سند مالکیت حریم آدینه مسجد اردبیل اخذ شد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل از اخذ سند مالکیت برای حریم آدینه مسجد اردبیل اطلاع داد.

سند مالکیت حریم آدینه مسجد اردبیل اخذ شد

فردین عینی گفت: با پیگیری های واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی و حل مشکل حدود اربعه آدینه مسجد اردبیل، روز گذشته سند رسمی مالکیت حریم آن به میزان یکهزار و 300 متر مربع صادر شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل می گوید: بدین ترتیب با اخذ سند مالکیت واحد برای تعدادی از اموال غیرمنقول و تجمیع آنها در یک سند، حریم آدینه مسجد اردبیل به عنوان یک بنای تاریخی ثبت ملی شده، آزاد شد.

به گفته او، این سند رسمی مالکیت از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اردبیل به صورت تجمیعی به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر شده است.

عینی گفت: اسناد مربوط به املاک موجود در حریم بنای تاریخی آدینه مسجد، سال ها پیش به وسیله اشخاص حقیقی به میراث فرهنگی واگذار شده بود اما به علت تعارض در حدود، تا به امروز اخذ سند تجمیعی امکان پذیر نبود.

آدینه مسجد اردبیل در شمال شرقی شهر بر روی یک تپه باستانی قرار گرفته و بازمانده مسجد بزرگ، گسترده و کم نظیری است که در دوره های مختلف اسلامی بویژه در دوره سلجوقی شکل گرفته و تا اوایل صفوی معمور و آباد بوده است.

استان اردبیل با 12 شهرستان و منطقه ها گردشگری طبیعی، تاریخی، مذهبی و مالی در شمال ایران واقع شده است.

خبرنگاران اردبیل اردبیل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آذر 1401 بروزرسانی: 1 آذر 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1867

به "سند مالکیت حریم آدینه مسجد اردبیل اخذ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند مالکیت حریم آدینه مسجد اردبیل اخذ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید