قدردانی پامپئو از کویت به دلیل مشارکت در کارزار فشار حداکثری علیه ایران

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرنگاران : وزیر خارجه آمریکا که در کویت حضور دارد از این کشور به دلیل مشارکت در کارزار فشار حداکثری علیه ایران قدردانی کرد.

قدردانی پامپئو از کویت به دلیل مشارکت در کارزار فشار حداکثری علیه ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفت که به فشارهای خود برای محروم کردن ایران در دستیابی به سلاح و پول ادامه خواهیم داد.

وی که در کنفرانس خبری در کویت صحبت می کرد، اضافه کرد: در کوشش هستیم که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای شویم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: بسیاری از مردم از ویروس کرونا رنج می برند که به دلیل شکست چین در اطلاع به دنیا درباره خطر این ویروس می باشد.

وی در ادامه از کویت به دلیل میزبانی از نیروهای آمریکایی در پایگاه هایی که در این کشور قرار گرفته است قدردانی کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس خبری از امضای دو تفاهمنامه با کویت برای تقویت روابط تجاری و کوشش ها در مبارزه با ویروس کرونا اطلاع داد و از کویت در مشارکت در کارزار فشار حداکثری علیه ایران قدردانی کرد.

پامپئو در ادامه مدعی شد که ایران امروز به دلیل سیاست های آمریکا در قبال تهران، منزوی تر شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا بعد از خروج از برجام وعده داده بود با پیگیری سیاست فشار حداکثری، ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به توافقی بهتر -به زعم او- مجاب خواهد نمود.در حالی که بیش از دو سال از این وعده می گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ از سوی گروه های مختلف در آمریکا آماج نقدها قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی مورد تنش ها با این کشور و جدا کردن راستا آمریکا از متحدانش متهم نموده اند. از سوی دیگر بسیاری از تحلیلگران آمریکایی با ارائه شواهدی گفته اند سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1039

به "قدردانی پامپئو از کویت به دلیل مشارکت در کارزار فشار حداکثری علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی پامپئو از کویت به دلیل مشارکت در کارزار فشار حداکثری علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید