اسرار آشپزی از زبان سرآشپرهای حرفهای دنیا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، اطلاع از اسرار آشپزی مثل راهکارهای کاهش زمان پخت گوشت، تازه ماندن مواد غذایی و استفاده درست از وسایل می تواند آشپزی را برای شما آسان تر کند.

اسرار آشپزی از زبان سرآشپرهای حرفهای دنیا

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

کسانی که اغلب غذا درست می کنند می دانند گاهی اوقات آشپزخانه یک جهنم واقعی است: جامانده های روغن، سوختن گوشت و تخم مرغ هایی که خریداری کرده اید و خراب شده اند.

ما در با اسرار آشپزی به شما کمک می کنیم تا عشق به آشپزی بر چالش ها غلبه کند. به همین منظور 13 مورد از اسرار آشپزی را جمع آوری کرده ایم که در زمان شما صرفه جویی کرده و مهارت های تان را افزایش می دهد.

اسرار آشپزی در پختن و برش کیک

1- یکی از اسرار آشپزی برای برش یک قطعه کامل کیک، این است که باید قبل از برش چاقو را زیر آب گرم قرار دهید. این کار باعث می شود کیک به تیغه چاقو نچسبد.

2- وقتی یک تکه از کیک را جدا می کنیم، بعد از مدتی قسمت های برش خورده کیک کهنه می شود و ممکن است طعم آن نیز تغییر کند. برای جلو گیری از این کار بهتر است نان تست را با خلال دندان به لبه های برش خورده کیک متصل کنید.

3- اگر می خواهید کیک شما به خوبی پف کند، نباید در زمان پخت آن برای چک کردن در فر را باز کنید. باز کردن در فر باعث می شود حرارت داخل فر کم شود و کیک به خوبی پف نکند. البته اگر حدود 5 دقیقه به اتمام زمان پخت کیک مانده است می توانید در آن را باز کنید.

اسرار آشپزی در پخت مواد غذایی و استفاده از وسایل

4- برای استفاده راحت از لیمو می توانید لیمو را بدون برش دادن کمی له کنید، سپس سر یک اسپری آب پاش را درون لیمو فرو کنید، با این کار یک اسپری آب لیمو خواهید داشت.

5- اگر زمانی که با چاقو کار می کنید دسته آن مرتب در دست شما لیز میخورد یا می لغرد، می توانید چند عدد از نوارهای پلاستیکی را روی دسته آن بپیچانید تا از لیز خوردن آن جلوگیری کند.

6- مدت زمان پخت یک تخم مرغ در آب جوش چقدر است؟

7- اگر قصد دارید یک همبرگر یا گوشت چرخ کرده را سرخ کنید بهتر است در مرکز آن یک گودی ایجاد کنید، این کار علاوه بر جذاب تر شدن ظاهر آن، زمان پخت را کاهش می دهد.

8- اسرار آشپزی به ما می گویند، لیمو هایی که پوست نازکتری دارند، ترش تر از لیموهایی هستند که پوست آنها ضخیم است.

9- یکی از اسرار آشپزی برای اینکه بتوانید سوسیس را به طور کامل از داخل و خارج سرخ کنید، این است که باید با چاقو چند شکاف روی سوسیس ایجاد کرده و سپس آن را سرخ کنید.

15 خوراکی بامزه برای جشن تولد بچه ها

10- اگر میخواهید بفهمید که آیا تخم مرغ تازه است یا خیر، باید به حلقه اطراف زرده توجه کنید. هرچه حلقه دور زرده سفت تر باشد و به زرده نزدیک تر تخم مرغ تازه تر است.

11- یکی از اسرار آشپزی برای تازه ماندن سبزیجات در یخچال این است که، آن ها را در فویل بپیچید سپس در یخچال قرار دهید.

رازهای خشک کردن سریع سبزی در منزل!

12- اگر می خواهید پیتزا را دوباره گرم کنید و به نحوی باشد که انگار تازه پخته شده است، روی آن با آب پاش آب بپاشید و آن را در فر قرار دهید.

13- هنگام بریدن گوشت استیک آن را در امتداد خطوط گوشت برش بزنید. این کار اجازه نخواهد داد که تکه ها هنگام برش شکسته شوند و شما برش های کاملی خواهید داشیت.

14 ترفند آشپزی که سرآشپزها به شما نمی گویند!

منبع: setare.com
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1082

به "اسرار آشپزی از زبان سرآشپرهای حرفهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسرار آشپزی از زبان سرآشپرهای حرفهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید