اگر استیو جابز زنده بود شاید اپل و دیزنی یکی می شدند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، باب ایگر مدیرعامل شرکت والت دیزنی و عضو مستعفی هیئت مدیره اپل که به تازگی استعفای خود را به دلیل هم پوشانی برنامه های اپل با دیزنی تقدیم هیئت مدیره اپل کرد و از این هیات جدا شد، در تازه ترین اظهار نظر خود ادعا نموده است که اگر استیو جابز زنده بود، شاید اپل و دیزنی با هم ترکیب می شدند.

اگر استیو جابز زنده بود شاید اپل و دیزنی یکی می شدند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انگجت، چند روز پیش بود که باب ایگر رئیس دیزنی پیش از راه افتادن سرویس پخش آنلاین شرکت اپل موسوم به تی وی پلاس(TV+) در ماه نوامبر، از هیات مدیره اپل کناره گیری کرد، چرا که شرکت دیزنی در همین ماه سرویس پخش آنلاین مخصوص خود را راه اندازی می نماید و کار دو شرکت باهم تداخل پیدا می کرد.

اما اگر استیو جابز هنوز زنده بود، ممکن بود جریانات بسیار متفاوت باشد، زیرا ایگر معتقد است ادغام دیزنی و اپل تحت رهبری جابز و او اتفاق می افتاد یا حداقل مورد توجه جدی قرار می گرفت.

باب ایگر در پی انتشار زندگی نامه خود است و بخشی از آن را به تازگی منتشر نموده است که این اظهارات در آن آمده است.

ایگر در خصوص دوستی خود با جابز در این بخش صحبت نموده و داستان اینکه چگونه دیزنی پیروز شد با وجود خصومت جابز با دیزنی، پیکسار، شرکتی که جابز آن را پس از ترک اپل تاسیس کرد و در انیمیشن سازی پیروز عمل کرد را به دست آورد، تعریف نموده است.

وی همچنین در خصوص صحبت درباره آینده تلویزیون با استیو جابز قبل از انتشار آیفون و اینکه به جابز در خصوص یک پلت فرم مشابه iTunes برای تلویزیون صحبت نموده است، نوشته است.

ایگر می گوید: با هر پیروزیتی که شرکت اپل از زمان مرگ استیو داشته است، همواره یک لحظه در میان لحظات هیجان من وجود دارد که فکر و آرزو می کنم کاش استیو اینجا بود. من معتقدم که اگر استیو هنوز زنده بود، ما می توانستیم شرکت هایمان را ادغام کنیم یا حداقل بسیار جدی در خصوص آن صحبت می کردیم.

ایگر مقصود خود از صحبت درباره رابطه خود با جابز و به میان آوردن این حرف ها را نگفته است، اما این بخش ممکن است یکی از مؤثرترین بخش های کتاب زندگی نامه وی باشد.

بعضی معتقدند این صحبت ها نشان از تمایل ایگر برای ادغام شدن با اپل دارد.

پایگاه CNBC گفت: احتمالاً این ادغام حداقل در حال حاضر اتفاق نمی افتد، چرا که ادغام شرکت های فناوری بزرگ ممکن است یک کار ضد رقابتی باشد. این دو شرکت در حال حاضر بسیار بزرگ هستند و اپل یک تریلیون دلار و دیزنی 300 میلیارد دلار ارزش دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 84

به "اگر استیو جابز زنده بود شاید اپل و دیزنی یکی می شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر استیو جابز زنده بود شاید اپل و دیزنی یکی می شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید