تور ارمنستان ارزان: سه نظامی ارمنستان کشته و دو نفر زخمی شدند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرگزاری خبرنگاران-وزارت دفاع ارمنستان اعلام نمود، در حملات مرزی ارتش جمهوری آذربایجان در روز سه شنبه سه نیروی نظامی ارمنستانی کشته و دو نفر زخمی شدند.

تور ارمنستان ارزان: سه نظامی ارمنستان کشته و دو نفر زخمی شدند

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،در پی اعلام کشته شدن یک سرباز جمهوری آذربایجان در منطقه مرزی کلبجر، وزارت دفاع ارمنستان از تلفات این کشور طی درگیری مرزی روز گذشته اطلاع داد.

منابع رسانه ای در ارمنستان روز چهارشنبه (امروز) از توضیحات وزارت دفاع این کشور درباره درگیری های روز گذشته مرزی با ارتش جمهوری آذربایجان اطلاع دادند.

به گزارش وبگاه آرمن پرس، ارتش ارمنستان در پی درگیری های شدید یازدهم ژانویه (سه شنبه 21 دی ماه) با ارتش جمهوری آذربایجان، جسد یکی دیگر از سربازان ارمنستانی را پیدا کرد.

به ادعای وزارت دفاع ارمنستان، نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان روز گذشته به مواضع ارمنستان در طول مرز شرقی دو کشور حملات شدیدی انجام دادند.

این وزارتخانه اعلام نمود، جمهوری آذربایجان در حملات خود از پهپادها و حملات توپخانه ای استفاده کرد.

آرمن پرس گزارش داد، در حملات روز گذشته جمهوری آذربایجان به ارمنستان سه نیروی نظامی به نام های واهان بابایان، آرتور میخیتاریان و رودیک قریبیان جانشان را از دست دادند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع ارمنستان، دو نیروی نظامی این کشور هم در حملات روز گذشته زخمی شدند اما شدت جراحات آنها به حدی نیست که جانشان در خطر باشد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز سه شنبه (دیروز) اعلام نموده بود که یک سرباز این کشور در حمله نیروهای ارمنستانی در منطقه مرزی کلبجرکشته شد.

این وزارتخانه، مقام های سیاسی-نظامی ارمنستان را مسئول این حمله خواند و البته اعلام نمود که شرایط مرزی تحت کنترل نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.

اعلام تلفات جمهوری آذربایجان و ارمنستان در درگیری های روز گذشته مرزی، بار دیگر نگرانی ها درباره تشدید تنش ها بین این دو کشور همسایه را بالا برده است.

سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان طی هفته های گذشته با وساطت روسیه و اتحادیه اروپا، چندین بار در سوچی، بروکسل و سن پترزبورگ ملاقات داشته اند.

به رغم این ملاقاتها، تنش های باکو و ایروان بعد از آتش بس جنگ در منطقه قره باغ کوهستانی تمام نشده و اختلافات بر سر موضوعاتی از قبیل معین مرز و اعطای گذرگاه های ارتباطی همچنان ادامه دارد.

فارس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1628

به "تور ارمنستان ارزان: سه نظامی ارمنستان کشته و دو نفر زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: سه نظامی ارمنستان کشته و دو نفر زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید