شروع بکار رسمی خوشه گردشگری در یزد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرنگاران/یزد معاون صنایع کوچک وزیر صمت با تاکید بر یاری به ذی نفعان گردشگری در شبکه سازی، گفت: خوشبختانه تجربه های قبلی کشور نشان داده که خوشه ها مدل های موفقی در سطح اجرایی کشور هستند و امیدواریم راه اندازی خوشه گردشگری زیلو نیز منجر به توسعه ای انبوه همراه با پیوستگی در این صنعت باشد.

شروع بکار رسمی خوشه گردشگری در یزد

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر با کشتی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

اصغر مصاحب در مراسم شروع بکار رسمی خوشه گردشگری در یزد با اشاره به اهمیت و الزام فعالیت های این حوزه به صورت شبکه ای، اظهار کرد: همانطور که خوشه هایی در حوزه کشاورزی، کاشی و سنگ و طلا فعالیت می نمایند، گردشگری نیز به عنوان یک صنعت از امروز صاحب خوشه می گردد.

وی اضافه نمود: شرایط ها و اولویت ها در کسب و کارها متفاوت است اما بازنگری از خوشه های کسب و کار و اولویت های آن باید آنالیز گردد، به همین منظور به دنبال این هستیم تا در طرح توسعه خوشه گردشگری به عنوان پیشرو در حوزه کسب و کار توفیق دیگری را برای یزد رقم بزنیم.

معاون صنایع کوچک وزیر صمت با بیان این که باید در شبکه سازی به ذی نفعان یاری گردد، گفت: خوشبختانه تجربه های قبلی کشور نشان داده که خوشه ها مدل های پیروزی در سطح اجرایی کشور هستند و امیدواریم راه اندازی خوشه گردشگری زیلو نیز منجر به توسعه ای انبوه همراه با پیوستگی در این صنعت باشد.

تاثیر مستقیم خوشه گردشگری بر اشتغالزایی

سیدمسعود عظیمی معاون مالی استاندار یزد با بیان این که حوادث اخیر کشور گردشگری را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: گردشگری می تواند تاج همه خوشه ها باشد و ارائه آن به صورت خوشه با همدل کردن فضای گردشگری، هر سه جامعه دانشگاهی، صنعت و فعالان را در کنار هم قرار دهد.

وی فعالیت رسمی خوشه گردشگری را لازمه همکاری بخش هایی با اشتراکات مختلف مطرح کرد و گفت: صنعت گردشگری محور و اولویت اصلی استان به شمار می رود و یزد با برخورداری از ظرفیت های منحصربفرد حتی در خاورمیانه نیز بی نظیر است لذا باید با دید بالاتر و ادبیات محورتری خوشه گردشگری را شکل بدهیم.

وی اضافه نمود: محدودیت منابع آبی بیش از آنچه تصور کنیم به ما نزدیک است و گردشگری به عنوان یکی از اولویت های مالی استان و با استفاده از ظرفیت های داخلی و خارجی می تواند بازده مالی داشته باشد اما با وجود زیاد بودن پتانسیل ها، اولویت بندی اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که منابع و زمان محدود بوده و ما باید نهادسازی ها را از سال اول فعالیت این خوشه شروع کنیم.

معاون استاندار یزد گردشگری را از صنایع پرسابقه در یزد دانست و گفت: امید ما نتیجه بخش بودن گردشگری به خصوص با تقویت اشتغال استان به عنوان نتیجه مستقیم شروع به کار این خوشه است و از آنجایی که حلقه های مفقوده حوزه گردشگری کم نیست، می توانیم از این ظرفیت ها بهره مند شویم.

وی با بیان این که گردشگری موتور محرکه استان در حوزه های اجتماعی و مالی نیز هست، گفت: با آموزش بیشتر در حوزه گردشگری می توانیم در زمینه فرهنگی و اجتماعی پیروز تر عمل کنیم و از سوی دیگر نباید با فاصله انداختن و فعالیت جزیره ای در این صنعت چالش ایجاد کنیم.

عظیمی با بیان این که ذی نفعان گردشگری نباید کنار هم و در مقابل هم کار نمایند، گفت: باید این ذی نفعان باهم فعالیت نمایند به همین منظور نیز هر یک ماه یک بار نشست ذی نفعان خوشه گردشگری برای با هم بودن و هم افزایی آنها برگزار خواهد شد.

خوشه ها پیروز ترین مدل های توسعه ای در جهان

سیدمصطفی فاطمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، توسعه خوشه ای را از مدل های معتبر حرکت پیروز توسعه صنایع کوچک در جهان دانست و گفت: خوشه گردشگری بهترین مدل برای پیش بردن و توسعه گردشگری در استان یزد است و شبکه سازی هایی با این بخش اجرا شده و به دنبال تکمیل کمیته ها، هسته ها و انجمن های صنفی هستیم و به همین منظور نیز فعالیت شبکه ای در داخل گردشگری شکل گرفته و شرایط زیرساخت های این حوزه بهبود یافته است.

وی با بیان این که اولویت گردشگری به عنوان یک صنعت مالی بودن آن است، گفت: این صنعت علاوه بر اولویت های مالی، دارای ابعاد پررنگ اجتماعی و فرهنگی است و این صنعت رسماً با این قوانین شکل گرفته است.

فاطمی از فعالیت بیش از 17 کمیته مختلف در استان به خصوص کمیته های گردشگری کودک و در دسترس یاد کرد و گفت: سال جاری نیز با وجود شرایط پیش آمده به دنبال بهره برداری از گردشگری به بهترین میزان هستیم و یاد گرفته ایم تا خود را تغییر بدهیم و با وجود مسائل فعلی روی انواع جدید از گردشگری، سرمایه گذاری کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان در انتها نیز از شکل گیری فعالیت رسمی دفتر ارتباط با گردشگری و دانشگاه به صورت رسمی یاد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 396

به "شروع بکار رسمی خوشه گردشگری در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بکار رسمی خوشه گردشگری در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید