خبرنگاران افزایش 52 درصدی حقوق مستمری بگیران روستایی و عشایر

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تهران- خبرنگاران- همزمان با اجرایی شدن طرح همسان سازی مستمری ها در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، حقوق این اقشار 52 درصد افزایش یافت.

خبرنگاران افزایش 52 درصدی حقوق مستمری بگیران روستایی و عشایر

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از ارکان نظام جامع تامین اجتماعی ذیل شورای عالی وزارت تعاون است. هم اکنون یک میلیون و 278 هزار و 739 هزار نفر تحت پوشش این صندوق قرار دارند.

جامعه هدف این صندوق، روستاییان، عشایر، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی است.

افراد در رده سنی 18 تا 50 سال که تابعیت ایرانی داشته باشند و تحت پوشش هیچ بیمه ای نباشند، می توانند با مراجعه به کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی به عضویت صندوق درآیند.

یکی از گام های بلندی که صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در دولت تدبیر و امید برداشته است، اجرای طرح همسان سازی مستمری بگیران این صندوق است. این طرح پس از اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری و تامین اجتماعی مطرح و اجرایی شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای نخستین بار در 27 آبان ماه بود که عملیاتی شدن همسان سازی مستمری بگیران صندوق را نوید داد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در ارتباط با همسان سازی مستمری تحت پوشش این صندوق گفت: با عملیاتی شدن این طرح و نیز افزایش سالیانه مستمری ها، به طور میانگین 52 درصد به مستمری مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی افزوده شده است.

علی شیرکانی شرح داد: بر مبنای همسان سازی اجرایی شده در صندوق، از این پس افرادی که در سطح درآمدی یکسان انتخابی خود طی سالیان متناوب مستمری بگیر شده اند، حقوقی معادل افرادی که سال جاری مستمری بگیر شده اند دریافت می نمایند.

وی تاکید نمود: مابه التفاوت مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی از ابتدای سال محاسبه و پرداخت خواهد شد.

به گفته شیرکانی، افرادی که در سنوات دور درصندوق مستمری بگیر شده اند، شاهد افزایش قابل توجهی در دریافتی های خود شده اند و افرادی که در سال های اخیر بازنشسته شده اند، میزان افزایش مستمری کمتری خواهند داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1056

به "خبرنگاران افزایش 52 درصدی حقوق مستمری بگیران روستایی و عشایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 52 درصدی حقوق مستمری بگیران روستایی و عشایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید