آلمان تا اردیبهشت در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، هلگه براون رئیس دفتر صدراعظم آلمان خاطرنشان کرد که این کشور تمهیدات مربوط به جلوگیری از گسترش ویروس کرونا را دست کم تا 20 آوریل (اول اردیبهشت ماه) کاهش نخواهد داد.

آلمان تا اردیبهشت در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از فرانکفورت نوشت: رئیس دفتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت: از کم کردن این تدابیر تا قبل از 20 آوریل حرفی نمی زنیم.

وی یادآور شد که آلمان قبل از رسیدن این تاریخ، در خصوص لغو بخشی از محدودیت های اعمال شده از آن موقع به بعد، تصمیم گیری خواهد نمود.

براون گفت: مردم آلمان مقررات اعمال شده را به شیوه ای نمونه وار دنبال می نمایند و به همین دلیل، من متقاعد شده ام که در روزهای آینده شاهد موفقیت هایی در این زمینه خواهیم بود.

از اواسط ماه مارس (اواخر اسفند 98)، مدرسه ها، مغازه ها، رستوران ها، تفریحگاه ها و اماکن ورزشی در آلمان تعطیل شد و بسیاری از شرکت ها برای یاری به کند شدن فرایند گسترش این بیماری، خط تولیدشان را متوقف کردند.

براساس اعلام انستیتو رابرت کُخ در زمینه بیماری های مسری در آلمان، تا روز آدینه (هشتم فرورین ماه)، 42 هزار و 288 مورد ابتلا به کرونا در این کشور تائید شد و مرگ 253 نفر نیز بر اثر آن به ثبت رسید.

در همین حال، مرکل از مردم آلمان به دلیل رعایت توصیه ها برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در این کشور، عمیقا قدردانی کرد و گفت که مردم مطیع و فرمانبردار این قوانین و مقررات بوده اند.

مرکل در عین حال تاکید نمود که معین نیست این برهه سخت تا چه زمانی ادامه می یابد.

مرکل با اعلان ادامه قرنطینه بودن خودش در منزل، خطاب به مردم آلمان گفت: از شما می خواهم شکیبا باشید. متاسفانه، موارد جدید ابتلا در هر روز، این دلیل را به ما می دهد که مقررات اعمال شده را به قوت خود باقی نگه داریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 599

به "آلمان تا اردیبهشت در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان تا اردیبهشت در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید