راهنمای کامل استایل پاییزی؛ هرآنچه باید درباره یک استایل مجذوب کننده بدانید

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، با آغاز فصل پاییز، کم کم ویترین فروشگاه های لباس، رنگ و لعاب دیگری به خود می گیرد. لباس های گرم تر وارد بازار می شوند و تغییرات پاییزی را حتی در رنگ لباس ها هم می توانید مشاهده کنید. اگر دوست دارید همواره ظاهری شیک و زیبا داشته باشید و متناسب با فصل، از ترندهای دنیای مد و پوشاک در استایل خود بهره ببرید، این مطلب در خصوص استایل پاییزی را از دست ندهید.

راهنمای کامل استایل پاییزی؛ هرآنچه باید درباره یک استایل مجذوب کننده بدانید

استایل پاییزی چه ویژگی هایی دارد؟

پوشاک هر فصل معمولا با شرایط آب وهوایی آن تغییر می نماید و این مهم ترین ویژگی استایل های فصلی است. در پاییز، رنگ و طرح و حتی بافت لباس ها هم تغییر می نمایند. یک استایل پاییزی مجذوب کننده باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

جنس لباس ها

مهم ترین تغییر لباس ها در پاییز، جنس لباس است. در این فصل لباس های گرم تری در بازار می بینید که جنس آن ها از نخی به پشمی تغییر می نماید. انواع بافت را می توانید به تیپ پاییزی خود اضافه کنید که هم جنس آن برای فصل مناسب است و هم طرح و بافت خاصی به ظاهر شما می دهد.

رنگ لباس ها

یکی دیگر از تغییراتی اساسی در تیپ پاییزی تغییر رنگ است. در این فصل معمولا رنگ لباس ها به سمت رنگ های گرم تر و تیره تر تغییر می نماید. البته ضرورتی برای استفاده از رنگ های تیره نیست. برای رنگ های روشن هم معمولا رنگ های گرم تر هوادار دارند.

انواع اکسسوری زنانه و مردانه

فصل پاییز فرصت خوبی است تا از انواع اکسسوری زنانه و مردانه متناسب با فصل بهره ببرید. مثلا سعی کنید از کمربندهای شیک با رنگ های پاییزی همراه با شلوارهای جین خود بهره ببرید. یا انواع اکسسوری مناسب فصل مثل شال گردن های پاییزی را امتحان کنید. اگر لبا س های ساده با رنگ های خنثی می پوشید، انواع زیورآلات به خصوص زیورآلات رنگارنگ برای این فصل مناسب است.

انواع سرپوش زنانه و مردانه

با توجه به سرد شدن هوا در پاییز خصوصا در ماه های آخر فصل، یکی از بخش های جدانشدنی تیپ پاییزی، انواع سرپوش زنانه و مردانه است. پوشیدن کلاه نه تنها ظاهر شما را خراب نمی نماید بلکه روش خوبی برای اضافه کردن رنگ و طرح به تیپ هایی است که غالبا رنگ های ساده و خنثی دارند.

چه لباس هایی برای استایل پاییزی بخریم؟

اگر دوست دارید در فصل پاییز، همواره لباس مناسب برای موقعیت های مختلف داشته باشید، حتما این لباس ها را به کمد لباس خود اضافه کنید. این لباس ها چندکاره هستند یعنی به راحتی می توانید در موقعیت های مختلف و با لباس های متفاوت آن ها را ست کنید و همواره یک تیپ زیبا و آماده برای رفتن به موقعیت های مختلف داشته باشید.

بوت

فصل پاییز برای اضافه کردن بوت به استایلتان برترین زمان است. برای خرید بوت به این نکات توجه کنید:

 • دنبال بوت هایی بگردید که از جنس جیر یا چرم باشند.
 • بیشتر رنگ های خنثی را انتخاب کنید که با هر لباسی ست گردد.
 • نیم بوت ها با تمام استایل ها از غیررسمی تا رسمی ست می شوند.
 • انواع مختلف پاشته را برای بوت امتحان کنید.

جین

فصل پاییز فصل درخشش و مجذوب کنندهیت انواع پوشاک جین است. لباس های جین همواره شیک هستند و شما را گرم نگه می دارند.

 • جین های مشکی و تیره برای این فصل مناسب تر و همه کاره تر است.
 • برای اینکه قدبلندتر به نظر برسید شلوار جین راسته خریداری کنید.
 • اگر بوت بلند تا زانو دارید، جین اسکینی خریداری کنید و داخل بوت بزنید.

هودی و ژاکت

در پاییز می توانید هودی و ژاکت با طرح ها و رنگ های متنوع و مجذوب کننده پیدا کنید. تنوع این لباس به قدری زیاد است که با هر سلیقه ای می توانید لباس موردعلاقه خود را پیدا کنید.

 • ژاکت های بافت، هم مجذوب کننده هستند و هم تیپ پاییزی شما را زیباتر می نمایند.
 • ژاکت هایی خریداری کنید که به مقدار کافی نازک باشند که بتوانید آن را زیر کت بپوشید.
 • برای خرید هودی و ژاکت، سعی کنید جنس های مختلف را خریداری کنید مثلا هم نخی و هم پشمی. برای اینکه چند استایل پاییزی دخترانه با هودی داشته باشید، می توانید رنگ شلوار را هر بار تغییر دهید. این استایل با شلوار جین بهتر است.

یقه اسکی

یقه اسکی قدیمی نمی گردد و همواره زیباست. در فصل پاییز و زمستان چند رنگ یقه اسکی خریداری کنید و به راحتی با لباس های مختلف ست کنید. یقه اسکی برترین انتخاب برای تکمیل کردن یک استایل پاییزی دخترانه است. البته انواع یقه اسکی برای آقایان هم وجود دارد.

 • برای اینکه راحت تر بتوانید یقه اسکی را با لباس های مختلف ست کنید، آن را در رنگ های خنثی مثل مشکی، قهوه ای و طوسی خریداری کنید.
 • یقه اسکی ها هم جنس های مختلفی دارند؛ از بافت های ظریف گرفته تا کشمیرهای گران قیمت. اگر می توانید از هر دو جنس، یقه اسکی خریداری کنید.

شلوارهای ضخیم

شلوار جین ظاهر غیررسمی دارد و گاهی برای بعضی از روزهای پاییز، به مقدار کافی گرم نیست. حتما متناسب با سلیقه و استایل خود چند شلوار ضخیم هم داشته باشید.

 • دنبال پارچه های ضخیم و گرم بگردید؛ مثلا پشمی.
 • می توانید برای شلوارهای ضخیم، پارچه های طرح دار را انتخاب کنید و از اضافه کردن طرح های متنوع به استایل پاییزی خود نترسید.
 • شلوار مشکی برترین گزینه برای زمان هایی است که نمی توانید شلوارهای متعدد خریداری کنید و می خواهید آن را با تمام لباس ها ست کنید.

کتانی های ترند

اگر می خواهید از بوت فاصله بگیرید و ظاهری خودمانی تر و درعین حال، شیک و زیبا داشته باشید، کتانی خریداری کنید.

شکت

شکت ها درواقع ترکیبی از ژاکت و پیراهن هستند و به خاطر کاربردی بودن، با هر تیپ و استایلی ست می شوند.

 • شکت از لباس هایی است که به راحتی می توانید آن را لایه لایه با لباس های دیگر ست کنید. مثلا می توانید زیر آن یقه اسکی بپوشید.
 • شکت با شلوار جین های تیره یا لگ های چرم به زیبایی ست می گردد.

کت های اسپورت

برای اینکه در موقعیت های غیررسمی تیپ پاییزی زیبایی داشته باشید، انواع کت اسپورت را به کمد خود اضافه کنید.

 • کت جیر یا چرم برای فصل پاییز انتخاب خوبی است و قدیمی نمی گردد. چرم مشکی تقریبا با هر لباسی ست می گردد.
 • شلوار جین برترین همراه برای کت های اسپورت است.

کت های رسمی

غیر از کت اسپورت که برای موقعیت های غیررسمی مناسب است، بد نیست که یک یا چند کت رسمی هم به کمد خود اضافه کنید.

 • کت بلند پشمی برای گرم نگه داشتن شما در پاییز و حتی ابتدای زمستان، لباس مناسبی است.
 • کت رسمی برای موقعیت های مختلف کاری تا مهمانی های شبانه مناسب است.

کلاه پشمی

انواع کلاه و شال، کامل نماینده استایل پاییزی است. کلاه برای روزهای آخر پاییز که هوا سرد می گردد، لازم است.

 • سعی کنید انواع مختلف کلاه را امتحان کنید و فقط به یک مدل کلاه، وابسته نباشید.
 • اگر بیشتر قسمت های استایل پاییزی شما از رنگ های خنثی است و ظاهری ساده دارید، با انتخاب رنگ مناسب کلاه، می توانید رنگ و طرح به استایل خود اضافه کنید.

نکات مهم در خصوص یک استایل پاییزی مجذوب کننده

برای داشتن یک استایل پاییزی مجذوب کننده با لباس هایی که در کمد دارید، به این نکات توجه کنید.

1. بیشترین استفاده از کمد لباس با لایه لایه پوشیدن

خوشبختانه در پاییز و زمستان می توانید لایه لایه لباس بپوشید. اگر لباس های ضخیم را دوست ندارید، در پاییز از همان لباس هایی که در کمد دارید، بهره ببرید و با لایه لایه لباس پوشیدن، پوشاکتان را گرم تر کنید. برترین لباس های برای لایه لایه پوشیدن، انواع ژاکت های لطیف و نازک، یقه اسکی، بادی و… است. روی آن می توانید شکت، کت های کوتاه و بلند و وست بپوشید.

2. اضافه کردن جوراب شلواری

فصل پاییز فرصت خوبی برای اضافه کردن جوراب شلواری به تیپ پاییزی دخترانه است. جوراب شلواری را می توانید اوایل پاییز بپوشید. اگر به استایل های الهام گرفته از استایل های قدیمی علاقه دارید، جوراب شلواری همراه با دامن های بافت، گزینه خوبی برای فصل پاییز است. خوشبختانه با وجود انواع جوراب شلواری های توکرکی، نگران سرمای هوا هم نیستید.

3. استفاده از اکسسوری های فصل پاییز

در پاییز می توانید با اضافه کردن این اکسسوری ها به تیپ پاییزی خود، ظاهر نوتر و مجذوب کننده تری را امتحان کنید.

 • انواع شال گردن
 • کمربندهای چرمی
 • دستکش های بدون انگشت
 • وست یا جلیقه

4. پوشیدن کت با رنگ ها و طرح های متفاوت

بیشتر افراد موقع خرید لباس، سعی می نمایند لباس هایی ساده و بدون طرح با رنگ های خنثی بخرند که به راحتی با لباس های دیگر ست می گردد. به همین علت معمولا استایل های یکنواخت دارند. برترین راه برای ایجاد تنوع در ظاهر، استفاده از کت هایی با طرح و رنگ فرق دارد. کت های طرح دار، چهارخانه، چندرنگ و… را امتحان کنید و از تجربه کردن استایل های نو نترسید.

نبایدهای استایل پاییزی

برای داشتن تیپ پاییزی شیک حتما به نکات زیر هم توجه کنید. بعضی باورهای اشتباه در خصوص استایل پاییزی مردانه و زنانه باعث می شوند که ظاهر نهایی شما مطابق انتظار نباشد و از استایل خود راضی نباشید.

1. در استفاده از ترندهای پاییزی زیاده روی نکنید

در این فصل وسوسه می شویم تا ترندهای استایل پاییزی را امتحان کنیم؛ اما گاهی اوقات دچار زیاده روی می شویم و ظاهر ما به جای اینکه شیک و مجذوب کننده باشد، نامنظم به نظر می رسد. مثلا در سال های اخیر استفاده از رنگ های خنثی برای فصل پاییز بسیار رایج شده است. اگر تمام کمد لباستان را پر از رنگ های خنثی و لباس های ساده کنید، استایل پاییزی شما همواره یکنواخت و خسته نماینده به نظر می رسد. سعی کنید از ترندهای رایج دنیای مد به مقدار بهره ببرید.

2. لبا س های تابستانی را کاملا کنار نگذارید

بعضی افراد قبل از پاییز تمام لباس های تابستانی خود را جمع می نمایند و کنار می گذارند. مثلا ممکن است تمام تیشرت ها و تاپ های خود را کنار بگذارید. اما این کار اشتباه است. در روزهای پاییز گاهی هوا آن قدر سرد نیست که ژاکت و بافت و کت بپوشیم. در این روزها می توانیم تیشرت ها و تاپ های تابستانی را با سوییشرت های نازک، ژاکت های نازک و… ست کنیم.

یا حتی دامن های تابستانی را لازم نیست کنار بگذارید. در روزهای پاییزی که هوا مطبوع تر است، دامن های خود را می توانید با انوع جوراب شلواری ست کنید. برای بالاتنه هم می توانید پلیور یا ژاکت نازک بپوشید و این یکی از مجذوب کننده ترین ایده ها برای استایل پاییزی زنانه است. استایل پاییزی با دامن برای روزهای ابتدای پاییز بسیار مناسب است.

3. صندل ها را کنار نگذارید

روزهای ابتدای پاییز که هوا خیلی سرد نیست و هنوز با تابستان فرق زیادی ندارد، نمی توانید بوت بپوشید. در روزهایی که هوا هنوز گرم است، اشکالی ندارد اگر صندل بپوشید. رفته رفته هر چقدر به انتهای پاییز نزدیک می شویم، کم کم صندل ها کنار می روند و می توانید انواع بوت را به استایل خود اضافه کنید.

4. خودتان را با مد محدود نکنید

اگر لباسی را دوست ندارید یا به ظاهر شما نمی آید، حتما لازم نیست تحت هر شرایطی از ترندهای فصل پیروی کنید. مثلا اگر اندام ظریف دارید، معمولا ژاکت ها و کت های اورسایز برای شما مناسب نیست. چون این لباس ها مد شده، علت نمی گردد که حتما آن را بپوشید. قبل از مد و ترندهای فصل، به تناسب لباس با اندام خود توجه کنید.

دراقع همواره با این دیدگاه و با این هدف وارد فروشگاه شوید که لباسی مناسب علایق شخصی و اندام خود پیدا کنید.

5. فقط لباس تیره نپوشید

یک نکته مهم درباره مد و پوشاک وجود دارد و آن نکته این است که در هیچ فصلی از سال، برای انتخاب رنگ لباس خود محدودیت ندارید. رنگ های پاستلی فقط مخصوص بهار نیستند و قرار نیست در تمام روزهای نیمه دوم سال، تیره بپوشید. البته در فصل پاییز رنگ های گرم و تیره مثل نارنجی، آجری، قهوه ای، سبز و بادمجانی محبوبیت زیادی پیدا می نمایند و ظاهر شما را خیره نماینده تر می نمایند اما به این معنا نیست که نباید رنگ روشن بپوشید.

اگر رنگ های روشن را بیشتر دوست دارید، حتما لباس های پاییزی با رنگ روشن خریداری کنید و نگران ظاهر خود نباشید.

نکاتی درباره رنگ های پاییزی برای اضافه کردن به یک تیپ پاییزی شیک

بالاتر اشاره کردیم که مجبور نیستید از رنگ های پاییزی بهره ببرید، اما اگر رنگ های پاییزی را دوست دارید، این نکات را موقع انتخاب لباس در نظر بگیرید.

1. رنگ های گرم

رنگ های مناسب پاییز رنگ های گرم و معمولا تیره هستند. حتی انواع آبی و سبز را می توانید با تن های گرم تر پیدا کنید مثل سبزهای زیتونی. انواع رنگ های مرجانی، آجری و حتی بنفش هم می توانند تناژ گرم داشته باشند. اگر نمی خواهید سیاه و سفید و طوسی بپوشید و درعین حال دوست ندارید خیلی از رنگ های متنوع بهره ببرید، رنگ هایی مثل کرم، بژ و قهوه ای روشن برای شما مناسب است.

2. طیف های مختلف یک رنگ

اگر به استایل های تک رنگ علاقه دارید، طیف های مختلف یک رنگ را امتحان کنید. در استایل پاییزی معمولا این روش بسیار مجذوب کننده می گردد چون لایه لایه لباس می پوشیم. این استایل، مونوکرومیک یا تک رنگ نام دارد. اگر دوست دارید برای استایل های پاییزی تک رنگ بپوشید ولی نمی خواهید ظاهر شما یکنواخت و خسته نماینده باشد، رنگ های پررنگ و کم رنگ ولی یکسان بهره ببرید.

3. استفاده از رنگ کانونی

بسیاری از افراد خصوصا آقایان معمولا در استفاده از رنگ، احتیاط می نمایند. بیشتر رنگ های خنثی مثل طوسی، مشکی، سرمه ای و قهوه ای را برای استایل های پاییزی انتخاب می نمایند. اگر از این استایل خوشتان می آید و با آن راحتید، لازم نیست خودتان را از رنگ های پاییزی محروم کنید. می توانید برای استایل پاییزی خود از رنگ کانونی بهره ببرید. رنگ کانونی به رنگ یکی از بخش های استایل شما اشاره می نماید که از بقیه متمایزتر است. مثلا فرض کنید تیپ پاییزی با رنگ های خنثی دارید و با اضافه کردن یک شال گردن با رنگ آجری، ظاهرتان حسابی تغییر می نماید.

4. اضافه کردن رنگ های پاییزی به طرح های چاپی

اگر باز هم نگران استفاده از رنگ در استایل پاییزی خود هستید، می توانید رنگ های پاییزی را به جای خود لباس، در طرح های چاپی آن بهره ببرید. مثلا بلوزی با رنگ خنثی ولی طرح چاپی با رنگ پاییزی بپوشید. یا هودی هایی با رنگ خنثی ولی طرح های چاپی متنوع به تن کنید که رنگ های پاییزی در آن به کار رفته باشد و کامل نماینده تیپ های پاییزی باشد.

منابع: Nordstrom, Lovetoknow, Style-yourself-confident

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 مهر 1402 بروزرسانی: 21 مهر 1402 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1994

به "راهنمای کامل استایل پاییزی؛ هرآنچه باید درباره یک استایل مجذوب کننده بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل استایل پاییزی؛ هرآنچه باید درباره یک استایل مجذوب کننده بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید