، گوشت بدون چربی و روغن های سالم را در کنار پرهیز از مواد غذایی فرآوری شده و چربی های ترانس مصرف کنید.

تفاوت در اینجا این است که MyPlate توصیه می نماید بسته به توصیه های کالری فردی، شیر و لبنیات را به حداقل سه وعده در روز محدود کنید.

رژیم گولو در مقابل رژیم DASH

رژیم غذایی Golo و DASH یا رویکردهای غذایی برای رژیم فشار خون بالا، رژیم های مشابهی هستند که برای کاهش خطر بیماری های متابولیک مانند مقاومت به انسولین یا پیش دیابت و فشار خون بالا ترویج می شوند.

رژیم غذایی گولو

رژیم گولو در خصوص کاهش خطر یا معکوس کردن مقاومت به انسولین با رژیم غذایی، ورزش و مکمل است.

رژیم غذایی DASH

رژیم غذایی DASH برای کاهش فشار خون بالا یا پرفشاری خون و خطر چاقی و بیماری قلبی ترویج می گردد. هر دو رژیم توصیه می نمایند از چربی های اشباع شده و غذاهای بسیار فرآوری شده اجتناب کنید. آنها بعلاوه حفظ سطح هورمونی سالم و انرژی متابولیک را با غذاهای کامل توصیه می نمایند.

به عنوان مثال، رژیم DASH بعلاوه خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی غلیظ مانند میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، گوشت بدون چربی و چربی های سالم را در حد متعادل توصیه می نماید.

رژیم DASH با رژیم Golo فرق دارد زیرا توصیه می نماید گوشت قرمز را محدود کنید و لبنیات کم چرب مصرف کنید. در مقابل، رژیم گولو مصرف گوشت گاو و لبنیات پرچرب (در حد اعتدال) را توصیه می نماید. رژیم غذایی DASH بعلاوه در ارائه دستورالعمل های خاص در خصوص مصرف سدیم (1500 تا 2300 میلی گرم در روز) فرق دارد.

به گفته بنیاد ملی کلیه، رژیم DASH برای افرادی که دیالیز می شوند مناسب نیست.

خلاصه

رژیم گولو یک رژیم غذایی کاهش وزن و برنامه مکمل است. گفته می گردد که با تشویق افراد به خوردن غذاهای کامل یا گزینه های غنی از مواد مغذی، افزایش فعالیت بدنی و مصرف مکمل های غذایی ساخته شده از عصاره های گیاهی و مواد معدنی ضروری کار می نماید. افراد ممکن است نیم کیلوگرم تا یک کیلوگرم در هفته وزن کم نمایند اما مطالعات بالینی در خصوص اثربخشی واقعی یا کاهش وزن طولانی مدت وجود ندارد. این مکمل دقیقاً دارای پشتوانه علمی نیست. رژیم گولو شبیه رژیم غذایی DASH است اما به جای رژیم کم چرب، لبنیات پرچرب را تشویق می نماید.

منبع:

verywellhealth

منبع: هفت گنج
انتشار: 22 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1402 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1942

به "رژیم غذایی گولو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی گولو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید