کمالوندی: مدیرکل آژانس هفته آینده به تهران سفر می کند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر روز شنبه دوم اسفندماه وارد تهران می شود و روز یکشنبه با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار خواهد کرد.

کمالوندی: مدیرکل آژانس هفته آینده به تهران سفر می کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز چهارشنبه اظهار داشت که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به منظور انجام گفتگوهای فنی با سازمان انرژی اتمی ایران عصر روز شنبه در راس هیئتی وارد تهران می شود و روز یکشنبه با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و دیگر مسئولین سازمان دیدار می کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کمالوندی اضافه کرد: این سفر در ارتباط با چگونگی اجرای مفاد نامه 27 بهمن ماه ایران به آژانس در راستای اجرای ماده 6 قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریمها و صیانت ازمنافع ملت ایران و به درخواست مدیرکل آژانس انجام می شود. مهمترین محورهای این گفتگوها حول موضوعات فنی و ترتیبات اجرائی توقف نظارتهای فراتر از پادمان و پروتکل الحاقی و اقدامات داوطلبانه فرا پادمانی و نحوه ادامه همکاری های دو طرف خواهد بود.

در راستای اجرای این قانون سازمان انرژی اتمی ایران اقدامات متعددی را در برنامه کار خود قرار داده است. از جمله این اقدامات توقف نظارتهای فرا پادمانی دوماه پس از لازم الاجرا شدن قانون در صورت عدم اجرای تعهدات طرف های مقابل در برجام است که موعد آن پنجم اسفند ماه (بیست و سوم فوریه) میباشد. به منظور اجرای این بخش از قانون در وهله نخست نامه ای در تاریخ بیست و هفتم بهمن ماه تسلیم آژانس شد.

گفتگو های فنی پیش از خاتمه مهلت دو ماهه قانون بمنظور پیش بینی و هماهنگی بهینه با آژانس برای کاهش نظارتها تا سطح پادمان صورت می گیرد .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1198

به "کمالوندی: مدیرکل آژانس هفته آینده به تهران سفر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی: مدیرکل آژانس هفته آینده به تهران سفر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید