بالاخره دلار دیجیتالی می آید؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، قرار است تا سال 2023 در قالب پروژه ای به نام فد نو، به بسیاری از نیازهای مدرن از جمله نقل و انتقال در کمترین زمان ممکن پاسخ داده گردد.

بالاخره دلار دیجیتالی می آید؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسوشیتدپرس، پس از مدت ها بیخبری از فرایند توسعه ارز دیجیتالی بانک مرکزی آمریکا، این نهاد اعلام نمود که در فصل تابستان یک گزارش تحقیقاتی منتشر خواهد نمود که در آن به موضوع یافتن راهکارهای حرکت رو به جلو در راه اندازی دلار دیجیتالی پرداخته خواهد شد. پیش از این جروم پاول- رییس بانک مرکزی آمریکا- گفته بود فناوری های پرداخت پیشرفت زیادی در سال های اخیر داشته اند و فدرال رزرو به دقت این موضوع را زیر نظر دارد.

بعضی از مدیران بانکی آمریکا خواهان این هستند که هر چه زودتر دلار دیجیتالی راه اندازی گردد اما بعضی دیگر نیز معتقدند شتاب زدگی در این کار دارای معایب بیشتری در مقایسه با مزایای آن خواهد بود. این در حالی است که بانک مرکزی چین پروژه یوان دیجیتال را وارد فاز آزمایشی نموده و قرار است در جریان بازی های المپیک زمستانی سال آینده امکان استفاده از یوان دیجیتال در دنیای واقعی فراهم گردد.

به گفته پاول، کار مطالعه بر روی نظام های پرداختی و فناوری بلاک چین از سال ها پیش در بانک مرکزی آمریکا شروع شده و قرار است تا سال 2023 در قالب پروژه ای به نام فد نو، به بسیاری از نیازهای مدرن از جمله نقل و انتقال در کمترین زمان ممکن پاسخ داده گردد. این پروژه تنها یک کوشش اولیه وشروعی بر راستا گسترش نقش فناوری بلاک چین در نظام بانکی آمریکا خواهد بود.

مدیر بانک مرکزی آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اطمینان خاطر مردم به دلار گفت: بخش زیادی از کارایی عملکرد نظام اقتصادی ما مربوط به بخش پولی و اقتصادی است که در ان بانک ها و شبکه های پرداختی نقشی کلیدی دارند بنابراین ایجاد هرگونه تغییر بنیادین در این مولفه ها نیازمند دقت عمل و پرهیز از هیجان است. بانک مرکزی در حال کار با گروه های مختلفی در زمینه این پروژه است و دفتر منطقه ای ما در بوستون نقش رهبری را در به پایان رسیدن آن دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1390

به "بالاخره دلار دیجیتالی می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاخره دلار دیجیتالی می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید