اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد درباره بودجه جشنواره موسیقی جوان

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت توجه به شناسایی استعدادهای جوان در حوزه موسیقی، از لزوم افزایش بودجه جشنواره موسیقی جوان سخن گفت.

اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد درباره بودجه جشنواره موسیقی جوان

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سید عباس صالحی که در حاشیه مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره از جشنواره موسیقی جوان در جمع مجله سینمایی گوگوریو سخن می گفت، اظهار کرد: این جشنواره در شرایطی برگزار می گردد که گروه های سنی مختلف در آن حضور پیدا نموده و جریان میان نسلی میان گروه های سنی خردسالان، نوجوانان و جوانان با استادان موسیقی به وجود آورده که منجر به تربیت نسلی موسیقی در کشور شده است؛ بنابراین تصمیم ما این است که قطعاً این زمینه ها گفت وگوهایی را با دبیر حشنواره انجام خواهیم داد تا موضوعات و مباحث مربوطه را به شکل جزئی تری مورد آنالیز قرار دهیم.

او اظهار داشت: اتفاقی که حتما باید دنبال گردد این است که اساتید جشنواره ارتباطشان را با گروه های سنی مختلف در طول سال و در قالی کارگاه ها یا ارتباطات حضوری و غیرحضوری ادامه دهند. معرفی این استعدادهای جوان نه در بازاری که گاهی می تواند مضر باشد، بلکه در فضای فرهنگ و هنر کشور باید انجام گردد تا جوششی که در این جوانان پدید آمده است ادامه پیدا کند. از این طریق است که این استعدادها دیده می شوند و می توانند آینده ای را برای خودشان ترسیم نمایند. این ها سرمایه های ملی ما هستند که باید به شکل ویژه تری از آنها حمایت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر طولانی بودن جشنواره و بودجه کمی که به آن اختصاص دارد، بیان نمود: اگر بخواهیم به موسیقی فردای ایران فکر کنیم باید روی این جشنواره بیشتر سرمایه گذاری کنیم. جشنواره های متعددی را در کشور داریم که به دیروز ما وصل است، اما این جشنواره به فردای ما متصل است؛ بنابراین طبیعی است سرمایه گذاری روی این جشنواره با پاره ای از صرفه جویی ها در سایر قسمت ها و یاری دریافت ها از سایر مجموعه ها امکان پذیر است که به زودی جلساتی را در همین زمینه برگزار خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 58

به "اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد درباره بودجه جشنواره موسیقی جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد درباره بودجه جشنواره موسیقی جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید