نقاشی های دیواری فریبنده شهر کبک

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، نقاشی های دیواری شهر کبک کانادا، که تاریخچه شهر و ساکنان آن را به تصویر می کشند، بین سال های 1999 تا 2008 به منظور گرامیداشت تاریخ چهارصدساله این شهر، اجرا شده اند. گرچه این آثار تقریبا تازه هستند، به یکی از میراث هنری و فرهنگی شهر تبدیل شده اند.

نقاشی های دیواری فریبنده شهر کبک

نقاشی La Fresque des Québécois اولین نقاشی دیواری بود که در سال 1999 تکمیل شد. این نقاشی در کنار کاخ سلطنتی روی دیوار Soumande House در خیابان نتردام واقع شده است. این نقاشی 420 مترمربعی با به تصویر کشیدن شخصیت های کلیدی شهر از جمله ساموئل دو شامپلن (کاشف فرانسوی و بنیان گذار شهر کبک)، ماری گویار، لرد دوفرین و فلیکس لکلر به تاریخ این شهر ادای احترام می کند.

تعدادی از بناهای تاریخی و جاذبه های معماری شهر نیز در این نقاشی به تصویر کشیده شده اند؛ بناهایی از جمله خانه های تاریخی کاخ سلطنتی، پلکان هایی که بخش های بالایی و پایینی شهر را به هم متصل می کنند، دیوار اطراف شهر قدیم کبک و عناصر فرهنگی چون نشان های مخصوص و کارناوال زمستانی کبک. در نهایت این نقاشی ها نمایانگر زندگی اجتماعات فرهنگی مختلف ساکن در این شهر هستند که از میان آنها سرخپوستان، ساکنان بریتانیایی و فرانسوی و مهاجران ایرلندی را می توان نام برد.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1646

به "نقاشی های دیواری فریبنده شهر کبک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی های دیواری فریبنده شهر کبک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید