تهرانی ها به مقدار 3 استان بزرگ بنزین مصرف می نمایند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی گفت: در استان تهران 20 میلیون لیتر در روز مصرف بنزین داریم که معادل مصرف 3 استان فارس، اصفهان و کرمان است.

تهرانی ها به مقدار 3 استان بزرگ بنزین مصرف می نمایند

جلیل سالاری امروز در نشست خبری با بیان اینکه تعداد جایگاه های موجود در تهران با تعداد خودرو ها تطابق ندارد، اظهار کرد: باتوجه به هزینه بالای زمین در تهران جایگاه تازه احداث نمی گردد، به همین علت جایگاه های سیار را تجهیز کردیم، اما ضروری است بهینه سازی مصرف صورت بگیرد.

وی با اشاره به مقدار مصرف بنزین در کشور، گفت: در حال حاضر در شمال غرب کشور 10 میلیون لیتر مصرف بنزین داریم و این در حالی است که پالایشگاه تبریز تولیدی حدود چهار میلیون لیتر دارد.

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی با اشاره به رشد پنج میلیون لیتری مصرف در شمال کشور و تهران تاکید نمود: مقدار مصرف در شمال شرق کشور 10 میلیون لیتر در روز، استان های مرکزی 17 میلیون لیتر در روز، غرب کشور 9 میلیون لیتر، جنوب غرب کشور شش میلیون لیتر، جنوب 20 میلیون لیتر و در جنوب شرق پنج میلیون لیتر ثبت شده که تمامی مبادی تامین این مقدار مصرف در اقصی نقاط کشور از جنوب است.

منبع:ایسنا

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1402 بروزرسانی: 22 مرداد 1402 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1979

به "تهرانی ها به مقدار 3 استان بزرگ بنزین مصرف می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانی ها به مقدار 3 استان بزرگ بنزین مصرف می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید