گردشگری کیش، رونق دوباره را تجربه می نماید

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، با مدیریت پویا و هدفمند سازمان منطقه آزاد کیش در ایجاد تعادل میان بحران کرونا و معیشت، شاهد افزایش رونق گردشگری در این منطقه هستیم.

گردشگری کیش، رونق دوباره را تجربه می نماید

از سفر با ارزان تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، خسرو نشان معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از مطالعات، برنامه ریزی و تغییر روش فعالیت های مالی در کشور برای گذار از شرایط موجود اطلاع داد و گفت: اقدامات پیشگیرانه و رسیدن به یک ثبات نسبی در جزیره، صیانت از فعالان گردشگری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.

وی، مبنا و محور توسعه مالی جزیره کیش را رونق گردشگری عنوان نمود و گفت: به دلیل شیوع ویروس کووید19، افزایش هزینه های نگهداری در حوزه گردشگری، از انتهای اسفند تا 31 اردیبهشت فعالیت تمام تاسیسات گردشگری در جزیره کیش متوقف شده بود. سازمان منطقه آزاد کیش به منظور رونق دوباره فعالیت های گردشگری و مالی در این منطقه؛ ضمن حمایت از فعالان گردشگری از مصرف کنندگان نیز حمایت می نماید.

وی با اشاره به نرخ اشغال 90 درصدی هتل های فعال جزیره کیش، اضافه کرد: در سراسر جهان از 20درصد ظرفیت پذیرش گردشگری استفاده می گردد در حالی که جزیره کیش از نرخ بالایی نسبت به پذیرش ظرفیت مسافر از نقاط مختلف جهان برخوردار است و این موضوع یکی از ظرفیت های موجود در این منطقه محسوب می گردد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: تحقق یافتن این مهم نشان دهنده اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از گسترش شیوع بیماری کرونا و اهتمام ویژه به صنعت گردشگری در جزیره کیش است.

به گفته معاون گردشگری: یکی از نتایج دوران گذار از بحران کرونا در جهان، خسارت در حوزه سرمایه گذاری گردشگری بود و ایران نیز از این موضوع مستثنی نبود. ولی آزمون موفقی را که کیش توانست طی کند موجب افزایش سرمایه گذاری در کیش شده است.

شایان ذکر است در حال حاضر تعداد 50هتل در جزیره کیش فعال هستند و حدود 60 هتل دیگر در مراحل ساخت قرار دارند. بر اساس آمار، حجم سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری و ایجاد جاذبه های جدید گردشگری در این منطقه رو به افزایش است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 978

به "گردشگری کیش، رونق دوباره را تجربه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری کیش، رونق دوباره را تجربه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید