نقشه محدوده عرصه و حریم مسجد جامع بوکان و حمام قدیمی سردشت ابلاغ شد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 10 مرداد 97 در نامه ای به استاندار آذربایجان غربی نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مسجد جامع و حمام قدیمی سردشت را به او ابلاغ کرد.

نقشه محدوده عرصه و حریم مسجد جامع بوکان و حمام قدیمی سردشت ابلاغ شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، در نامه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی آمده است:

در اجرای بند 12 از ماده 3 قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور و مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب سال 1309 و نظام نامه اجرایی قانون آن، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی، تاریخی مسجد جامع واقع در شهر بوکان که به شماره 3480مورخ 1379/12/25 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، ابلاغ می گردد.

محدوده حریم اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرم محسوب می گردد و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولین ذی ربط در استان ابلاغ گردد و از نتیجه این سازمان را آگاه کنند.

همچنین در نامه ای جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استاندار آذربایجان غربی نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری اثر فرهنگی، تاریخی حمام قدیمی سردشت که به شماره 206 در تاریخ 1377/04/29 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، ابلاغ شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 24

به "نقشه محدوده عرصه و حریم مسجد جامع بوکان و حمام قدیمی سردشت ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه محدوده عرصه و حریم مسجد جامع بوکان و حمام قدیمی سردشت ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید