کم کردن بوی سیر در سفره هفت سین

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، برای کم کردن بوی سیر در سفره هفت سین راهکار های جالب توجهی وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

کم کردن بوی سیر در سفره هفت سین

سیر یکی از سین های هفت سین است که نماد سلامتی می باشد. اما سیر وقتی در سفره هفت سین گذاشته می شود به علت بوی نامطبوعی که دارد باعث آزردگی افراد می شود. برای کم کردن بوی سیر در سفره هفت سین چندین راهکار وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

1. استفاده از سیر خشک و یا قرار دادن سیر تازه در فریزر:

تا جایی که برایتان امکان دارد از سیر خشک در سفره هفت سین بهره ببرید. سیر خشک بوی کمتری نسبت به سیر تازه دارد. اگر مجبور به استفاده از سیر تازه هستید آن را برای چند دقیقه داخل فریزر قرار دهید. مواد غذایی پس از فریز شدن بویشان کمتر می شود.

2. استفاده از چند تکه سیب:

کافی است چند تکه سیب را در یک ظرف قرار دهید و در سفره هفت سین بگذارید. همانطور که میدانید سیب هم یکی از سین های هفت سین است و می توانید آن را به اشکال مختلفی که در آموزش های میوه آرایی وجود دارند برش دهید تا هم سفره هفت سین زیباتری داشته باشید و هم بوی سیر را رفع نمایید. تکه های سیب بر خلاف اسپری های خوشبو نماینده که خود بوی دیگری در منزل به وجود می آورند، به نحو موثری همه رایحه ها را به خود جذب می نمایند. اگر چه نباید سیب ها را مدت زمان زیادی به حال خود رها کنید.

3. استفاده از تکه های لیمو و پرتقال:

به همان شکلی که گفتیم لیمو و پرتقال نیز در کم کردن بوی سیر موثر هستند و بوی نامطبوع آن را به خود جذب می نمایند. با روش های میوه آرایی می توانید لیمو و پرتقال را هم تزئین نموده و در سفره قرار دهید.

4. استفاده از شیر:

قرار دادن کله سیر در یک لیوان شیر برای چند دقیقه بوی آن را تا حدی کاهش می دهد. شیر باعث می شود که ترکیبات سولفور موجود در سیر که عامل طعم و رایحه آن می شود، کاهش یابد. همچنین قرار دادن سیر درون روغن های خوراکی نیز باعث کاهش بوی آن می شود.

5. استفاده از عود و اسانس های خوشبو نماینده:

اگر در سفره هفت سین عود بگذارید و آن را روشن کنید بوی سیر کمتر به مشام می رسد. همچنین می توانید یک دستمال را آغشته به یک اسانس خوشبو کنید و آن را به حباب لامپ بمالید. وقتیکه لامپ را روشن کنید حرارت لامپ باعث می شود که بوی اسانس در فضا پخش شود و بوی سیر کم تر شود.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: ستاره
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 638

به "کم کردن بوی سیر در سفره هفت سین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم کردن بوی سیر در سفره هفت سین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید