امامی: خیلی اهل پاسخگویی نیستم بخصوص همه دروغ هایی که می گویید! ، قاضی: کلی گویی نکنید؛ پرونده قضات متعدد داشته

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و 33 متهم دیگر پرونده به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است.

امامی: خیلی اهل پاسخگویی نیستم بخصوص همه دروغ هایی که می گویید! ، قاضی: کلی گویی نکنید؛ پرونده قضات متعدد داشته

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و 33 متهم دیگر پفراینده به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است.

متهم امامی در صندلی نهاده شد و گفت: در ابتدا سخنم با اهالی رسانه است. بدیهی ترین خواسته من این است که به همان میزان که کیفرخواست را پوشش دادید دفاعیات من را نیز پوشش دهید. بزرگترین مشکل من طی این چند سال بایکوت رسانه ای بوده.

متهم امامی گفت: در ادامه از ظلم بزرگی که در حق بازیگران شریف سریال شهرزاد شد و از آن ها به دلیل همه توهین هایی که به خاطر من انجام شده بود، با تمام وجود عذرخواهی می کنم و از نامه حمایتی که برای مرخصی من نوشتند کمال تشکر را دارم. از اینکه به خاطر این نامه مورد حمله رسانه های نهاده شدند عذرخواهی می کنم.

این متهم گفت: من از کودکی کار کردم و ساخته ام و می سازم. تشنه شهرت نبودم و نیستم و از دقایق زندگی برای تحقق رویاهایم استفاده کردم و کارنامه ام مستندترین متن دفاعیه من است.

متهم امامی گفت: آقای قهرمانی در کوشش هستی که زمینه برچیده شدن سفره صد ها نفوذ را فراهم کنی و آنچه که گفتی و کردی فساد ستیزی نبود.

وی در ادامه با اشاره به عناوین بعضی از سریال ها و فیلم هایی که خود در فراوری آن ها نقش داشته است گفت: این ها همه محصول ذوق و خلاقیت من به سینما است.

متهم امامی در ادامه خطاب به نماینده دادستان گفت: من نیز امکان دادخواهی از خدا را داشتم و تا جایی که توانستم از دنیا تصویر زیبا وامید بخش ساختم.

متهم امامی گفت: دادستان وقتی ورود می نماید که حق کشی عمومی انجام شده باشد. آقای قهرمانی در همین حوالی مردی را می شناسم که کارآفرین است و جایزه دریافت نمود و قربانی هیاهویی شد که شما ساختید او کسی نیست جز سید محمد امامی مالک تصویرگستر پاسارگاد.

وی اعلام کرد: از سال 90 تا 98 وام فراوریی و ارز دولتی نگرفتم.

متهم امامی گفت: بالاترین رتبه آی ام دی بی در سریال های بخش خصوصی را دارم، محصول من پلی کربنات است و من وام صادراتی نگرفتم

این متهم گفت: اردیبهشت سال 96 پس از شش ماه سخت در زندان در دانشگاه تورنتو وقتی از علت بازداشت من پرسیده شد گفتم که قوه قضاییه با عدالت کارش را انجام می دهد و غیرتم اجازه نداد که بی اخلاقی عده ای را به نام کشور حساب کنم و حیثیت نظام و ایران لکه دار گردد.

وی گفت: نمی دانم چه دفاعی کنم، چون نمی دانم چه پفراینده ای دارم چرا که اصلا پفرایند ه ای ندارم و این پفراینده نیست، من با موجودیت واقعی سر و کار ندارم.

در ادامه متهم امامی اضافه نمود:پیچیده کردن پفراینده حقیقت را گم نمی نماید.

متهم امامی گفت: هرچیزی تاریخ مصرف دارد کمی این شانتاژ ها نخ نما شده است.

وی خطاب به نماینده دادستان اضافه نمود: اگر من حقی بر گردن بیت المال دارم تو به باور و اعتقاد مردم بدهکاری.

در ادامه متهم امامی به ادامه دفاعیات خود پرداخت و گفت: دروغ ها را بی جا، جابه جا نکنید، نشر اکاذیب و اتهام بی دلیل حکم تولد یک شایعه را دارد.

در ادامه متهم خطاب به قاضی مسعودی مقام گفت: گزارش ضابطین درباره یک موضوع مشترک در پفراینده من با یکدیگر متفاوت است.

امامی ادامه داد: در مقابل همین تریبون تقاضا می کنم پفراینده من کارشناسی گردد و تقاضای اجرای عدالت دارم.

متهم امامی اضافه نمود: در پفراینده های دیگر بانک سرمایه باتوجه به تعیین بودن موضوع تسهیلات و فرایند ردیابی وجوه متهمان تماماً پفراینده به کارشناسی رفته است.

وی اضافه نمود: در این بیش از 30 ماه که از بازداشت من گذشته است همه سعی من بر آن بود تا به عنوان متهم نباشم، اما چه کنم!

متهم امامی در ادامه بیان داشت: با تمام اجحافی که به من رفت جام شوکران را نوشیدم و امروز در محضر دادگاه هستم.

متهم امامی در ادامه گفت: آقای قهرمانی باید جوابگوی فعل ها و ترک فعل هایش باشد سه سال است بازداشت هستم.

متهم امامی گفت: من 2 بار آمدم دفتر شما آقای مسعودی مقام؛ اما شما حتی یک دقیقه هم به من اجازه صحبت ندادید.

قاضی مسعودی مقام گفت: صحبت و بیان دفاعیات باید در جلسه رسیدگی در دادگاه باشد.

قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم امامی گفت: شما می توانید دفاعیات خود را مطرح کنید؛ به طور مثال بگویید که علیه من سندسازی شده است، اما نمی توانید کلی گویی کنید؛ پفراینده قضات متعدد داشته و آقای قهرمانی به عنوان نماینده دادستان باید از کیفرخواست دفاع کند و ممکن است شما از ادله مطرح شده از جانب وی ایراد بگیرید بنابراین می توانید یک به یک این ایرادات را در قالب دفاعیات خود مطرح کنید.

رییس دادگاه گفت: اگر وارد شوید و شرح دهید که چقدر مستندات دارید و چه دلایلی را ارائه می دهید مفید است چرا که بعضی از متهمان و وکلا دفاعیاتشان مرتبط با شماست.

متهم امامی گفت: از بنده نخواهید که جز به جز وارد شوم آقای قهرمانی دروغ گفته و مسائل کلی تر از را نیز مقرون به واقع نمی گوید.

رییس دادگاه اظهار کرد: ما بر اساس کیفرخواست اقدام می کنیم.

رییس دادگاه در این بخش از جلسه اظهار کرد: در پفراینده کارکنان بازرسی در باب ارتشا و ... مخاطب شما هستید، ادعا هایی پیرامون همکاری بعضی با شما مطرح است و شکایت ناظر به شما و دیگر افراد است. در تحقیقات مقدماتی آقای استیجانی و ... مطالبی را گفتند و اگر لازم باشد مستنداتی که شاید بعضی به شما منتسب است ارائه خواهد شد.

متهم امامی گفت: از سال 95 تا امروز نامه های متعددی را برای مسئولان بانک نوشتم و املاکم در بهترین نقاط تهران و لواسان را به نام بانک زدم. بنده در سال 95 در جشنواره کن بودم که رییس شعبه اسکان بازداشت شد. در تیر ماه نیز زاهدی بازداشت شد و در مرداد ماه نیز خانواده غندالی بازداشت شدند. مهر نیز خودم بازداشت شدم و سپس آزادم کردند و به کانادا رفتم و بازگشتم در نتیجه هیچ دلیلی نداشت تا با این لباس در اینجا حاضر باشم.

متهم امامی مطرح نمود: من و حاجیان از آقای قهرمانی شکایت کردیم.

رییس دادگاه اظهار کرد: زمانی که شما دفاعتان فرایند منطقی داشته باشد پاسخ نیز دارد، شما بگویید این تسهیلات که در بند بند کیفرخواست آمده، پاسختان چیست و نماینده دادستان نیز باید شرحات خود را ارائه دهد.

متهم امامی اعلام کرد: بهترین املاک من را بانک در بهترین نقاط در اختیار داشت، اما پای گران نمایی را وسط کشیدند و کارتون خواب ها را به من چسباندند.

متهم امامی در ادامه گفت: ارزش املاک من چندین برابر بدهی هایم است. در هیچ یک از کارهایم بیشتر از نیم ساعت وقت نمی گذارم.

در ادامه متهم محمد امامی گفت: فایل صوتی ای در اختیار دارم که از جلسه مدیران بانک سرمایه و با حضور بنده بوده است. در این فایل صوتی بنده گفته ام اگر حق الناسی گردنم است بدون پیش شرطی آن را پرداخت می کنم، اما به من گفتند ملک هایت را به تو پس نمی دهیم؛ آقای قاضی از شما می خواهم این فایل را بشنوید و جمع بندی کنید. همین را به عنوان دفاع آخرم بپذیرید.

در ادامه محمد امامی خطاب به نماینده دادستان گفت: وصول اسناد بانک را به من نشان دهید، من کجا باید هزینه می کردم؟

این متهم از قاضی خواست تا پفراینده به کارشناسی ارجاع گردد.

قاضی مسعودی مقام در پاسخ به وی گفت: وقتی تسهیلاتی به شما مربوط نبوده و آن را به شما منتسب کردند شما می توانید مدرک آن را ارائه دهید و هرکدام ابهام داشت می توان به کارشناسی داد که کارشناسی هم آن را حسابرسی می نماید.

در حال تکمیل است...

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 950

به "امامی: خیلی اهل پاسخگویی نیستم بخصوص همه دروغ هایی که می گویید! ، قاضی: کلی گویی نکنید؛ پرونده قضات متعدد داشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امامی: خیلی اهل پاسخگویی نیستم بخصوص همه دروغ هایی که می گویید! ، قاضی: کلی گویی نکنید؛ پرونده قضات متعدد داشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید