یوتیوب برطرف فیلتر می گردد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، مدیر یکی از اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت در صفحه شخصی اش اطلاع داد: بزودی بسیاری از سایت ها از جمله یوتیوب برای خبرنگاران، استادان دانشگاه ها و دانشجویان برطرف فیلتر می گردد.

یوتیوب برطرف فیلتر می گردد

به گزارش ایران در پی این توئیت و بازتاب آن در شبکه های اجتماعی، روزنامه ایران با سجاد بنابی نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره صحت این خبر تماس گرفت که وی این خبر را تأیید کرد.

معاون وزیر ارتباطات گفت: کارگروه مشخص مصادیق مجرمانه تصمیم به برطرف فیلتر بعضی سایت ها از جمله یوتیوب برای افرادی چون خبرنگاران، استادان و دانشجویان گرفته است.

وی در پاسخ به این سؤال که جزئیات اجرای این مصوبه چگونه است، گفت: من از جزئیات اجرای برطرف فیلتر از این سایت ها بخصوص یوتیوب اطلاعی ندارم.

گفته می گردد دبیرخانه کارگروه مشخص مصادیق مجرمانه و بخصوص دادستانی کل کشور باید درباره جزئیات این اقدام اظهارنظر نمایند و اطلاع رسانی در این حوزه برعهده دادستانی کل کشور است.

به همین دلیل روزنامه ایران برای دریافت جزئیات اجرای این مصوبه با دفتر کارگروه مشخص مصادیق مجرمانه تماس گرفت تا با بابایی دبیر کارگروه درباره جزئیات برطرف فیلتر بعضی سایت ها از جمله یوتیوب گفت و گویی داشته باشد که متأسفانه از سوی مسئول دفتر دبیر کارگروه اعلام شد ایشان در دفتر حضور ندارند و امکان استعلام و گفت و گو در این باره وجود ندارد.

گفته می گردد شورای عالی فضای مجازی نیز طرحی را با عنوان مدیریت VPN و اینترنت کشور دنبال می نماید. این پروژه بر مبنای ایجاد دسترسی متفاوتی برای چهار دسته خبرنگاران، پزشکان، دانشجویان و حوزه های علمیه قرار گرفته است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1276

به "یوتیوب برطرف فیلتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوتیوب برطرف فیلتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید