یکی از برترین راههای مواجهه با ایران هراسی موضوع ایران شناسی است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، یکی از برترین راههای مواجهه با ایران هراسی موضوع ایران شناسی است.

یکی از برترین راههای مواجهه با ایران هراسی موضوع ایران شناسی است

رضا کلهر، مشاور عالی رئیس بنیاد ایران شناسی در نشستی با دیپلمات های کشورمان در کشورهای خارجی گفت: در دیپلماسی عمومی نوین با یاری ایران شناسی و معرفی ایران با چهره واقعی آن چند کار را انجام می دهید؛ نشان می دهید که ایران کشوری است که متجاوز نبوده و در طول تاریخ همواره موحد و خداپرست بوده و دارای کثرت گرایی قوی و دینی است و خشونت در این کشور جایگاهی ندارد.

وی اضافه نمود: در بنیاد ایران شناسی در پی آن هستیم که این چهره را هر روز قوی تر، روشن تر و مناسب تر به دنیا عرضه و نوعی معرفی از ایران برای پاسخ به این مغالطه ها ارائه کنیم.

کلهر گفت: آنچه به ما در دیپلماسی نوین دست بالا را می دهد مسأله روشنی حقیقت است. ما به حقیقت نزدیک تریم و می توانیم آن را برای حاکمیت ها و ملت ها همچون آفتابی نمایان کنیم. از این جهت دیپلماسی عمومی نوین ابزاری است که در اختیار شماست.

وی گفت: مهمترین هدف، نشستن بر دل ها و تسخیر اذهان است که بی شک در این زمینه رسانه و راهبردهای رسانه ای نقش اساسی دارند.

کلهر گفت: در این حوزه دست بالایی نداریم و متأسفانه در پهنه تکنولوژی اطلاعات برد غربی ها از ما بیشتر است.

وی گفت: ما به شدت در کشورهای غربی و حتی نزدیک خود نیازمند مواجهه منطقی هستیم. قوی ترین نوع مواجهه با ملت ها منطقی برهان است یعنی اینکه بتوان به گونه ای استدلالی در برابر مغالطاتی که در رسانه ها صورت می گیرد، مقابله نمائیم. امروز در دنیا از طریق فضای مجازی به شدت تحت تأثیر مغالطه های بسیار پیچیده هستیم و خیلی در این فضا برهان نمی بینیم و با درک علمی و یقینی از منطق روبرو نیستیم.

مشاور عالی رئیس بنیاد ایران شناسی گفت: ما در دنیا امروز با نوعی مغالطه با نام ایران هراسی روبرو هستیم که بسیار جدی و فراگیر بوده و امواج آن مردمان دنیا را در برگرفته است. ایران هراسی امروز به یک موضوع بسیار جدی در برابر مواجهه ما با دنیا مطرح است. وی اضافه نمود: به شدت نیازمندیم با ارائه ایران شناسی مبتنی بر برهان از یک سو و احساس انسان دوستی از سوی دیگر با دنیا مواجهه کنیم. برای مواجهه با احساس می توانید نشان دهید که ایران قدرتمند، یکتاپرست و موحد کدام است.

ما باید به شما یاری کنیم چهره تعقلی و مثبت و چهره مهربان احساسی از ایران به دنیا ارائه کنید.

کلهر گفت: بنیاد ایران شناسی متکی بر اساسنامه خود موظف است ایران را به ایرانیان و دنیایان معرفی کند و این نوعی مواجهه در حوزه قدرت نرم و دیپلماسی عمومی نوین است.

مشاور عالی رئیس بنیاد ایران شناسی یادآور شد: ما این ابزار را فراهم می کنیم تا با استفاده از رایزنی های فرهنگی و مواجهه های فرهنگی و نوع حضوری که شما در غرب و شرق پیدا می کنید با معرفی دقیق، بسیط و ساده ایران شناسی بتوانید برای مقابله با ایران هراسی حرفی برای گفتن داشته باشید. وظیفه ما در صحنه دنیای ارائه ایران شناسی به این معناست.

منبع: همگردی
انتشار: 10 بهمن 1401 بروزرسانی: 10 بهمن 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1901

به "یکی از برترین راههای مواجهه با ایران هراسی موضوع ایران شناسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از برترین راههای مواجهه با ایران هراسی موضوع ایران شناسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید