مهم ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و &hellip خانه و محل کار

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دانستن چگونگی انتخاب رنگ کفپوش در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار یک مهارت است. علاوه بر این رنگ کف خانه در انتخاب رنگ در و دیوار و مبلمان و پرده هم نقش مهمی بازی می نماید. ما در این مقاله در مجله خبرنگاران مهم ترین نکات کلیدی برای انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ کفپوش خانه و محل کار که به شما در انتخاب رنگ در و دیوار، رنگ چوب و حتی رنگ فرش و کفپوش موکتی خانه به شما یاری می نماید را خواهیم گفت.

مهم ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و &hellip خانه و محل کار

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در بعضی شرایط بهترین کفپوش فرش و قالیچه است

درست مثل سقف، کف خانه یا محل کار یک ششم مساحت یک اتاق در یک دکوراسیون داخلی مدرن و سنتی است بنابراین پوشش کف تأثیر عمده ای بر شخصیت رنگی فضا دارد. این مسئله می تواند به ایجاد یک فضای راحت و صمیمی یا تجملی یاری کند.

فارغ از اینکه می خواهید برای دکوراسیون داخلی یک منزل کوچک یا عظیم برنامه ریزی کنید به این مسئله فکر کنید: اگر به خانه ای نقل مکان کنید که طرح کفپوش سرامیک، پارکت، طرح پارکت یا کفپوش سنگ پذیرایی و آشپزخانه و اتاق خواب آن را دوست ندارید چکار باید بکنید؟ فارغ از اینکه این کفپوش ارزان ترین یا گران ترین نوع کفپوش است شما طرح و رنگ آن را دوست ندارد اما گزینه های شما برای رفع این مشکل چه می تواند باشد؟ اگر کفپوش خانه یا محل کار شما موکت باشد خب به راحتی می توانید آن ها را جمع و تعویض کنید. اما اگر کفپوش منزل مسکونی یا محل کار شما پارکت، سنگ یا سرامیک باشد ممکن است در آن شرایط بودجه تعویض آن ها را نداشته باشید. در این صورت چه باید کرد؟

بهترین راه چاره در تمام سبک های دکوراسیون داخلی استفاده از فرش یا گلیم و قالیچه های سنتی و مدرن است. در واقع در این حالت مناسب ترین کفپوش برای خانه یا محل کار استفاده از موکت یا فرش است. بهترین کار این است که با یک فرش عظیم یا چند تکه فرش کوچک بپوشانید و رنگ مبلمان و پرده و در و دیوار را با رنگ فرش هماهنگ کنید. یک روش دیگر هم این است که با توجه به رنگ مبلمان، پرده و رنگ در و دیوار رنگ فرش یا قالیچه ها را انتخاب کنید.

اگر کفپوش منزل مسکونی شما پارکت چوبی است

شاید بعضی بر این باور باشند که بهترین کفپوش برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما پارکت چوبی است. خب همه سلیقه ها شبیه هم نیست و ممکن است صاحب بعدی خانه چندان با این عقیده موافق نبوده یا رنگ پارکت چوبی را دوست نداشته باشد. یادتان باشد تمیز کردن و نگهداری پارکت چوبی هم کار سختی است و به دقت زیادی احتیاج دارد که در حوصله همه نیست. در این شرایط چه باید کرد؟

رنگ کردن، لاک و الکل زدن یا عوض کردن. در این میان به نظر می رسد رنگ کردن کفپوش پارکت چوبی محبوب ترین و پرطرفدارترین گزینه برای انتخاب بهترین رنگ کفپوش خانه طبق سلیقه شماست. اما هنوز هم باید بین پارکت چوب تیره یا کفپوش پارکت چوب رنگ روشن یک رنگ را انتخاب کنید و هرکدام تأثیر متفاوتی بر خلق و خوی اتاق دارند.

نقاشی و رنگ کفپوش هم یک گزینه دیگر است، اگرچه معمولاً احتیاج به نگهداری و مراقبت زیادی دارد. و در آخر اینکه اگر کفپوش منزل مسکونی شما واقعا بد و غیر قابل تحمل است احتمالا باید به کاشی کاری روی پارکت چوبی، فرش یا لمینت فکر کنید تا این نقص را درست کنید.

پوشاندن کفپوش؛ بهترین راه چاره برای پنهان کردن طرحی که دوست ندارید

هماهنگی رنگ کفپوش با طرح کلی رنگ منزل می تواند مشکل ساز گردد و حتی ترسناک باشد. ساده ترین راه برای مقابله با رنگ کف ناخواسته ای که نمی توانید تغییر دهید پوشاندن آن است. یک فرش با توجه به متراژ و اندازه های سالن یا اتاق خواب انتخاب کنید تا اثر رنگ و طرح سرامیک یا پارکتی که دلخواه تان نیست را به حداقل برسد. حتی اگر فرش در مرکز برجسته ترین قسمت اتاق قرار گرفته است یک قالیچه یا فرش کوچک تر هم می تواند به تغییر شخصیت اتاق یاری کند. کف زیرزمینی مرزی برای فرش منطقه می گردد و تأثیر آن را به حداقل می رساند.

انتخاب طرح و رنگ دلخواه تان برای یک فرش یا چند قالیچه می تواند بسیار از مسائل کفپوش خانه یا محل کار شما را رفع کند. حتی ممکن است در طراحی دکوراسیون داخلی بهترین و گران ترین یا کفپوش سرامیک و پارکت یا سنگ با طرح مورد علاقه شما همخوانی نداشته باشد که در این صورت انتخاب طرح فرش یا حتی موکت مورد علاقه شما برای اتاق خواب یا سالن پذیرایی حسابی کارساز است.

برای انتخاب بهترین رنگ کفپوش برای خانه و محل کار تُناژ رنگ ها را عوض کنید

وقتی کفپوش در شرایط خوبی قرار گرفته است بهتر است با رنگ ها بازی کنید و از آن به عنوان نقطه آغاز بهره ببرید تا ظاهری جدید ایجاد گردد. خرید پارچه هایی برای پرده، کوسن، رومبلی، ملحفه های اتاق خواب و … با رنگ های مکمل که پالت کلی رنگ اتاق را در جهت جدید راهنمایی کند کاملا حال و هوای محیط را عوض می نماید. بهتر است از رنگ های مکمل بهره ببرید.

در مرحله بعدی، اگر به منزل جدید نقل مکان کردید و رنگ و طرح کفپوش را دوست نداشتید به دنبال پرده هایی باشید که با رنگ دیوارها هماهنگ باشند. پارچه ها احتیاجی به همخوانی با رنگ کف یا رنگ دیوار ندارند. اگر رنگ ها شبیه به هم باشند و طیف های مختلفی از روشن تا تیره را شامل شوند، ترکیب جالب تری خواهید داشت و پارچه ها تفاوت چشمگیری بین رنگ دیوار جدید و رنگ کف قدیمی را ایجاد می نمایند.

بهترین رنگ کفپوش و فرش را برای خانه و محل کار را چطور انتخاب کنیم

اگر کفپوش های شما قدیمی هستند گاهی اوقات شما هیچ راهی ندارید جز اینکه کف را جایگزین کنید. اگر تصمیم دارید از فرش روی کفپوش هم بهره ببرید باید حداقل کفپوش کناره های دیوار را که از زیر فرش بیرون می مانند عوض کنید. برای محدود کردن انتخاب خود، ابتدا در نظر بگیرید که چقدر می خواهید کفپوش در طرح پالت رنگی اتاق تأثیر بگذارد.

یک انتخاب ایده آل قالیچه های کرکی و پرز بلند معروف به مراکشی هستند که این روزها حسابی در بورس و محبوبند. قالیچه های مراکشی روی یک کفپوش چوبی تیره قرار بگیرند این زیبایی دوچندان می گردد. برای ایجاد حال و هوایی لوکس و مجلل در خانه خود، این قالیچه های مراکشی را با دیوارهایی به رنگ طوسی متمایل به بژ ترکیب کنید و بهترین رنگ برای مبلمان هم رنگ های خنثی است.

در محیط هایی با مساحت کوچک بهتر است از رنگ های ملایم و یا روشن در دکوراسیون استفاده گردد تا فضا عظیمتر و جادارتر به نظر برسد ولی در محیط های عظیم تر می توانید هم از رنگ های مختلف (تیره، ملایم و یا روشن) بهره ببرید. یادتان باشد اگر عظیم ترین وسیله چوبی اتاق تان به رنگ بلوطی روشن با رگه های تیره است، برای بهتر کردن ظاهر اتاق تان، می توانید یک رنگ تیره را برای پارکت انتخاب کنید.

در یک اتاق غربی یا جنوبی، یک رنگ گرم می تواند اتاق را بیش از حد تیره نشان بدهد پس بهتر است از رنگ های روشن برای اتاق های غربی و جنوبی بهره ببرید.

اگر نمی خواهید به یک رنگ اکتفا کنید، برای فرش یا کفپوش های چوبی از رنگ های خنثی بهره ببرید. یک رنگ خنثی و سبک باعث می گردد اتاق عظیم تر به نظر برسد و به شما امکان می دهد تا به جای کف توجه به وسایل اتاق جلب گردد. بهترین رنگ های خنثی برای کفپوش یا لمینیت با رگه های قهوه ای یا طوسی هستند که به خصوص برای خانواده های بچه دار چرکتاب هستند و کثیفی و لکه را هم نشان نمی دهند.

بهتر است قبل از خرید پارکت سه نمونه انتخاب کنید و تکه هایی از این نمونه ها را به منزل ببرید تا بتوانید درست تصمیم گیری کنید. برای این کار نمونه ها را در محل مورد نظر قرار داده و آن ها را زیر نور طبیعی و نیز زیر نور چراغ در هنگام شب، مشاهده کنید.

ترکیب رنگ نمونه های انتخابی در کنار لوازم چوبی، لوازم خانگی، کف های مجاور و دیوارها را ارزیابی کنید. اتاق را ترک کنید و بعد از چند دقیقه مجددا برگرید. این کار را روز بعد هم تکرار کنید. این روش بسیار خوبی برای سنجیدن احساس تان نسبت به اتاقی است که قرار است کف آن با رنگ انتخابی پوشیده گردد.

در نهایت، بدترین نمونه را از میان سه نمونه انتخابی کنار بگذارید و کار خود را با دو نمونه دیگر ادامه دهید تا در نهایت تصمیم بگیرید کدام یک از آن ها انتخاب نهایی تان است.

با رنگ ها بازی کنید

اگر به رنگ ها علاقه دارید از قانون ترکیب رنگ پیروی کنید. رنگ اصلی را انتخاب کنید که آن را بیش از رنگ های دیگر دوست دارید و دیوارها یا سطح پشتی داخلی قفسه های کتاب را به این رنگ درآورید. سپس یک قالیچه زیبا را انتخاب کنید که همین رنگ در طرح ها و نقش های آن به کار رفته است. ترکیب منسوجات بافت دار مانند قالیچه با رنگی غنی و کف پوش هایی تیره فضایی خوشایند و دنج را ایجاد می نماید.

اگر کفپوش منزل شما تیره است بهتر است رنگ دیوارها را روشن کنید (استخوانی، فیلی یا آبی روشن) و از فرشی بهره ببرید که رنگ کفپوش هم در طرح و نقش آن به کار رفته باشد. در واقع بهترین کار در این حالت رنگ کردن دیوارها به رنگ آبی کم رنگ، استفاده از چارچوب های سفید رنگ، استفاده از پرده هایی از جنس بامبو یا رنگ روشن و خنثی و پهن کردن یک قالیچه عظیم به رنگ روشن است.

0 0 vote

Article Rating

منبع: افق کوروش
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 796

به "مهم ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و &hellip خانه و محل کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و &hellip خانه و محل کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید