خط آتش بر در عرصه جنگلکاری قصر فیروزه

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، عرصه جنگل کاری منطقه14 در آستانه فصل تابستان با ایجاد بیش از 22 هزار مترمربع خط آتش بر در برابر وقوع احتمالی حریق و صدمات جبران ناپذیر زیست محیطی ایمن شد.

خط آتش بر در عرصه جنگلکاری قصر فیروزه

به گزارش خبرنگاران، شهردار ناحیه6 منطقه14 با اشاره به اینکه این بخش از منطقه با سرانه فضای سبز 350 هکتار از نقاط برخوردار و مطلوب شهر تهران در عرصه های زیست محیطی به شمار می آید، گفت: در راستای جلوگیری از حریق و صدمات جبران ناپذیر به عرصه های زیست محیطی با توجه افزایش درجه حرارت و گرمای بیش ازحد هوا در فصول گرم سال، خطوط آتش بر در عرصه های جنگل کاری قصر فیروزه منطقه ایجاد شد.

علی سیف با اشاره به تاکید مدیریت شهری منطقه مبنی بر حفظ میراث طبیعی و توسعه سرانه سبز در محله های منطقه14 اضافه کرد: به همین منظور بروزرسانی تجهیزات اطفای حریق در عرصه های جنگل کاری، حذف شاخه های خشک، جمع آوری و دپوی شاخه های درختان، جمع آوری مواد آتش زا، آموزش کاربردی به کارگران و سرکارگران برای حفظ درختان و میراث طبیعی، اعلام آماده باش به کارکنان، نگهبانی از نقاط دنج و بی دفاع و استفاده از لوازم آتش کوب و... ازجمله اقدامات اجرا شده و مستمر برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی های احتمالی در این عرصه های جنگل کاری منطقه در آستانه فصل تابستان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1402 بروزرسانی: 27 خرداد 1402 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1958

به "خط آتش بر در عرصه جنگلکاری قصر فیروزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط آتش بر در عرصه جنگلکاری قصر فیروزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید