بخش خصوصی خدمات آزمایشگاهی را توسعه می دهد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی در حوزه آزمایشگاهی، گفت: بخش خصوصی می تواند در ارائه خدمات آزمایشگاهی مناسب و کامل، نقشی تاثیرگذار داشته باشد.

بخش خصوصی خدمات آزمایشگاهی را توسعه می دهد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رضا اسدی فرد با اشاره به حمایت ویژه از حضور بخش خصوصی و تأثیرگذاری آن در توسعه خدمات آزمایشگاهی، بیان نمود: بخش خصوصی یکی از بخش هایی است که می تواند به توسعه خدمات آزمایشگاهی در کشور یاری بزرگی کند و تنوع این خدمات را افزایش دهد.

وی اضافه کرد: اگر بخش خصوصی، آزمایشگاهی راه اندازی می نماید، به دنبال کسب درآمد از آن است، به همین جهت بهره وری آن ها نسبت به آزمایشگاه های بخش دولتی بهتر است.

اسدی فرد همچنین توضیح داد: آزمایشگاه های عضو شبکه باید به همه محققان و صنایع که به آن ها مراجعه می نمایند، با رعایت استاندارد خدمات مناسب ارائه نمایند.

به گفته وی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس ارزیابی های دوره ای و رتبه آزمایشگاه ها حمایت هایی به منظور برطرف خلاها و کمبودها و توسعه و تجهیز این آزمایشگاه ها ارائه می دهد.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداردسازی خدمات، خرید قطعات مصرفی و جانبی، تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون دستگاه ها و غیره را سرفصل های حمایتی معاونت علمی بیان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 65

به "بخش خصوصی خدمات آزمایشگاهی را توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش خصوصی خدمات آزمایشگاهی را توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید