مرگ تلخ دختر 15 ساله پس از تجویز غلط قرص های درمان جوش صورت!

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دختری 15 ساله که گوینده رادیو در زاهدان نیز بود، پس از تجویز غلط قرص های درمان جوش صورت، به کام مرگ فرورفت.

مرگ تلخ دختر 15 ساله پس از تجویز غلط قرص های درمان جوش صورت!

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از باشگاه خبرنگاران پویا؛ آیناز امید؛ دختری 15 ساله که یکی از مجریان نوجوان رادیو در زاهدان بود، پس از مصرف داروهای مربوط به جوش صورت به کام مرگ فرورفت.

مادر این دختر در این رابطه گفت: دخترم از چهار تا پنج سالگی در برنامه کودک همراه با خودم در رادیو اجرا می کرد و صدای وی برای بچه ها استان سیستان و بلوچستان بسیار آشنا بود، دخترم در سنین بالاتر نیز برنامه نوجوان را به مدت چهار سال اجرا می کرد.

وی با بیان اینکه دخترم هیچ مریضی نداشت و تنها از مدتی قبل پوستش جوش می زد، گفت: دخترم را نزد دکتر پوست بردیم، آیناز با خواهرش نزد دکتر رفته بود، خواهر آیناز به دلیل جوشهای صورت و بازوی او، از دکتر خواسته بود که برای خواهرش آزمایش کبد بنویسد اما دکتر گفته بود شما دکتر هستید یا من؟ من خودم را بهتر می دانم و این دو مقوله با هم فرق می نماید.

مادر آیناز اضافه نمود: دکتر برای دخترم قرص پردنیزولون و یک قرص دیگر را تجویز کرد و هر دو قرص دارای کورتن بود، ما نمی دانستیم کبد آیناز ضعیف بوده و برای کسی که کبدش ضعیف است، این قرصها سم محسوب می گردد.

مادر این دختر می گوید: دخترم حدود دو هفته قرص ها را مصرف کرد، یک روز صبح هنگام بیداری از خواب ، قدری خون داخل دهانش بود و من علتش را نمی دانستم، زیرا او بسیار سالم بود و حتی به خاطر سرماخوردگی نیز او را نزد دکتر نبرده بودم.

وی اضافه نمود: من اداره بودم که به من گفتم فرزندم خون بالا آورده، یعنی شدت جراحات و صدماتی که این دکتر با ندانم کاری به فرزندم زد، زیاد بود، بعدازظهر آن روز آنقدر دخترم خون بالا آورده بود که به کما رفت، ضریب هوشی او پایین رفت و دیگر به هوش نیامد.

مادر این دختر 15 ساله گفت: به همین راحتی به خاطر یک اشتباه فرزندم را از دست دادم و دیگر صدای نازنین او را نمی شنوم، خیلی سخت است که قبول کنم دیگر او را نمی بینم.

وی با بیان اینکه همسرم از آن دکتر شکایت کردند و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در اینجا نیز گفتند که در حال پیگیری پرونده هستیم، گفت: در بیمارستان اصلاً باورشان نمی شد که کبد دخترم آنقدر آسیب دیده و به گفته خودشان متلاشی شده است، می گفتند این دختر چه چیزی مصرف نموده؟ گمان می کردند بدون اطلاع من قرص مصرف نموده اما به آنها شرح دادم که به غیر از آن دو قرص هیچ دارویی مصرف ننموده و وقتی آن قرص ها را به دکترها نشان دادم، چند دکتر تأیید کردند که این قرص ها به دخترم صدمه زده است، دکترها گفتند باید حتماً چند آزمایش دقیق از کبد دخترم گرفته و سپس این قرص ها تجویز می شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1120

به "مرگ تلخ دختر 15 ساله پس از تجویز غلط قرص های درمان جوش صورت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ تلخ دختر 15 ساله پس از تجویز غلط قرص های درمان جوش صورت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید