موزه های سیبو؛ جاذبه گردشگری شهر معروف فیلیپین

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وقتی در موتور جستجوی بلیط هواپیما به دنبال ارزان ترین بلیط برای سفر به سیبو می شد، مطمئنا از قبل برنامه خاصی برای گردش و تفریح در این شهر دارید. اما اگر تا به امروز برنامه سفر خود را تنظیم نکرده اید، بهتر است ابتدا مطلب زیر در خصوص موزه های سیبو را مطالعه کنید و پس از آن، اقدام به برنامه ریزی کنید.

موزه های سیبو؛ جاذبه گردشگری شهر معروف فیلیپین

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور ارزان فیلیپین همراه باشید.

چرا که تماشای Cebu Museums در طول سفر به این شهر، یکی از اصلی ترین ملزومات آشنایی با فرهنگ، تمدن و سایر مولفه های مهم به شمار می رود.

چرا بازدید از موزه های سیبو پیشنهاد می شود؟

موزه های سیبو جزو مهم ترین جاهای دیدنی سیبو محسوب شده و عصاره اصلی تمدن این شهر را به نمایش می گذارند.

این موزه ها انواع مختلف داشته و در ژانرهای متفاوتی شما را به سمت خود جلب خواهند کرد.

موزه های سیبو نه فقط در این شهر بلکه در کل تاریخ و تمدن کشور فیلیپین همیشه نقش پر رنگی داشته اند.

موزه کاسا گوروردو سیبو

موزه کاسا گوروردو یکی از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های شهر سیبو است که تاریخ ساخت آن به دهه 50 قرن نوزدهم میلادی باز می شود. این یعنی، موزه مذکور با قدمتی بالغ با 160 سال حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد. این موزه پربازدید در بنایی دو طبقه واقع شده و در داخل آن اسباب و اثاثیه قدیمی یک منزل از جمله اتو، خشک کن، وسایل چوبی و کنده کاری های بسیار زیبایی به نمایش گذاشته شده است. گفتنی است که شما می توانید پس از تماشای موزه کاسا گوروردو سیبو، به کافه یا فروشگاه آن بروید و لذت میل کردن نوشیدنی های خوش طعم و خرید کادوهای زیبا را تجربه کنید.

موزه استانی سیبو

موزه استانی سیبو که با نام موزه سوگبو نیز شناخته می شود، در سال 1869 میلادی توسط شخصی به نام دومینگو اسکوندریلاس طراحی شد. البته در ابتدا، هدف از ساخت این مکان تبدیل کردن آن به زندان اصلی منطقه ویسایان بود. چرا که مساحت موزه استانی سیبو بسیار زیاد است. عملیات ساخت موزه از سال 1871 میلادی شروع شد. گفته می شود که بلوک های مرجانی کلیسای تخریب شده ای به نام پاریان در ساخت این موزه مورد استفاده قرار دریافتد. در ابتدای بازدید از این موزه حتما نقشه آن را از متصدیان دریافت کنید. در داخل موزه 4 گالری مختلف نهاده شده است. این 4 گالری در 2 ساختمان مجزا گنجانده شده اند و در داخل آنها می توان عناصری از تاریخ سیاسی و نگاره هایی از رئیس جمهورهای فیلیپین را تماشا کرد. در ضمن، به یاد داشته باشید که عکاسی و فیلم برداری در محیط موزه استانی سیبو به شدت ممنوع است.

موزه ساختمان گوتیاکو سیبو

ساختمان گوتیاکو یکی از زیباترین بناهای شهر سیبو است. این ساختمان که مدت هاست در دست تعمیر و بازسازی بوده، بالاخره به عنوان یک موزه مورد استفاده نهاده شد. این مکان که موزه ساختمان گوتیاکو سیبو نام دارد گهگاه با عنوان موزه میراث چینی سوگبو نیز مورد اشاره قرار می گیرد. این ساختمان در سال 1914 میلادی توسط یک تاجر چینی ساخته شده و اکنون در داخل آن، اشیاء بسیار جالبی از زندگی مردم آن دوران وجود دارد. البته به غیر از اشیاء موجود در موزه ساختمان گوتیاکو سیبو، بدون تردید، خود این بنا نیز به خاطر قدمت و زیبایی خاصی که دارد می تواند مورد توجه شما قرار گیرد. کما اینکه نمای بیرونی آن، در مقایسه با سایر ساختمان ها و بناهای شهر سیبو جزو زیباترین موارد است.

موزه شهر سیبو

موزه شهر سیبو دربردارنده بسیاری از گنجینه های مهم و ارزشمند این شهر است. این موزه مشهور که به نام موزه ریزالیانا نیز شناخته می شود، بیشتر شبیه به یک گالری کوچک است که در آن انواع نقاشی ها را می توان تماشا کرد. حتما در سفر به سیبو از کتابخانه زیبا این موزه نیز بازدید کنید. در واقع، این کتابخانه را تنها کتابخانه 24 ساعته شهر سیبو می توان دانست. ناگفته نماند که بیشتر وسایل موجود در این موزه به دکتر خوزه ریزال تعلق و یاد و خاطره وی را زنده نگه داشته اند.

موزه کلیسای جامع سیبو

در سال 1995 میلادی موزه بسیار کوچکی با عنوان موزه کلیسای جامع سیبو فعالیت خود را شروع کرد اما طولی نکشید که این موزه بسته و از سال 2000، عملیات بازسازی آن شروع شد تا اینکه در سال 2006 درهای این موزه مجددا بر روی بازدید نمایندگان باز شد. در این موزه، کلیسایی وجود دارد که به یک مکان نمایشگاهی تحت عنوان مجموعه کارمن تبدیل شده و عناصر مختلفی از جمله محراب های چوبی را به نمایش می گذارد. همچنین گالری های متفاوتی نیز در این موزه گنجانده شده که در آنها تصاویری از چگونگی گرایش مردم جزیره سیبو به دین مسیحیت، نحوه ساخت کلیساها در دوران اسپانیایی ها، یادداشت ها و نوشته هایی مختلف، لباس هایی کشیشی و مجموعه ای از تندیس های قدیسان می توان تماشا کرد.

موزه دنیا وارونه سیبو

یکی از عجیب ترین و جذاب ترین موزه هایی که در سیبو می توان به بازدید آن رفت موزه دنیا وارونه سیبو نام دارد. وقتی قدم در اتاق های این موزه بگذارید و وارد دنیایی وارونه شوید احتمالا در ابتدا دچار گیجی و سردرد شوید اما با گذر زمان این موضوع کاملا برایتان جذاب خواهد شد. کما اینکه موزه دنیا وارونه سیبو یکی از بهترین مکان ها برای دریافت عکس های خلاقانه و شگفت انگیز است. آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق خواب، فروشگاه و هر چیز دیگری که در این موزه می بینید وارونه بوده و برای تک تک بازدیدنمایندگان جذابیت خاصی دارند.

موزه کپ آرت سیبو

دون سرجیو اوسمانا دومین و مهم ترین رئیس جمهور فیلیپین که اهل سیبو بود، بعد از خاتمه دوران حکومت افتخارآمیزش همراه با خانواده و فرزندان خود به خانه ای نقل مکان کرد که امروزه آن را یادبود دون سرجیو و موزه کپ آرت سیبو می نامند. در این موزه، وسایل و لوازم آنتیک و قدیمی که بیشترا متعلق به دون سرجیو اوسمانا هستند در معرض دید عموم نهاده شده اند. یک خودروی کادیلاک کلاسیک، عکس های قدیمی و لوازم چوبی از جمله اشیائی هستند که در موزه کپ آرت سیبو می توان بازدید کرد.

موزه جومالون سیبو

موزه جومالون سیبو یک موزه هنری و مکانی برای نگهداری پروانه هاست. مجموعه این موزه دارای یک سالن و باغ است که در باغ آن صدها گونه از گیاهان مختلف را می توان دید. در سالن موزه جومالون سیبو نیز زندگی و تاریخچه گونه های مختلف پروانه ها را می توان تماشا کرد. موزائیک های ساخته شده از طرح بال پروانه ها، نقاشی ها و سایر آثار هنری نیز در بخش های دیگری از سالن موزه جومالون به نمایش گذاشته شده اند. ناگفته نماند که تاریخ ساخت بنایی که موزه جومالون در آن واقع شده به سال 1974 میلادی بر می شود.

موزه مالاکانانگ سا سوگبو سیبو

ساختمانی که زمانی محل سکونت ریاست جمهوری فیلیپین بود، امروزه به یک موزه بسیار زیبا تبدیل شده است. در واقع، با قراردادی که موزه ملی فیلیپین و مقامات شهر سیبو بسته شد، این موزه از شروع سال 2020 بازسازی شده و بهترین اشیاء و مصنوعات یافته شده در منطقه سیبو را در خود جای خواهد داد. انتظار می رود که موزه مالاکانانگ سا سوگبو سیبو در سال های آینده به یک موزه ملی در کشور فیلیپین تبدیل شود. ناگفته نماند که خود ساختمان موزه مالاکانانگ سا سوگبو سیبو به قدری زیباست که مطمئنا هنگام بازدید از موزه، بخش هایی از این ساختمان و نمای کلی آن توجه شما را به خود جلب خواهد نمود.

موزه هالاد سیبو

علاقه مندان به هنر موسیقی هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی سیبو باید برنامه ویژه ای برای بازدید از موزه هالاد داشته باشند. موزه ای که میراث دار هنر نوازندگی در شهر سیبو محسوب می شود. موزه هالاد سیبو که از سال 2010 میلادی شروع به کار کرد مجموعه گسترده ای از سازهای سنتی و مدرن به شمار می رود. همچنین این موزه به معرفی ترانه سراها و سایر افراد برجسته در صنعت موسیقی نیز می پردازد. همچنین افتخارات هنرمندان مختلف را نیز در موزه هالاد سیبو می توان تماشا کرد و با آنها به طور دقیق آشنا شد.

موزه بی پی آی سیبو

جدا از هر آنچه که در موزه بی پی آی سیبو می توان بازدید کرد، ساختمان این موزه یک شاهکار هنری به تمام معناست. این ساختمان که در سال 1941 میلادی بنا شده است، با سقف بلند و ستون های بزرگش شما را مسحور تماشای خود خواهد ساخت. در داخل ساختمان موزه بی پی آی سیبو آثار هنری فلزی همراه با امضای هنرمند هر اثر، اسکناس ها و سکه های قدیمی و کتابخانه ای عمومی می توان دید. به عقیده عده بسیار زیادی تماشای این موزه و ساختمان آن شما را به یاد اشغال جزیره سیبو توسط نظامیان آمریکایی خواهد انداخت.

موزه دانشگاه سن کارلوس سیبو

موزه دانشگاه سن کارلوس سیبو یکی از چندین موزه این شهر است که در آن می توان با بخش مهمی از تاریخ آشنا شد. این موزه فعالیت خود را از سال 1952 میلادی شروع کرد اما تاریخ افتتاح رسمی آن به سال 1967 میلادی باز می شود. این موزه، یکی از اتاق ها و دو عدد از کلاس های دانشگاه سن کارلوس را به خود اختصاص داده و در آنجا بیش از 9600 شی تاریخ و مصنوعات متفاوت را به نمایش گذاشته است.

موزه دوچرخه سواری سیبو

موزه دوچرخه سواری سیبو اولین موزه از این نوع در کشور فیلیپین به شمار می رود. این موزه که در سال 2017 میلادی شروع به کار کرد، مجموعه بزرگی از عکس ها و هنرهای مربوط به این وسیله نقلیه را به همراه اطلاعات بسیار جالبی در خود جای داده است. تمامی مولفه های موزه دوچرخه سواری سیبو در کوشش هستند تا ارزش و اهمیت دوچرخه سواری در زندگی انسان مدرن را بیان نمایند. در موزه دوچرخه سواری سیبو دوچرخه ها دسته بندی متفاوتی دارند که احتمالا دانستن آنها برایتان جذاب خواهد بود. برای مثال دوچرخه ها در دسته هایی مثل برابر اجتماعی، گردشگری، خانواده، سلامت، بانوان و غیره قرار می گیرند.

موزه قلعه سان پدرو سیبو

قلعه سان پدرو سیبو یک سازه نظامی بزرگ در شهر سیبو است که توسط اسپانیایی ها بنا شده و تاریخ ساختش به سال 1738 میلادی باز می شود. امروزه این قلعه به یکی از موزه های جذاب سیبو تبدیل شده که در آن می توان بخش مهمی از تاریخ این شهر را بازخوانی کرد. معماری قلعه سان پدرو جزو برجسته ترین ویژگی های آن است که به در آن سبک ایتالیایی اسپانیایی را می توان دید. گفتنی است که در بازدید از موزه قلعه سان پدرو سیبو ادات جنگی بسیار قدیمی و جالبی نیز در معرض دید شما قرار خواهند گرفت.

موزه دانشگاه نرمال سیبو

موزه دانشگاه نرمال سیبو با مجموعه هایی که متعلق به دوران پیش استعمار اسپانیا، استعمار، انقلاب فیلیپین به همراه گالری آموزش، تاریخ طبیعی و گالری هنر سهم اعظمی از هنر و تاریخ فیلیپین را در دل خود گنجانده است. در این موزه، شبه طراح هایی از خدایان آیین سیبو باستان را می توان تماشا کرد. به طور کلی، این موزه به بخش های مختلفی تقسیم شده که مجسمه ها، نقاشی ها و حتی صحنه های غم انگیزی از جنگ دنیای دوم، هر یک بخش های متفاوتی از موزه دانشگاه نرمال سیبو هستند.

موزه رنگ سیبو

موزه رنگ سیبو یکی از زیباترین و دلنشین ترین جاهای دیدنی سیبو به شمار می رود. این موزه شما را کاملا از حالت زندگی روزمره دور نموده و رنگ دیگری به روزهای شما خواهد بخشید. با هر قدمی که در این موزه بر دارید احساس خواهید کرد که وارد دنیای دیگری شده اید. دنیایی که در آن همه جا رنگ آمیزی آرامش بخش و دوست داشتنی دارد. جالب است بدانید که موزه رنگ سیبو عکس دریافت را برای بازدیدنمایندگان خود کاملا آزاد می داند و بدین ترتیب شما می توانید عکس هایی جذاب برای خود در این موزه بگیرید.

خانه اجدادی یاپ ساندیگو سیبو

خانه اجدادی یاپ ساندیگو سیبو بنایی قدیمی است که امروزه به عنوان یکی از موزه های این شهر شناخته می شود. در واقع، طبق اسناد موجود این مکان قدیمی ترین خانه در جزیره سیبو به شمار می رود که هنوز تخریب نشده است. این خانه در اواخر قرن هفدهم میلادی توسط یک تاجر چینی ساخته شده و اشیاء مربوط به این تاجر و خانواده وی هنوز در داخل خانه موجود هستند. اشیائی که تماما دست ساز بوده و نشان دهنده هنر و خلاقیت مردمان آن موقع هستند. در ضمن، باغ خانه نیز زیبایی های خاص خود را داشته و شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

خانه ژوسوئیت سیبو

خانه ژوسوئیت سیبو یکی دیگر از خانه های قدیمی این شهر است که امروزه به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد. این خانه در سال 1730 میلادی ساخته و در داخل آن انواع لوازم آنتیک و زیبا نهاده شده است. البته اخیرا مدارکی دال بر بنا شدن خانه ژوسوئیت قبل از سال 1730 میلادی نیز کشف شده است. چرا که به اعتقاد باستان شناسان این خانه تا به امروز چندین بار تخریب و از بخش هایی از آن مجددا ساخته شده است. امروزه این خانه را بیشتر با نام موزه دو پارین شناخته می شود. مثل سایر موزه های سیبو در داخل این موزه نیز اشیاء تاریخی ارزشمندی را می توان مشاهده کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1210

به "موزه های سیبو؛ جاذبه گردشگری شهر معروف فیلیپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های سیبو؛ جاذبه گردشگری شهر معروف فیلیپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید