اعتبار خانه کتاب در ادغام موسسات فرهنگی باید حفظ گردد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، مسجدجامعی گفت: فکر می کردم خانه کتاب را باید حفظ کرد، ولی حال که ادغام رخ داده است، خواهشم از مدیران جدیدی این است که سابقه خانه کتاب را حفظ نمایند.

اعتبار خانه کتاب در ادغام موسسات فرهنگی باید حفظ گردد

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، آیین تکریم نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب عصر امروز سه شنبه 20 خردادماه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار گردید.

در این مراسم محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوب دهقانکار؛ سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، احمد مسجدجامعی و تعدادی از اهالی قلم حضور داشتند.

در بخشی از این مراسم احمد مسجدجامعی؛ عضو شورای اسلامی شهر تهران در مقدمه صحبت های خود به تغییر نام رشته کتابداری و تربیت معلم در سال های اخیر در دانشگاه ها اشاره نمود و گفت: من دلیل تغییر این اسامی جاافتاده و حذف کتاب را نمی دانم. در کشورهای غربی و اروپایی هم که کتاب بیشتری نسبت به ایران چاپ می گردد؛ هیچ گاه کتاب و کتابداری را حذف نمی نمایند و نمی گویند چون علم اطلاع رسانی و دانش شناسی مهم است این نام را بر آن بگذارند.

وی ادامه داد: چه دلیلی دارد ما کتاب را حذف کنیم؛ زیرا این اسامی به لحاظ نشانه شناسی مهم است و هرکدام در عمل یک معنای ویژه به ذهن ما می آورد. این ها اعتماد به نفسی که ما در حوزه فرهنگ داریم را خدشه دار می نماید. ما در خصوص کتاب و فرهنگ سخنرانی و مقاله و شعار زیاد داریم؛ اما چه می گردد زمانی که ما در مقام عمل و اجرا قرار می گیریم، یک مقدار نسبت به این مسائل توجهمان کمتر است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن بسط دادن این موضوع به ادغام موسسه خانه کتاب با موسسه نمایشگاه های فرهنگی و بنیاد شعر و ادبیات داستانی گفت: خود من فکر می کردم خانه کتاب را باید حفظ کرد. چون جهت طولانی طی شده تا به اینجا رسیده است. حالا که این رخ داده خواهشم از مدیران جدید این است که سابقه و اعتبار خانه کتاب را حفظ نمایند.

مسجدجامعی گفت: پیشنهاد من این است که سابقه خانه کتاب و این دستاوردها حفظ گردد. هم از این باب که کتاب یک امر مهم است و هم اینکه بخشی به نام خانه کتاب باشد. حال که به هر دلیلی خانه کتاب با دو موسسه دیگر ادغام شده است خوب است که در کنار آن ملاحظاتی برای فعالیت های خانه کتاب در نظر گرفته شده باشد.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه عموما تواضع، تعهد و توانایی را در کنار هم داشتن، امری است که زیاد به دست نمی آید و خیلی معمول نیست؛ اظهار کرد: نیکنام حسینی پور همه این ها را با هم داشت؛ کارهای بزرگی کرد و شاید مهم ترین کارش هم این بود که سعی می کرد همه را وارد این عرصه و فضا کند و از این جهت واقعا کوشش موثری داشت.

4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 728

به "اعتبار خانه کتاب در ادغام موسسات فرهنگی باید حفظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار خانه کتاب در ادغام موسسات فرهنگی باید حفظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید