دادکان: تاج گفت وزارت ورزش به من اجازه ماندن کی روش را نمی دهد ، چرخاندن فوتبال از یک دبستان هم راحت تر است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال مدعی است، چرخاندن فوتبال در تمام دنیا از یک دبستان هم راحت تر است.

دادکان: تاج گفت وزارت ورزش به من اجازه ماندن کی روش را نمی دهد ، چرخاندن فوتبال از یک دبستان هم راحت تر است

به گزارش گروه ورزشی مجله سینمایی گوگوریو، محمد دادکان ضمن بیان این مطلب درباره اینکه انتظار می رفت برای انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام حضور کند، گفت: من نظامم را دوست دارم، پایبند به اصول دین هستم و از همه مهم تر مردم را دوست دارد. من حرفی نمی زنم که خلاف واقعیت باشد. من چهار سال و سه ماه رئیس فدراسیون بودم و الان هم شرایط برای کاندیدا شدن فراهم نبود. وقتی می بینیم دخالت و انتخاب ها سلیقه ای است و نه براساس معیار های بین المللی و نه توانایی، من بیایم بگویم کاندیدا می شوم؟!

تاج گفت: وزارت ورزش به من اجازه نمی دهد کی روش بماند

وی ادامه داد: واقعیت امر این است که در تمام دنیا چرخاندن فوتبال از یک دبستان راحت تر است. در کشور ما به خاطر اینکه جا های مختلف در فوتبال دخالت می کنند کار سخت است. مدیریت نتوانسته فوتبال را بچرخاند و در اختیار بوده است و فشار های بیرون از فدراسیون در تصمیمات مدیریت فوتبال تأثیرگذار بوده است. آقای تاج کارش سخت بوده است در بعضی جا ها پیروز بوده است و در بعضی جا ها هم پیروز نبوده است. قبل از اینکه کی روش برود من با او صحبت کردم که نگذارید او برود، تاج گفت: تصمیم من این است که کی روش بماند، ولی وزارت ورزش این اجازه را به من نمی دهد. کی روش رفت هزینه های ما بیشتر شد و نفر بعد آمد نتوانست کار کند. چندین برابر هم پول دادیم هم به ویلموتس دادیم و .... باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است. ما نمی توانیم بگوییم که همه اش کار تاج و فدراسیون بوده است. سؤال من این است که الان مربی تیم ملی را چه کسی آورده است؟

نوع انتخاب اسکوچیچ برای مردم ایجاد شبهه کرده است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره این موضوع که بعد از صحبت از حضور قلعه نویی و دایی و انتخاب مربی ایرانی، اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد، اظهار کرد: آقای اسکوچیچ مربی است که امتحانش را پس داده و پیروز بوده است. اگر الان او را تخطئه کنم، خودم را تخطئه کرده ام. من از پیروزیت او لذت می برم. او در هر تیمی که بوده از ملوان تا صنعت نفت آبادان نشان داده فوتبال را می فهمد و در جهت پیشرفت فوتبال در کشور ما به نوعی زحمت کشیده است، ولی نوع انتخاب برای مردم ایجاد شبهه کرده است، چون تا قبل از اینکه او به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود می گفتند مربی تیم ملی ایرانی است.

ابتدا با باشگاه سپاهان مذاکره می کردند، بعد سراغ قلعه نویی می رفتند

پیشکسوت فوتبال ایران خاطر نشان کرد: فدراسیون فوتبال مگر می تواند با مربی ایرانی صحبت کند؟ فدراسیون از ابتدا باید با باشگاه سپاهان صحبت می کرد، نه اینکه ابتدا با قلعه نویی صحبت کند و بعد از آن باشگاه سپاهان مخالفت کند. بنای شان بر این بوده که وقت را بگذرانند تا انتخاب شان را بکنند. شما در حالی با مربی صحبت می کنید که باشگاه اش خبر ندارد. علی دایی برای فوتبال ما خیلی زحمت کشیده است و می توانم بگویم مانند مهدوی کیا، کریمی، هاشمیان و باقری برند فوتبال ماست. چرا با وجود مسائلی که همه ما می دانیم علی دایی دارد، از او به عنوان گزینه سرمربیگری تیم ملی یاد می کنیم؟! اول مسائل او را حل کنیم، بعد اسم او را بیاوریم. حالا که به اسم اسکوچیچ رسیدیم چرا کسی نمی آید بگوید که ما با این پارامتر ها و دلایل او را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردیم، چرا الان هیچ کس حرفی نمی زند؟

ما با مردم روراست نیستیم و صادقانه برخورد نمی کنیم

وی در این باره که کسی نمی پذیرفت در شرایطی که رئیس فدراسیون فوتبال معین نیست، هدایت تیم ملی را بر عهده می گرفت، گفت: می شد برای دو بازی با کامبوج و هنگ کنگ که به راحتی شش امتیاز می گیریم، وحید هاشمیان سرمربی می شد و سپس دو ماه و نیم برای انتخاب سرمربی فرصت داشتند. ما با مردم روراست نیستیم و صادقانه برخورد نمی کنیم.

به جای تأیید اساسنامه دلالی کردند!

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اشکالات اساسنامه این فدراسیون گفت: این اساسنامه، اساسنامه من درآوردی وزارت ورزش است. در جلسه تأیید بند های اساسنامه حضور داشتم، اعتراض کردم و مرا به جلسات بعدی دعوت نکردند. افرادی که در این نشست بودند، به نفع ورزش و فوتبال کار نکردند و به نوعی دلالی کردند. نمی دانم چرا این ها گفته نمی شود. پیش تر در اساسنامه باشگاه های قهرمان لیگ برتر و جام حذفی برای ریاست فدراسیون رأی می دادند، اما الان 34 باشگاه رأی می دهند.

2 مدیر را تهدید کرده بودند که اگر به فلان شخص رأی ندهند به آن ها بودجه نمی دهند!

دادکان با بیان اینکه معاون اجتماعی رئیس جمهور در این جلسه حضور داشت، در ادامه شرح داد: من با دو مدیر صحبت کردم که گفتند به ما فشار آوردند که به فلان نفر رأی دهیم، وگرنه گفته اند که به باشگاه ما بودجه ندهند. این ها خلاف نظام است؟ تعداد باشگاه های دارای رأی از تعداد هیئت های فوتبال بیشتر است. اینجا قدرت وزارت ورزش و جوانان بالا می رود، چون باشگاه های ما دولتی هستند.

وی با بیان اینکه مدیران وقت وزارت ورزش و جوانان یک ریال هم به فدراسیون او پول ندادند، درباره تنش های ایجاد شده با سازمان تربیت بدنی گفت: تنش ها زیاد شد، چون فراموش کردیم چه کسی هستیم و چه جایگاهی داریم. اگر کسی یادش نرود چه کسی بوده و از کجا آمده، فساد ایجاد نمی شود و اخلاق از بین نمی رود. کار وزارت ورزش این است که کار های کلان ورزش را انجام دهد. نه اینکه سرمربی تیم ملی یا نایب رئیس و دبیر فدراسیون را معین کند.

افرادی که برای ریاست فدراسیون ثبت نام کرده اند، می توانند ماهی یک میلیارد برای فوتبال پول بیاورند؟

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، این رشته را وارداتی دانست و افزود: من شق القمر نکردم، اما پنج میلیارد و 600 میلیون تومان برای فدراسیون بعدی گذاشتیم و ساختمان های استقلال و پرسپولیس را خریدیم. این فدراسیون را که 60 میلیارد تومان می ارزد، ما خریداری کردیم. افرادی که برای ریاست فدراسیون ثبت نام کرده اند، می توانند ماهی یک میلیارد برای فوتبال پول بیاورند؟ چون این رشته ماهی یک میلیارد تومان پول می خواهد.

از نامزد های ریاست فدراسیون بپرسید در وجود خود چه دیده اید که نامزد شده اید

در دنیا می گویند دانش، تخصص، تجربه و مقبولیت اجتماعی برای ریاست مهم است، اما در کشور ما این موضوع رعایت نمی شود.، دادکان ضمن بیان این جمله گفت: ما یک فاکتور به چهار عامل قبلی اضافه کردیم به نام تکلیف. تکلیف معنایی ندارد. آقایان می گویند به من تکلیف شد که ثبت نام کنم. من وقتی دانش، تجربه، تخصص و مقبولیت ندارم، ثبت نام نمی کنم. آیا شما ثبت نام می کنید که اسمت را بگویند؟ از این نامزد ها بپرسید در وجود خودتان چه دیده اید که نامزد شده اید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 474

به "دادکان: تاج گفت وزارت ورزش به من اجازه ماندن کی روش را نمی دهد ، چرخاندن فوتبال از یک دبستان هم راحت تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادکان: تاج گفت وزارت ورزش به من اجازه ماندن کی روش را نمی دهد ، چرخاندن فوتبال از یک دبستان هم راحت تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید