خواهرخواندگی گرگان و گوانجو گام نخست تحول گردشگری در گرگان

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تفاهمنامه عقد خواهرخواندگی گرگان و گوانجو روز گذشته با حضور شهردار گرگان در حاشیه مجمع جهانی شهرداران در گوانجو چین به امضا رسید و این تفاهمنامه را می توان آغازی بر تحول گردشگری گرگان دانست.

خواهرخواندگی گرگان و گوانجو گام نخست تحول گردشگری در گرگان

به گزارش خبرنگاران از گرگان، در تاریخ 16 آبان ماه امسال نامه ای با امضا سرکنسولگر جمهوری اسلامی ایران در گوانجو به اداره کل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ارسال و در آن به دعوت طرف چینی برای حضور شهردار گرگان و معاون استاندار گلستان در مجمع جهانی شهرداران و پیگیری موضوع خواهرخواندگی دو شهر گرگان و گوانجو تاکید شده است.

پیرو این نامه، سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان نامه رسمی را به شهردار گرگان و معاون استاندار گلستان ارسال و موضوع را به این دو مسوول اعلام نموده و در این نامه نیز ذکر شده هزینه بلیط و اقامت این دو مسوول و هزینه اقامت دو نفر از همراهان به عهده طرف چینی خواهد بود.

این نکته بسیار مهم تلقی می گردد که گرگان به عنوان تنها شهری است که در این مجمع جهانی شهرداران در گوانجو برای عقد خواهرخواندگی در حاشیه مجمع، مورد تاکید و استقبال طرف چینی بوده که اگر قرار بود مقامات ایرانی و مسوولان استان گلستان و شهر گرگان برای عقد این تفاهمنامه اقدام می کردند، بی شک ضمن تحمل هزینه بالا برای حضور در چین، ممکن بود موضوع خواهرخواندگی مورد استقبال و تائید چندانی از سوی طرف چینی قرار نگیرد.

این در شرایطی است که گوانجو به عنوان یکی از شهرهای پیشرفته در حوزه دانشگاهی، گردشگری، علمی و مالی در چین و حتی در منطقه محسوب می گردد که بی شک استفاده از تجربه ها و توسعه روابط بین این دو شهر می تواند شروع تحول گردشگری در گرگان باشد.

بی شک اصرار طرف چینی برای عقد امضای این تفاهمنامه بین گرگان و گوانجو می تواند ظرفیت بیشتری را برای توسعه روابط ایجاد کند.

روز گذشته در حاشیه مجمع جهانی شهرداران در گوانجو، تفاهمنامه عقد خواهرخواندگی گرگان و گوانجو در یک مراسم رسمی به امضا رسید و شهردار گوانجو این لحظه را یکی از لحظات و روزهای تاریخی برای این شهر دانست و حال اینکه چرا عده ای سعی دارند این اتفاق بزرگ و ارزشمند را به چالش و حاشیه بکشانند قابل تامل است.

همراهی شهردار گرگان توسط معاون استاندار و دو عضو شورای اسلامی شهر گرگان بر اهمیت این تفاهمنامه می افزاید و می تواند تضمین اجرای طرح های موثر و بزرگ را در آینده برای گرگان با همراهی طرف چینی و استفاده از تجربه های مدیران شهری گوانجو افزایش می دهد.

بی شک مدیران و مسوولان چینی و شرکت های بزرگ گوانجو برای استفاده از تجربه مدیران شهری گرگان و دیدن ظرفیت های گرگان وارد این شهر خواهند شد و این حضور و بازدید از ظرفیت های بی نظیر طبیعی و گردشگری گرگان همانند مناطق جنگلی و بافت تاریخی گرگان می تواند شروعی بر افزایش حضور مردم کشور چین در گرگان باشد.

همه بر این اعتقادیم برای رسیدن به موفقیت و اجرای طرح ها و اهداف بزرگ، وحدت و همدلی احتیاج است و بی شک برای خلق اتفاقات خوب پس از عقد این تفاهمنامه، نوبت مدعیان پیشرفت گرگان و علاقه مندان به گرگان است.

این تفاهمنامه بدون شک جرکت خوب و بزرگ برای بالا بردن پرچم گرگان در عرصه ملی و بین المللی است و امروز زمان آن است که اقدامات بزرگ را برای گرگان در کنار همدیگر رقم بزنیم.

83004

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 27

به "خواهرخواندگی گرگان و گوانجو گام نخست تحول گردشگری در گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهرخواندگی گرگان و گوانجو گام نخست تحول گردشگری در گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید