تحرکات نظامی آمریکا اطراف سواحل ونزوئلا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، فارس نوشت: نیروی دریایی آمریکا ازعملیات یک فروند ناوشکن موشک انداز خود اطراف سواحل ونزوئلا اطلاع داد.

تحرکات نظامی آمریکا اطراف سواحل ونزوئلا

به نوشته وبگاه نیروی دریایی آمریکا ناوشکن موشک انداز یو اس اس پینکنی طی روزهای گذشته عملیاتی را در آبهای نزدیک به سواحل ونزوئلا انجام داد. مقر فرماندهی جنوب نیروی دریایی آمریکا مدعی است که ونزوئلا بر قلمروی آبی بین المللی منطقه ادعای حاکمیت دارد و کشتیها برای تردد در فاصله 200 مایل دریایی باید از دولت ونزوئلا مجوز لازم را اخذ نمایند.

به گفته نیروی دریایی آمریکا، عملیات این ناوچه موشک انداز شبیه مورد ماه قبلی بود که طی آن ناو یو اس اس نیمیتز عملیاتی را اطراف ونزوئلا انجام داد.

گشت زنی ناو آمریکایی یک روز بعد از پهلو دریافت یک کشتی ایران در یکی از بنادر ونزوئلا رخ داد. ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا در بیانیه ای که روی وبگاهش نهاده شد مدعی شد که ناو یواس اس نیمیتز در منطقه بیرون از آب های سرزمینی ونزوئلا تردد نموده است.

ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع ونزوئلا در بیانیه ای این ادعا را رد کرد و گفت: یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در اقدامی تحریک آمیز به 30 مایلی سواحل ما نزدیک شد. نمی توان از عبارت دیگری برای آن استفاده کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 824

به "تحرکات نظامی آمریکا اطراف سواحل ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحرکات نظامی آمریکا اطراف سواحل ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید