معماری و عمران

لیپی: سری A ایتالیا پیشرفت نموده است

سرمربی پیشین آتزوری بر این باور است لیگ سطح اول فوتبال باشگاهی ایتالیا به لطف تغییر رویکرد و نگرشی جسورانه پیشرفت نموده است.

27 بهمن 1398

کدام جاذبه های گردشگری در لهاسا را نباید از دست داد؟

لهاسا دومین شهر بزرگ فلات تبت و مرکز معنوی بودایی است. پس باید انتظار داشت که این شهر مملو از مکان های دیدنی ، معبدهای رنگارنگ و ساختمان های تاریخی باشد.این شهر به دلیل جغرافیای خاصش تا سال ها از گزند بسیاری از بلاهای انسانی دور بوده و قدمت تاریخی آن دست...

26 بهمن 1398

بازدید استاندار سین کیانگ چین از فعالیت های آستان قدس رضوی

استاندار سین کیانگ چین با هیئت همراه به حرم مطهر رضوی(ع) مشرّف شدند و از فعالیت های آستان قدس رضوی بازدید کردند.

22 بهمن 1398

پارک بسیار زیبا و تاریخی گوئل در اسپانیا

پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست.گوئل تاجر موفقی بود که از معمار سرشناس آن موقع آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) خواست برایش باغی زیبا و تماشایی طراحی کند.

13 بهمن 1398

اندیشکده ویلسون: آمریکا از فساد به عنوان ابزار در افغانستان استفاده کرد

پژوهشگر ارشد اندیشکده ویلسون گفت: آمریکا با درک این که سرازیر شدن مبالغ هنگفت به فساد در افغانستان دامن می زند، از این پدیده به عنوان ابزار استفاده کرد.

7 بهمن 1398

جزئیات جلسه معدنی ها با معاون اول رئیس جمهور

به گزارش خبرنگاران، داریوش اسماعیلی امروز سه شنبه 9 مهر 98 در نشست خبری خود با خبرنگاران، با تشریح جزئیات جلسه فعالان حوزه معدن با معاون اول رئیس جمهور گفت: در جلسه ای که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید، مقرر شد تا مجموعه...

5 بهمن 1398

هتلی به شکل سبد میزبان مسافران در سال 2020، عکس

برنامه هایی در حال اجرا است تا یک ساختمان هفت طبقه که به شکل سبد است، به یک هتل لوکس تبدیل گردد.

3 بهمن 1398

قدرت نمایی در دریای عمان، فرصت سازی در مسکو و پکن

در روزهای پایانی سال 2019 ایران به همراه دو شریک راهبردی این روزهای خود، در راستای مقابله با یک جانبه گرایی آمریکا، تاکید بر چند جانبه گرایی و تسریع فرایند تحقق صلح در منطقه خلیج فارس، یک مانور مشترک نظامی-سیاسی-برجامی برگزار کردند که دامنه آن از دریای...

30 دی 1398

سوال نماینده اراک از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چه بود؟

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 600 واحد تجاری موقوفی در بازار اراک چندی است که بلاتکلیف هستند، گفت: حق قانونی سرقفلی مسئله است که در این میان مورد اختلاف بین کسبه و اوقاف است.

26 دی 1398

زندگی در جزیره ایران خواه

بهاره خسروی ـ خبرنگار: خیابان ایران خواه که اکنون در انتهای بزرگراه یادگار امام(ره) قرار گرفته است، زمانی هنگام شکل گیری محله زنجان در تکه دهم کوچه ای دلباز با خانه های ویلایی بود.

21 دی 1398

اداره آمریکایی سیگار: نیروهای افغان در 3 ماه هدف 30 حمله نفوذی قرار گرفتند

اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به سیگار گزارش داد که طی ماه های ژوئن تا آگوست سال جاری میلادی، نیروهای امنیتی افغان 30 بار هدف حمله نفوذی قرار گرفتند.

20 دی 1398

قرائت گزارش آتش سوزی مدرسه غیردولتی زاهدان در مجلس ، آموزش وپرورش مقصر شناخته شد

مقصر بروز آتش سوزی در مدرسه غیردولتی دخترانه اسوه حسنه زاهدان، در گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مشخص شد.

11 دی 1398