هشدار سازمان جهانی بهداشت: شیوع کرونا سرعت گرفته است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سازمان دنیای بهداشت روز دوشنبه درباره شدت دریافت شیوع ویروس کرونا در دنیا هشدار داده است.

هشدار سازمان جهانی بهداشت: شیوع کرونا سرعت گرفته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه درباره سرعت دریافت شیوع ویروس کرونا در جهان هشدار داده است.

تدرس آدهانوم در نشست خبری روز دوشنبه گفته که علی رغم آنکه بسیاری از کشورها پیشرفت هایی در مبارزه با این ویروس داشته اند شیوع آن در جهان شدت گرفته است.

به نوشته سی ان بی سی، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری مجازی گفت: با آنکه بسیاری از کشورها به پیشرفت هایی دست پیدا کرده اند شیوع این بیماری همه گیر در سطح جهان سرعت گرفته است.

او در ادامه تأکید کرد: همه ما می خواهیم این بیماری به سرانجام برسد. می خواهیم به زندگی مان ادامه بدهیم، اما واقعیت سخت این است که به اتمام این بیماری حتی نزدیک هم نشده ایم.

آمارهای دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد بیش از 10.1 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) مبتلا شده اند. تا کنون 502000 نفر هم جانشان را از دست داده اند.

طبق اطلاعاتی که سازمان جهانی بهداشت منتشر کرده بیش از 60 درصد موارد روزانه ابتلا به کرونا از قاره های آمریکا هستند.

یک دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت روز جمعه گفت حدود 90 درصد مردم جهان در برابر بیماری کووید-19 (کروناویروس 2019) آسیب پذیرند.

دکتر سومیا سوامیناتون گفت مطالعات اخیر برای بررسی وجود یا عدم پادتن ویروس کرونا در سرم خون مردم نشان می دهد اکثریت مردم جهان هنوز در برابر این بیماری آسیب پذیر هستند.

دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: به نظر می رسد که بخش اعظم جمعیت جهان-دست کم 90 درصد همچنان در برابر این بیماری آسیب پذیر هستند و به همین دلیل، این ویروس ممکن است به حیاتش ادامه دهد.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. 4 گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را همه گیر جهانی گفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 794

به "هشدار سازمان جهانی بهداشت: شیوع کرونا سرعت گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان جهانی بهداشت: شیوع کرونا سرعت گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید