استقبال تهران از میانجی گری کویت برای اتحاد کشورهای منطقه

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت ضمن ابراز خوش بینی به آینده روابط ایران با کشورهای منطقه، تأکید کرد که ایران علاقه مند به ایفای نقش میانجی گری کویت برای اتحاد کشورهای منطقه است.

استقبال تهران از میانجی گری کویت برای اتحاد کشورهای منطقه

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، محمد ایرانی سفیر ایران در کویت با اشاره به اظهارات اخیر مقامات سعودی، درباره آینده روابط ایران با کشورهای منطقه ابراز خوش بینی کرد.

وی در مصاحبه با روزنامه کویتیالرأی گفت که ایران علاقه مند به میانجی گری کویت در آینده نزدیک برای اتحاد کشورهای منطقه است.

ایرانی اضافه کرد که نقش کویت در زمینه آشتی برای همگان شناخته شده و مورد قبول همه کشورهای منطقه است چرا که سیاست های آن همیشه در حمایت از صلح بوده است.

وی اشاره نمود که هفته گذشته شاهد حداکثر آرامش در روابط ایران با کشورهای منطقه در تمامی زمینه ها و صدور مجوزهای متقابل بین این کشورها بود.

الرأی همچنین به نقل از بعضی منابع کویتی مسئول درباره اظهارات اخیر مقامات سعودی و ایرانی و تأکید آن ها بر راهکار های سیاسی بحران های منطقه، ابراز خوش بینی کرد.

بن سلمان هفته گذشته در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا گفت که راهکار سیاسی را به راهکار نظامی ترجیح می دهد چرا که وقوع هرگونه جنگ بین تهران و ریاض اقتصاد جهانی را به ورطه سقوط می کشاند.

به گفته منابع مذکور کویت از فضاهای حاکم و اظهارات هفته گذشته خشنود است و نگاه خوش بینانه به آن دارد و از مواضع عربستان سعودی که همیشه بر ضرورت گفت وگو و راهکار های سیاسی تأکید دارد، حمایت می نماید.

منابع مذکور همچنین گفتند که کویت از هیچ تلاشی برای ایفای نقش مثبت به نفع امنیت و ثبات منطقه با همکاری و هماهنگی کامل برادران در شورای همکاری خلیج (فارس)، دریغ نمی نماید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 142

به "استقبال تهران از میانجی گری کویت برای اتحاد کشورهای منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال تهران از میانجی گری کویت برای اتحاد کشورهای منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید