لزوم توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تهران(پانا) - رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل صدر گفت اطلاعات شاخص پایش شرایط ترافیک (TQI) منتشر گردد.

لزوم توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر

براساس گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران،سید آرش حسینی با تاکید بر اینکه مقابله با آلودگی هوای تهران، صیانت از فضای سبز و مدیریت پسماند، سه موضوع کلیدی محیط زیست تهران است، اضافه کرد: موضوع آلودگی هوای تهران ارتباط عمیق و به هم پیوسته ای با مسئله ترافیک شهر تهران دارد. خوشبختانه شورای پنجم نسبت به مقابله با آلودگی هوا و برطرف معضلات ترافیکی اهتمام جدی دارد و اقدامات مهمی مانند اجرای طرح کاهش و LEZ در این دوره انتها اجرایی شد.

وی با بیان اینکه اجرایی شدن طرح کاهش بدون مورد پشتیبانی قرار دریافت اطلاعات ترافیکی ممکن نبود، توضیح داد: شرکت کنترل ترافیک شهر تهران نقش مهم و کلیدی در حفاظت از محیط زیست شهر تهران دارد. از سوی دیگر، شرایط کلانشهری چون تهران به سمتی است که باید با توجه به مقتضیات کلانشهر تهران برای حضور خودروها در محدوده مرکزی شهر محدودیت هایی جدی ایجاد کرد که زیرساخت های آن را شرکت کنترل ترافیک ایجاد می نماید.

این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران حل معضل ترافیک را یکی از دو اولویت اصلی شهروندان تهرانی برشمرد و اعلام کرد: مردم نسبت به شرایط ترافیکی شهر تهران کلافه هستند و حل آن جزو مطالبات اصلی آنها است. شرایط به گونه ای است که عمده شورایاران، ترافیک را از ابرچالش های اصلی محلات و مناطق مختلف تهران برشمرده اند.

حسینی میلانی با تاکید بر اینکه پیوند ترافیک و آلودگی هوا نشان می دهد سرمایه گذاری در بحث های ترافیکی به جان و سلامت مردم ارتباط دارد، ابراز کرد: همانطور که ستون فقرات برنامه کاهش آلودگی، توسعه حمل و نقل عمومی است، شبکه نظارت ترافیکی نقش شبکه عصبی آن را ایفا می نماید که بدون نقش آفرینی آن نمی توان شرایط ترافیکی را بهبود بخشید و مسئله آلودگی هوای تهران را حل کرد.

وی با بیان اینکه عمده خدمات اجرا شده از سوی شرکت کنترل ترافیک از سوی مردم دیده نمی گردد، اعلام کرد: شاخص پایش شرایط ترافیک تهران (TQI) شاخص مهمی است که اطلاع رسانی آن به تفکیک مرکز شهر، محدوده طرح کاهش و کل شهر به صورت منظم و ترجیحا روزانه می تواند موجب آگاهی عمومی و ایجاد حساسیت لازم در سطح اجتماعی شده و زمینه انجام اقدامات جدی برای مقابله با آلودگی هوا گردد.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ادامه داد: هم اکنون ترافیک، آلودگی هوا و شیوع ویروس کرونا تبدیل به زنجیره ای از مسائل شده اند که به یکدیگر ارتباط پیدا نموده و نسبت به آنها در سطح اجتماعی حساسیت و آگاهی ایجاد شده است. اکنون فرصت خوبی است که شاخص پایش شرایط ترافیک تهران منتشر شده و از بروز تصورات غلطی همچون نقش اندک خودروها در کاهش آلودگی جلوگیری گردد.

حسینی میلانی با تاکید بر توسعه زیرساخت های ترافیکی، توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل شهید صدر را ضروری برشمرد و بر مساعدت شورا در این زمینه تاکید نمود.

وی با اشاره به رخداد تهران 1400 اعلام کرد: آلودگی هوای تهران و همزاد آن یعنی ترافیک قدمتی 50 ساله دارد و به همین خاطر ضروری است تاریخچه ترافیک در تهران در رخداد تهران 1400 عمومی سازی شده و قهرمانان، نام آوران و زحمت کشانی که در حوزه ترافیک خدمت نموده اند به مردم معرفی شوند.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در سرانجام از شرکت کنترل ترافیک تهران خواست زمینه انتشار اطلاعات مربوط به شاخص پایش شرایط ترافیک تهران (TQI) تا ابتدای سال آینده فراهم شده و از آن موقع، این اطلاعات به روز و به شکل روزانه به راحتی در اختیار شهروندان و گروه های مرجع قرار بگیرد.

در ادامه بازدید، کورش جدی ثانی مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران به تشریح وظایف، ماموریت و اقدامات و آخرین شرایط شرکت کنترل ترافیک شهر تهران پرداخت و گفت: مهمترین ماموریت شرکت کنترل ترافیک شهر تهران، فراهم کردن ابزاری مؤثر و هماهنگ جهت مدیریت یکپارچه و هماهنگ حمل و نقل و ترافیک، مدیریت به هنگام ترافیک، استفاده از تکنولوژی های نوین مخابراتی و فناوری اطلاعات جهت هوشمندسازی حمل و نقل و ترافیک شهر تهران است.

وی به حداکثر رساندن ظرفیت قابل دسترس شبکه معابر، به حداقل رساندن تاثیر وقایع و مدیریت بحران های ترافیک، ارائه راهکارهای تنظیم تقاضای سفر، تسهیل خدمات فوریت های شهری، ایجاد و حفظ اعتماد عمومی به مدیریت یکپارچه ترافیک، مشارکت در سیاستگذاری سیستم مدیریت ترافیک، اطلاع رسانی به وسیله تابلوهای متغیر خبری، کشف و رسیدگی به حوادث ترافیکی با استفاده از دوربین های نظارت تلویزیونی توسط مرکز اصلی و مراکز کنترل ترافیک محلی و مراکز نظارت تونل های شهری را از اهم اقدامات مرکز کنترل ترافیک شهر تهران دانست.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران بهره برداری از تونل های شش گانه شهر تهران و پل شهید صدر، سامانه ثبت تخلف سرعت، سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، سامانه های ثبت تخلف ورود خودروهای سنگین به داخل تونل ها و پل های شهری، ثبت تخلف عبور غیرمجاز از خطوط اضطرار تونل ها و پل های شهری، سامانه ثبت تخلف تردد غیرمجاز از مسیرهای ویژه اتوبوس و نصب و راه اندازی سامانه های نظارت تصویری (CCTV) از جمله ماموریت های شرکت کنترل ترافیک تهران برشمرد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با تشریح اقدامات اجرا شده برای هوشمندسازی و نوسازی چراغ های سطح شهر، از عزم این شرکت برای هوشمندسازی چراغ های تقاطع ها و خارج شدن آنها از حالت دستی اطلاع داد و بر احتیاج جدی تونل های شش گانه شهر تهران به نوسازی و تعمیرات اساسی تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1128

به "لزوم توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید