ترامپ از ساکنین پورتوریکو خواست به او رای دهند!

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، علی رغم آنکه ساکنین پورتوریکو قادر به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیستند اما رئیس جمهور کنونی آمریکا از ساکنین این جزیره خواست به وی رای دهند!

ترامپ از ساکنین پورتوریکو خواست به او رای دهند!

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در بخشی از کارزار انتخاباتی روز دوشنبه اش در فلوریدا که نخستین حضورش در کارزارهای انتخاباتی پس از ابتلا به کووید 19 محسوب می شد، به رای دهندگان پورتوریکویی اشاره کرد.

ترامپ با خودستایی گفت: نمی گویم بهترین اما من یکی از بهترین اتفاقاتی هستم که برای پورتوریکو رخ داده است. ساکنین پورتوریکو بهتر است به من رای دهید.

هیچ یک از 3.2 میلیون شهروند آمریکایی پورتوریکو حق رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ندارند. این مساله درخصوص ساموآی آمریکا، گوآم، جزایر ماریانای شمالی و جزایر ویرجین آمریکا نیز صدق می کند. این جزایر مناطق خودگردان غیرضمیمه به خاک آمریکا به شمار می آیند که تحت حاکمیت سیاسی آمریکا قرار دارند.

اما مرکز تحقیقات پیو برآورد کرده که 20 درصد از کل رای دهندگان واجد شرایط در فلوریدا، لاتین هستند و از این تعداد 31 درصد به عنوان شهروندان پورتوریکویی تلقی می شوند.

براساس آمار مرکز مطالعات پورتوریکویی در کالج هانتر نیویورک، در حال حاضر بیش از یک میلیون پورتوریکویی ساکن فلوریدا هستند.

زمانی که پورتوریکویی ها جزیره خود را ترک کنند و ساکن یکی از ایالت های آمریکا شوند، می توانند در انتخابات ایالتی و فدرال آمریکا شرکت کنند.

در پورتوریکو، ترامپ به خاطر واکنش اش به توفان مخرب ماریا در سال 2017 میلادی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است؛ هنگامی که وی به طرز توهین آمیزی رول های دستمال توالت را به طرف جمعیتی پرتاب کرد.

اما کاخ سفید ماه گذشته یک بسته کمکی 13 میلیارد دلاری را برای کمک به بازسازی های پس از توفان ماریا اعلام نمود.

جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات نوامبر از این بسته کمکی به عنوان یک ترفند سیاسی برای جلب نظر و حمایت رای دهندگانی که پیشینه پورتوریکویی دارند، انتقاد کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 961

به "ترامپ از ساکنین پورتوریکو خواست به او رای دهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از ساکنین پورتوریکو خواست به او رای دهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید