روسیه آمریکا را تحریم کرد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر خارجه روسیه شامگاه آدینه در سخنانی از سلسله اقداماتی علیه مقامات و دیپلمات های آمریکایی اطلاع داد.

روسیه آمریکا را تحریم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه شامگاه آدینه گفت که مسکو از سفیر آمریکا درخواست نموده تا این کشور را برای انجام رایزنی با واشنگتن ترک کند.

وی در ادامه گفت که مسکو اقدامات منع فعالیت شهروندان روس یا شهروندان دیگر کشور ها در نمایندگی های آمریکا در روسیه را شروع می نماید.

وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو 8 مقام آمریکایی را در لیست تحریم های روسیه قرار می دهد و از فعالیت موسسات غیرانتفاعی و صندوق های آمریکایی در روسیه که در امور داخلی دخالت می نمایند جلوگیری می گردد.

لاوروف در ادامه گفت که در واکنش مشابه به اقدام آمریکا، 10 دیپلمات آمریکایی از روسیه اخراج می شوند.

وی تاکید نمود که مسکو امکان اتخاذ اقدامات دردناک دیگری در قبال آمریکا دارد، اما آن ها را باقی نگه می دارد.

وزیر خارجه روسیه گفت که همچنان در حال آنالیز جنبه های مختلف برگزاری نشست سران روسیه و آمریکا هستیم و این ابتکار را مثبت ارزیابی می کنیم.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

این تحریم ها که بر اساس دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا وضع شده و از 14 ژوئن سال جاری اجرایی می شوند، 6 شرکت روس فعال در زمینه تکنولوژی را نیز در بر می گیرند.

کاخ سفید روز سه شنبه اظهار داشت که بایدن و پوتین به صورت تلفنی با هم درباره مسائل منطقه ای و جهانی تبادل نظر کردند و بایدن برگزاری دیداری طی ماه های آینده در یک کشور ثالث را به پوتین پیشنهاد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1299

به "روسیه آمریکا را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه آمریکا را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید