نگاهی به خودرو Haval H2 و مشخصات فنی و ظاهری آن

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، به تازگی شاهد حضور برند چینی Haval در بازار خودروی ایران با همکاری شرکت بهمن موتور هستیم. یکی از برندهای شناخته شده در این کشور پهناور که تمرکز ویژه ای بر فراوری خودروهای شاسی بلند دارد. در واقع این حضور جدید و این همکاری دو جانبه قرار است در گام نخست با عرضه یک شاسی بلند میانه اندام یعنی خودرو Haval H2 صورت بگیرد.

نگاهی به خودرو Haval H2 و مشخصات فنی و ظاهری آن

اگرچه از مدل H9 به عنوان مسافر جدید برند Haval در ایران یاد می شود و این صحبت وجود دارد که مجوز ورود خودروی مذکور به ایران چندی است که صادر شده است، اما در حال حاضر و در شرایطی که در عمل شاهد تحقق این مدعا نیستیم، به طور صد در صد تنها باید روی مدل H2 از برند Haval متمرکز شویم. از همین رو در مطلب پیش رو به ابعاد و زوایا این خودرو می پردازیم و در فرصت های بعد سراغ سایر مدل های هاوال که احتمال حضور آنها در بازار خودروی ایران وجود دارد می رویم.

مشخصات فنی خودرو H2 Haval

بنابر ادعاهای موجود، مدل H2 از برند Haval قرار است در هشت رنگ مختلف که شامل قرمز، سرمه ای، سفید خالص، سیاه کلاسیک، خاکستری مدرن، قهوه ای، عاجی و خاکستری براق هستند، در اختیار خودرو دوستان قرار گیرد. البته با وجود تفاوت در رنگ بدنه، تمام این مدل ها به جعبه دنده شش سرعته تیپترونیک مجهز خواهند بود. جعبه دنده ای که از وجود سه حالت مختلف مالی (صرفه جویی)، برفی و استاندارد بهره می برد.

مدل عرضه شده از خودروی H2 در ایران به یک موتور توربو GW4G15B بنزینی با گنجایش 1.5 لیتر مجهز است. اگرچه شاید در نگاه نخست گنجایش این موتور برای برطرف عطش کامل یک خودروی شاسی بلند میانه قامت کافی به نظر نرسد، اما خصلت توربوی آن تا جای ممکن جبران مافات می نماید و در عمل شاهد کم و کاستی خاصی در انجام وظایف معمول توسط این خودرو نیستیم. هر چند که نباید روی خودروی H2 به عنوان یک مَرکب کاملا اسپورت حساب کرد و از آن انتظارات بیش از اندازه ای نظیر جولان دادن در مسیرهای آفرود داشت. در واقع این خودرو، مرکب شاسی بلندی است که بیش از هر چیز به عنوان یک رهنورد شهری شناخته می شود.

شاید شتاب صفر تا صد یازده تا دوازده ثانیه ای هاوال اچ دو نیز مزید بر علت باشد تا از این خودرو انتظارات بیش از اندازه نداشته باشیم و تنها به ثبات و پایداری رانندگی با آن در خیابان ها و جاده ها بسنده کنیم. ضمن آن که علاوه بر ثبات، رانندگی با این خودرو از نرمی قابل قبولی هم برخوردار است.

در هر حال موتور طراحی شده برای Haval H2 قادر است حداکثر قدرتی معادل 140.8 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقیقه را به نمایش بگذارد و از حداکثر گشتاوری معادل 202 نیوتن متر با احتساب 2200 تا 4500 دور در دقیقه برخوردار شود.

لازم به ذکر است که سیستم تعلیق جلو در مدل H2 از خودروی Haval به صورت مک فرسون مستقل با میل موج گیر بوده و سیستم تعلیق عقب آن نیز به شکل مولتی لینک مستقل طراحی شده است. بنابر ادعای طراحان سیستم مذکور، این سیستم موجب کاهش نیروهای انتقال یافته از جاده شده و احساس راحتی بیشتری را در هنگام حرکت روی پستی و بلندی های جاده به سرنشینان خودرو منتقل می نماید. همچنین هماهنگی عملکرد سیستم تعلیق عقب و جلو در این خودرو سبب تقویت پایداری خودرو هنگام رانندگی با آن می شود.

افزون بر آن وجود سیستم فرمان الکتریکی EPS در این خودرو سبب نرمی و سهولت چرخش غربیلک فرمان در سرعت های پایین و پایداری در سرعت های بالا شده است و در کنار آن کاهش مصرف سوخت در مقایسه با فرمان هیدرولیک را به ارمغان می آورد.

کلیتی از مشخصات فنی خودروی H2 از برند Haval
نوع موتورتوربو GW4G15B
گنجایش موتور 1.5 لیتر
شتاب صفر تا صد12 ثانیه
حداکثر قدرت140.8 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 202 نیوتن متر با احتساب 2200 تا 4500 دور در دقیقه

امکانات و قابلیت های خودرو Haval H2

سیستم ترمز در مدل H2 خودروی Haval به صورت ترمز دیسکی خنک شونده در جلو و ترمز دیسکی عقب طراحی شده است. افزون بر آن شاهد وجود سیستم ترمز پارک برقی EPB نیز هستیم. مجهز بودن این خودرو به سیستم اتو هولد نیز موجب فعال یا غیر فعال شدن اتوماتیک سیستم پارک برقی به محض توقف یا حرکت خودرو می شود. در کنار این موضوع بهره مندی خودروی H2 از سیستم کنترل حرکت خودرو در سرازیری برای حرکت با سرعت کمتر از 35 کیلومتر در ساعت می تواند ترکیب مناسبی را با سیستم HCC که جهت عدم حرکت خودرو در سربالایی ها از لحظه رها کردن ترمز تا فشردن پدال گاز طراحی شده است، برقرار سازد.

البته تکنولوژی های موجود در سیستم ترمز این خودرو به موارد یاد شده محدود نمی شود و تکنولوژی های کمکی دیگری نظیر سیستم ترمز ضد قفل ABS، تکنولوژی کنترل پایداری الکتریکی ESC، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD و سیستم نیروی کمکی ترمز BA را هم در بر می گیرد. سیستم ایمنی Haval H2 نیز با دو عدد کیسه هوای ایمنی در جلو، دو عدد کیسه هوای جانبی و همچنین دو عدد کیسه هوای پرده ای تکمیل می شود.

جایگاه ها در مدل H2 خودرو Haval از روکش چرمی برخوردارند و در قسمت جلو (جایگاه راننده و شاگرد) از وجود سیستم گرمکن نیز بهره می برند. علاوه بر آن جایگاه راننده در این خودرو به صورت برقی در شش جهت مختلف قابل تنظیم بوده و به قابلیت تنظیم برقی گودی کمر نیز مجهز است. از دیگر قابلیت های موجود در جایگاه های این خودرو نیز می توان به بهره مندی آنها از سیستم ایزوفیکس و وجود تکیه گاه دست و جا لیوانی برای سرنشینان ردیف جلو و عقب اشاره نمود. افزون بر آن جایگاه عقب خودرو Haval H2 نظیر موارد مشابه در بسیاری از خودروهای شاسی بلند به صورت کامل از قابلیت تا شدن برخوردار است.

در ادامه می توانید سایر قابلیت ها و امکانات موجود در مدل H2 از خودرو Haval را به صورت فهرست وار مشاهده نمایید.

 • مجهز به سیستم اتوماتیک قطع سوخت هنگام وقوع تصادف
 • بهره مندی از سیستم جلوگیری از برخورد با مانع حین بالا رفتن شیشه راننده
 • وجود کمربندهای ایمنی سه نقطه ای به همراه پیش کشاننده
 • بهره مندی از قفل کننده اتوماتیک درهای خودرو با استفاده از سنسور کنترل سرعت
 • برخورداری از قابلیت تنظیم تک لمسی شیشه راننده و وجود بالابر برقی برای تمام شیشه ها
 • مجهز به گرمکن شیشه عقب
 • وجود برف پاک کن اتوماتیک با تیغه ژله ای
 • بهره مندی از آینه وسط با قابلیت ضد انعکاس نور به صورت اتوماتیک
 • مجهز به سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه یا دُوال زون به همراه نمایشگر دمای هوای محیط
 • برخورداری از سنسور دنده عقب
 • برخورداری از صندوقی به گنجایش 370 لیتر که پس از تا شدن کامل جایگاه عقب گنجایش آن به 890 لیتر افزایش می یابد
 • بهره مندی از سان روف برقی
 • وجود آینه های جانبی تا شو و برقی به همراه گرمکن و چراغ راهنما
 • مجهز به سیستم ضد سرقت الکترونیکی ایموبیلایزر به همراه کلید هوشمند
 • برخورداری از دوربین کمکی پارک روی آینه جانبی به منظور مشاهده نقاط کور
 • مجهز به سیستم دزدگیر، قفل مرکزی و قفل کودک
 • برخورداری از سیستم هشدار دهنده باز بودن کمربندهای ایمنی
 • برخورداری از سیستم هشدار دهنده باز بودن درها (هم در حالت سکون و هم در هنگام حرکت)
 • بهره مندی از سیستم باز شدن اتوماتیک درهای خودرو پس از وقوع تصادف
 • مجهز به کپسول خاموش کردن آتش به همراه مثلث هشدار
 • مجهز به کامپیوتر سفری و دو عدد خروجی برق 12 ولتی
 • بهره مندی از رینگ آلومینیومی 18 اینچی برای چرخ ها
 • برخورداری از آنتن باله کوسه ای و اگزوز دوگانه اسپورت
 • مجهز به سیستم نمایش باد لاستیک ها به صورت نمایش لحظه ای یا اکتیو

در مجموع می توان امکانات و قابلیت های متعدد موجود در مدل H2 خودروی Haval را مناسب ارزیابی کرد و این ادعا را مطرح ساخت که این خودروی ساخت چین در قیاس با سایر رقیبان هم رده موجود در بازار از امکانات و ویژگی های کم و بیش مشابهی بهره می برد.

قیمت و مشخصات ظاهری خودرو H2 Haval

به طور کل خودرو Haval H2 در تمام نماهای جلو، عقب و کنار خود از طراحی کاملا ساده ای بهره می برد و نمی توان جزییات چشم گیری را در نوع طراحی ظاهر این خودرو مشاهده کرد. در بخش مقابل، شاهد وجود جلو پنجره ای پهن و عریض هستیم که میان چراغ های این خودرو حائل شده است. کمی پایین تر از چراغ های هالوژنی که از قابلیت تنظیم برقی ارتفاع نور برخوردار هستند به چراغ های مه شکن این خودرو می رسیم که اندکی بالاتر از چراغ های روشنایی روز جا خوش نموده اند. شاید اندک جزییاتی که قادر است قدری از سادگی بیش از اندازه طراحی بخش ظاهری این خودرو بکاهد را بتوان در وجود چراغ های راهنمای جانبی جا خوش نموده روی آینه های بغل جستجو کرد.

فضای داخلی خودرو H2 Haval نیز اگرچه از طراحی نسبتا ساده ای بهره می برد اما بسیار چشم گیرتر و تاثیرگذارتر از نمای بیرونی این خودرو طراحی شده است و تا حد فراوانی گرم و دلنشین جلوه می نماید. وجود چراغ مطالعه، چراغ سقفی و چراغ پس زمینه موجود در فضای داخلی این خودرو تنوع مناسبی به منابع نوری آن بخشیده است و آن جلو در پشت غربیلک فرمان (که به روکش چرمی مزین بوده و به کلیدهای دسترسی به سیستم صوتی، سیستم کروز کنترل و قابلیت بلوتوث برای مکالمه تلفنی هم مجهز است) شاهد وجود صفحه کیلومتر شمار این خودرو هستیم.

صفحه کیلومتر شمار مذکور به شکل سه بعدی و چند منظوره طراحی شده است و اطلاعات رایج مورد احتیاج برای رانندگی از جمله میزان مصرف لحظه ای سوخت، میزان مسافت طی شده و مسافت باقی مانده تا مقصد، دمای محیط داخل و خارج از خودرو و موارد مشابه دیگری از این دست را به شکل جالب توجهی در اختیار راننده قرار می دهد.

کمی آن سوتر، روی کنسول جلوی این خودرو سیستم چند رسانه ای آن با نمایندگی نمایشگر 8 اینچی و لمسی خودنمایی می نماید. مجموعه ای مجهز به امکان پخش موزیک به وسیله قابلیت بلوتوث، پشتیبانی از USB و MP5 و SD Card، پشتیبانی از فایل های دیداری و شنیداری و تصاویر گوناگون با فرمت های رایج، سیستم جی پی اس و قابلیت اتصال به تلفن همراه و امکان مکالمه به وسیله قابلیت بلوتوث که از وجود دو عدد بلندگو با تن بالا و چهار عدد بلندگو با تن پایین بهره می برد. سیستم چند رسانه ای این خودرو به طور کامل با دکمه های تعبیه شده روی فرمان آن هماهنگ بوده و روی نمایشگر آن می توان نمای عقب خودرو را همراه با خطوط پویای راهنما مشاهده کرد.

بنابر اعلام رسمی شرکت بهمن موتور، خودرو Haval H2 با قیمتی معادل 95 میلیون و 890 هزار تومان در اختیار خودرو دوستان قرار خواهد گرفت. بر این اساس و با توجه به امکانات و قابلیت های موجود در این خودروی شاسی بلند میانه اندام می توان آن را به عنوان رقیبی برای محصولات تنومندتری نظیر مدل تیگو 5 از برند چری یا هایما S7 و جک S5 در نظر گرفت. رقابتی که برای دیدن فرجام آن باید اندکی دیگر به انتظار نشست. در انتها شما را به مشاهده ویدیویی از قابلیت های خودرو Haval H2 دعوت می کنیم.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1139

به "نگاهی به خودرو Haval H2 و مشخصات فنی و ظاهری آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به خودرو Haval H2 و مشخصات فنی و ظاهری آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید